Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Васил Терзиев предупреди за по-голяма криза надвиснала над столицата

Цели квартали могат да се окажат затрупани с боклуци
Ключови думи: васил терзиев, софия, кмет, предупреждение, криза, столица, сметосъбиране, боклуци

Кметът на София Васил Терзиев предупреди за следваща криза, надвиснала над столицата, която касае половин млрд. лв. В послание в лични си профил във Фейсбук Терзиев заяви, че чака единствено и само Министерството на финансите да си свърши работата. Ето какво написа той:

Скъпи софиянци, готвят ни следващата криза. По-голяма от тази с транспорта. Този път залогът е половин милиард лева, които трябва да бъдат похарчени прозрачно и отговорно през следващите 5 години!

Тази година изтичат 7 ключови договора за сметосъбиране и почистване в 20 от 24 района на София. Ако не обявим нови обществени поръчки навреме, цели квартали може да останат затрупани с боклуци! И не – това не е преувеличение.
Ние от Столична община сме готови. Документите ни са готови. Но вече повече от месец и половина (при максимален срок от 14 дни) чакаме Министерството на финансите и подчинената му Агенция за обществени поръчки да дадат „зелена светлина“, което се изисква по закон.

Залогът е огромен – близо 500 милиона лева за следващите 5 години. Има хора, които не искат тези пари да бъдат управлявани прозрачно и почтено. Има хора, които искат още пет години от старото:

Но ние няма да позволим това. Софиянци заслужават чист град и ясни правила. Ще защитим интереса на града.

Просто искаме едно: Министерството на финансите да си свърши работата и да престане да ни бави.

18
Коментара по темата
18.
ss
21.05.2025 10:16:25
Че в Бургас как ги решават проблемите ? Праскат 40 % увеличение на местните данъци и готово. Софиянци да започнат да си плащат транспорта, сметосъбирането и парното
17.
Hahaha
21.05.2025 07:52:53
Има хора които искат не прозрачност хахах май визира себе си ... дори и Спаси София се махнаха от този за една година е разрешил повече строежи от колкото Фъндъкова за 4 години ....
16.
*********
21.05.2025 07:06:55
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
15.
Никола Минчев - светлият образ на "Промяната&
20.05.2025 23:05:40
Оглушително мълчание тресе лидерите на ПП - техният кадър Никола Минчев е първият български евродепутат, на когото се иска имунитета не от българската, а от белгийска кралска прокуратура за пране на пари, за търговия с влияние и участие в престъпна групировка. Така най-шумните жълтопаветни кресльовци срещу корупцията лепнаха най-срамното европетно върху България именно заради корупция в техните среди.
14.
Така ще седите!
20.05.2025 21:50:20
Как може да се излагаш ,като кифладжия за един билет. Минчев , как стана председател на НС?
13.
До 8 о.игоф.ена
20.05.2025 21:15:36
ФЕНът на олигофрените.. Как е възможно Хуауей, компания под сериозни ограничения в ЕС, да те поканят на среща в ложата на стадион, да ти платят билета и ти да си мислиш ,че отиваш да гледате мач. Бивш номер Едно в България, а отиваш да захлебиш от китайците.. Приказки на Шехеразада. На това само олигофрен може да се хване.
12.
Още един от партията на оплаквачите
20.05.2025 21:09:21
ДС Гестаповчето се оказа един ревльо. Дори мис Бони спасителката на София се оказа по-мъжко момиче от гестапото.

В партийната политика ударите са ежедневни и коварни. Истинският политик се справя с ударите и не се оплаква, а действа.
11.
00
20.05.2025 20:51:25
Ма хайде стига сме плащали цяла държава за проблемите на Софиянци
10.
дават боклука на прокуратурата
20.05.2025 20:07:46
Силата на ППДБСС е в чупенето!
Киро счупи ПАВЕЦ Чаира, Васко Ухото счупи завода за отпадъци!
Естествено,че Борисов им е виновен, защото на негов фон се вижда колко опасно некадърни са!
Трябва да се Спаси София от тези "Спасители", соросоиди и ДС пъцули!
За да има мир ППДБСС в Сибир, ама те обичат Европа и САЩ, където да си харчат накраденото!
9.
До 8 и променливите подлоги на Радев
20.05.2025 19:42:52
По-тъп митинг от тоя съм виждал само когато същите коленичеха пред президентството.
Да изкараш чиновници и партийна клиентела на контрапротест срещу
гражданите... Тиня.
И викам, Кирооо, кога ще е протеста в Брюксел с кметовете от София и
Терзиев барабар, викам?
8.
До 7 и феновете на Тиквата
20.05.2025 19:35:34
Не знам кой трепери, ама Тиквата яко се оака. Номерата му може да минават в горно нанадолнище, ама при средно интелигентния човек, вече НЕ! Прасето е доста по - интелигентен крадец. Знае кога да мълчи!
7.
Mafiata treperi
20.05.2025 18:48:22
Пешеходците на София поздравиха Васко Ухото с нещо за майка му. Кирил
Петков, Лена, Мис Бони... мафията гангстерите щом ръчка младите красиви защита на терзиев!
Васил Терзиев изкарал на митинг в негова подкрепа всички работещи в
общината и в районните кметства на Шарлатаните. Плюс депутати, на които
е спонсор. Както и пияндета като Дайнов и комисионери като Найо Цицин,
които също демократично блажат от служебния милионер на ДС!
Васе, свършат ли парите, тези до един ще те напуснат! Като жена ти. Тя
поне го направи, защото разбра какви ги вършеше в служебния асансьор в
офиса ти.
6.
Толупчо
20.05.2025 18:46:49
Данчиту кът беши, бех по-штастлиф. Тоя ни дава ляп
5.
Всичко е ясно
20.05.2025 18:35:23
Не е виновен Терзиев! Той няма мнозинство в СОС, там командва тиквата! Той ще продължи да се бърка и саботира СОС, използвайки разни пудеши от рода на нахалното арменче! Иска да раздуха Терзийски и да сложи хора на ГЕРБ, напр. учителката по руски език! Ще предизвика общински избори и ще се кълне в майка си и баща си, че не се е намесвал!? Той и Влади Горанов не познаваше, беше го виждал само един-два пъти!
Целта на Буда е да краде! За целта първо ще сее интриги, лъжи и компромати, използувайки цялата си вярна клика!
4.
Пак Бойко им срал в кюлотите
20.05.2025 18:34:14
Кметът Терзиев е като Радев – „борец“
срещу мафията, неспособен да управлява!
Смешници, корупирани променкаджии, които уж се борят против корупцията!
Явно не е безпочвен сигналът на ГЕРБ до прокуратурата и Васко Ухото се мъчи да се оневини с насрещна атака...
Смешник, некадърен, но лаком за власт, все пак е котило на дърти ДС номенклатурчици
3.
Бург
20.05.2025 18:28:48
Бургас гради най-голямата индустриална зона в Югоизточна България...хубаво забранихте коментарите под статията,
а улица Димитър Николов в Южна промишлена зона кога ще афалтирате? Там камионите към изхвъргалището я съсипаха и локвите са по половин метър
2.
Абе,
20.05.2025 17:59:43
, Васко, ти нещо няма ли да свършиш или само ще хленчиш, бе, бир парче говеждо! Три пъти му правихте пучове на Борисов, сега пак той виновен. Некадърна шайка циркаджии.
Събирай олигофрените да правят " протест " в твоя подкрепа
1.
Пусть всегда будет Солнце
20.05.2025 17:40:14
Човека на АПС Доган Румен ВЪЛКА е огладнял получил е "вълчи глад" Делян му взе имотите в SANI Resorts Halkidiki Гърция за 350 милиона €
Сега трябва да ИЗБИВА кинти от Боклука на 2 милиона софиянци и гогви "Курт капан"(Вълчи капан) за софийското ППкметче
  Добави Коментар
Баба от Монтанско сади домати с ChatGPT Изкуственият интелект стана пръв приятел на Надка от Копиловци Обмислят въвеждане на данък за граждани, които не са сключвали брак Според премиера на РСМ Мицкоски демографската криза не е проблем само за страната, но и за цяла Европа
Хванаха се за косите Голям скандал бушува между Райна и нейна колежка заради народна песен Сушата унищожи и боба Производителите са на ръба на оцеляването
4 зодии, чийто живот ще бъде променен от ретроградния Нептун Време е да се сбогуваме с илюзиите Холивуд скърби! Напусна ни още една голяма звезда Именитият актьор бе едва на 56 години
По-голям багаж в самолета още това лято Увеличават размера на чантите, за да не увеличат броя им Едва 4% от българите пътуват с влак Типичният клиент на жп транспорта е с ниски доходи и над 50-годишна възраст
Отново е бременна, иска третото й дете да е момиче Силиконката Джулиана Гани  чака дете от бившия полицай Теодор Гецов Над 10 имена черпят, коли се черна кокошка и се спазват вековни традиции Вярва се, че на този ден Св. Атанас облича кожуха си и ходи при бога да моли за зима, тъй като лятото вече се е преполовило
Зодиите, които цъфтят във връзки от разстояние И им подхождат... Евтина и бърза мързелива закуска за съботния ден, трябват ви само 2 съставки Забравете за месенето и точенето. Тази рецепта за солени питки с пълнеж от извара и билки изисква само да разбъркате съставките и да ги изпържите