Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Врани нападнаха учителка в детска градина

Ключови думи: Врани, новини, Флагман, детска учителка

Аварийни екипи от Столична община реагираха на необичаен сигнал от детска градина в София – нападение от врани спрямо учителка в двора на забавачницата. Макар и разминал се без сериозни поражения, инцидентът предизвика страх сред персонала, родители и деца, като се наложи малчуганите известно време да не излизат в двора, докато ситуацията бъде овладяна.

Случаят е от края на април т. г. в 17-а детска градина "Мечо Пух“ в София, в ж.к. "Младост“ 1. За него стана ясно от Facebook, където разтревожени родители алармираха, че ги е страх да оставят децата си в детското заведение. "Преди около месец една от учителките в детската градина беше нападната от врани, които вероятно пазят своите гнезда и малки на територията на двора.

Жената е била накълвана по лицето, окървавена и откарана в болница“, разказва родител, представил се само като "Разтревожен родител“. Според разказа му след този инцидент са регистрирани и други случаи на нападения – този път срещу родители. Досега пострадали деца няма, но заради тези инциденти персоналът е предпочел да не ги извежда на открито в двора.

Пред DarikNews.bg директорката на градината Миглена Кръстева потвърди, че е имало нападение над една от учителките. Кръстева е подала сигнали на телефон 112, до Столична община, до администрацията в Район "Младост“, както и до гражданската организация Българско дружество за защита на птиците. Последните са дали препоръка децата да излизат навън с шапки. Междувременно от Дирекция Аварийна помощ и превенция са предприели мерки, една от които да потърсят гнездото с помощта на дрон. Всеки ден екипи на дирекцията са посещавали детската градина, като директорката увери, че в момента ситуацията е спокойна и последвали нападения не е имало.

3
Коментара по темата
3.
Зеленясала София
22.05.2025 19:47:38
и ж.к.Младост-1,да вземат да окастрят дървета и сложат брезентови чадъри,сега ще ги почнат кърлежите,кучешката тения все резултат от криворазбрана зелена политика.Урбанизирана територия беше ж.к.Младост/100 хиляди души/,сега кучешка тоалетна,дива горска територия,много екологична,животните са с предимство пред хората.
2.
Махони
22.05.2025 17:42:06
Ако се гаврите с врани - много бързо всички врани наоколо научават и после ви го връщат. Да знаете, просто...
1.
Не са
22.05.2025 16:56:19
Се съобразили с владенията на птиците ????
Нахлули са в имота им ,където има или се люпят малки ?
Така като излизат на открито и то с деца ,за възпитателите трябва да се въведат нови изисквания по образованието и уменията им по съответната професия !
Вече ще трябва да могат да се справят и с различни животни и ситуации от природата с оглед опазването на децата .А ни е би трябва да има мъже възпитатели ,отговарящи за децата ,докато са на открито ?
Климатът се измени доста ,съответно има непредсказуеми ситуации !
  Добави Коментар
Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали Според него промяната е невъзможна, защото корумпираният ни елит е удобен на Запада, а обществото няма живи сили за отпор Топ фитнес инфлуенсър загина при шокиращи обстоятелства Мъжът се удави
Фатален купон за Световното: 17-годишно момиче намерено мъртво, убиецът изчезна Ужасяващият инцидент се случи в Испания Домът на писателя в Бургас дълго ще помни премиерата на "Лунни витамини", всички си тръгнаха с рецепта за тях Представянето на книгата събра почитатели на литературата в емоционална вечер, посветена на Бургас, човека и малките чудеса на живота
Звезда от Балканите с мощен удар по Вингегор, който блестя в България Поги полетя на митичния Турмале към 5-тата Скандал: Тийнейджър избухна в сълзи, след като изнасили момиче, но се размина със затвора Драмата е от Острова
Подробности за драмата с 18-месечно момченце, което се събуди в моргата Детето сякаш живее втори живот Как да разпознаем фалшив онлайн магазин? 9 белега за измама Вижте тревожните сигнали, които да проверите преди да платите онлайн
Парадоксът България: Първи сме по раждаемост, но се топим най-бързо в ЕС Данните на Евростат показват най-висок коефициент на плодовитост, но и най-тежък демографски спад заради застаряване, смъртност и емиграция Приеха инвестиционната програма на ВиК-Бургас Областният управител Диков се ангажира да инициира законодателни промени, свързани с подобряване на дейността на ВиК оператора
Министерството на туризма и университетите обединяват усилия за подготовката на кадри за сектора Ръководителите на университетите обсъдиха създаването на Асоциация, която да работи по темата Скандал в bTV: Шефът на новините ли спря Мартин Атанасов от ефир (СНИМКИ) Авторът на „Диагноза България“ твърди, че участието му в „Лице в лице“ е било отменено след лична забрана на Асен Иванов