Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

За първа година връчиха Награда на декана на Факултет по технически науки към БДУ

Приз получиха 6 студенти, ето кои са те
Ключови думи: бургас, бургаски държавен университет, проф. д-р асен златаров, награда на декана, факултет по технически науки

Дни преди празничния 24 май се състоя церемония по връчване на Награда на декана на Факултета по технически науки към Бургаския държавен университет "Проф. д-р Асен Златаров". Деканът на факултета доц. Янчо Христов откри събитието.

„За мен е привилегия да споделя, че деканското ръководство и академичният състав учреди тази награда на 1 ноември – Ден на народните будители с идеята да отличаваме наши успешни студенти. Уважаваме куража ви да творите, да създавате, да сте активни и критични в учебния процес. Очакваме да участвате с вдъхновение в научни форуми и проектни изследвания. Вярваме във вашите възможности“, с тези думи се обърна към студентите доц. Христов.

На церемонията присъстваха зам.-ректорът по качество на обучение, акредитацията и кадрите проф. Ирена Марковска, зам.-ректорът по учебната дейност проф. Севдалина Турманова, Иван Чавдаров, ръководител проектен офис в „Лукойл Нефтохим Бургас“, Марияна Добрева, мениджър „Човешки ресурси“ в „Елкабел“ АД, преподаватели и студенти.

Доц. Ивайло Беловски, който е зам. декан на ФТН имаше честта да обяви наградените в първото издание на Награда на декана. Атанас Тодоров Кузманов, който е студент от 4-ти курс в специалност „Електроника“ взе първото място. Той спечели парична награда, грамота и сертификат за участие. Отличени бяха още Михаил Граматиков, Желязко Кисов, Красимир Петров, Борислава Славова, Пламен Стоянов, които ще получат поощрително парично възнаграждение от спонсорите на ФТН.

Факултетът по технически науки е правоприемник на Висшия химико-технологичен институт. Той е доказал през годините отдаденост към своите студенти и традиционно следва високото качество на обучение и научни изследвания. Идеята за учредяването на конкурса и обявения награден фонд е с цел да бъде насърчавана студентската общност да се включва в научно-изследователска дейност и работа в колектив.

Спонсори на събитието са „Лукойл Нефтохим Бургас“ АД, „Елкабел“ АД, „Хан Аспарух“ АД, „Агрополихим“ АД - Девня, „Валерус – Валери Русинов“ ЕТ и „Победа“ АД.

 

Първата суперлуна на 2025 г. ще освети небето следващата седмица Известна като „Жътварска луна”, тази пълна луна ще бъде най-голямата и най-ярката 20 малки неща, които мъжете обожават у жените Женски оръжия, които ви правят забележителни 
Нашенка е шампионка по самбо - преби рускиня в собствения им спорт Емили Апостолова е едва на 18 г. Огнян Минчев: ХАМАС екзекутира гейовете, но западните ЛГБТИ активисти плачат за Газа Грета Тунберг вероятно има сериозни психологически проблеми
Грузинската полиция използва водни оръдия, за да отблъсне протестиращи пред президентския дворец Прозападната опозиция в страната организира протести от миналата година Приключи гласуването на парламентарните избори в Чехия Вероятно на власт ще се върне Андрей Бабиш, който обеща повишаване на заплатите и икономически растеж и намаляване на помощта за Украйна
Еспресо Макиато се кълчи на Азис Томи Кеш прави сeкcи движения на фона на ритмите от „Сен Тропе“ Кой ще напусне довечера най-известната къща тази есен Номинирани са четирима съквартиранти
Нов удар по джоба от 2026 г.: Таксите за лични карти скачат драстично, МВР с важен призив Цената за издаване на лична карта ще се повиши от 18 на 30 лева след Нова година. От Паспортна служба съветват гражданите да се възползват от по-ниските тарифи до края на 2025 г Френският премиер планира нов данък за хора с доходи над 250 000 евро годишно Мярката за холдинговите дружества се очаква да донесе малко над един милиард евро за 2026 г.
Близо 10 млн. лв. са санкциите след проверки срещу сивия сектор Приходите от платени данъци са нараснали, хората са започнали да гледат по-съвестно, заяви министър Гуцанов Защо войната между Русия и Украйна може да се обърне в полза на Киев ЦРУ е помогнало за създаването и поддържането на дузина тайни места по границата с Русия