Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Земетресение с магнитуд 5,8 разлюля България, пропукаха се блокове

Силният земен трус с магнитуд 5,8 е регистриран в 02,58 часа тази нощ. Епицентърът е много близо до София, на десет километра запад – югозапад от Перник, между Перник и Рударци
Ключови думи: Земетресение, магнитуд, България

Хиляди хора излязоха по улиците на големите градове в страната. Освен в София и Перник, трусовете са усетени силно и в Пловдив, Пазарджик, Велинград и Бургас.

Ето какво споделят тези, които имат компютри:

"Беше страшно, всичко се разлюля. Всички шкафове - отворени, падна ми пастата за зъби в банята" , оплака се жител на столичния кв. "Илинден", пише сайтът Блиц.

Над 20 вторични труса са регистрирани два часа след силното земетресение, което разлюля България около 3 часа тази нощ, съобщиха от БАН. Големият брой вторични трусове дават надежда, че напрежението спада и е вероятно да няма второ сериозно земетресение.

Земетресението е усетено в цялата страна. В Перник има данни за паднали комини и напукани сгради, но няма информация за жертви и пострадали.

Силният земен трус с магнитуд 5,8 степен, който бе регистриран в 02,58 часа тази нощ бе последван от още вторични трусове. Най-силният от тях бе в 04,30 часа, с магнитуд от 4,2 – 4,3 степен, а последният, който се усети чувствително бе в 05.13. Епицентърът е , много блидзо до София, на десет километра запад – югозапад от Перник, между Перник и Рударци. Трусовете се усетиха с различна интензивност в цялата страна, както и в съседните бaлкански държави. Няма пострадали хора.

В България трусът бе усетен най-силно в Перник, София. Сигнали за усетеното земетресение дойдоха от Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Сливен, Кърджали и много други населени места.

В София масово хората излязоха на улиците след земетресението. Има информация, че се евакуират три блока в Стединтски град и един в Борово.

Няма данни за нарушена пътна инфраструктура, стълбове на електропреносната мрежа в Столична община.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Отбелязва 144 години от рождението на символа на българското изкуство   Националната награда на името на Владимир Димитров - Майстора ще бъде връчена тържествено, а новият лауреат ще открие изложба в неговата чест Маколи Кълкин потъна в скръб: Обичам те, ще се видим по-късно Актьорът е разтърсен след смъртта на Катрин О'Хара 
Цените обърнаха посоката - турци пазаруват в Гърция, а гърци в България Разликите в цените между съседните държави променят потребителските навици и засилват трансграничната търговия  51 души са спасени от блокиран кабинков лифт край турския град Бурса Техническа повреда остави туристи във въздуха в района на Улудаг – всички са евакуирани успешно
Скална маса е паднала Кресненското дефиле и ограничава движението Движението в участъка при „Малкия тунел“ по път I-1 Симитли - Кресна се извършва двупосочно в една лента под контрола на пътна полиция Кои зодии ще жънат финансови печалби през февруари Астролози с прогноза
Сняг, мъгла и опасност от заледяване в страната Шофьорите е нужно да са крайно внимателни Доналд Тръмп призова за ареста на бившия президент на САЩ Барак Обама Заради "изфабрикувани обвинения" в сътрудничество с Русия за спечелване на президентските избори през 2016 г
България отбелязва Деня на почит към жертвите на комунистическия режим На 1 февруари страната ни се прекланя пред паметта на хилядите, загинали по време на тоталитарната диктатура след 9 септември 1944 година За турските убийци в Булгаристан или защо никой не пази българите на пътя Коментар за безнаказаността, институционалния отказ от справедливост и цената, която плащат жертвите
Директори в Бургас с интересен дебат за учебните програми и изпитите в 7-ми клас Планираната промяна в националното външно оценяване и балансът в подготовката на учениците излязоха на преден план на среща на СРСНПБ Младежи вилняха в тролей №5 в София, полицията на крак Получи се паника сред столичани