Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

БАПФ, БАПЗГ и БСЛАФ с позиция до властите

Ключови думи: българия, власти, медици

"Уважаеми госпожи и господа,

Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи, Българската асоциация на помощник-фармацевтите и Българският съюз на лекарските асистенти/фелдшери категорично се разграничаваме от всякакви опити на злепоставяне и противопоставяне на съсловията в здравеопазването, защото смятаме, че те нанасят непоправима вреда на интересите на пациентите и тяхното доверие в здравната система.

По наше мнение всички, които са избрали за свое професионално поприще опазването на човешкото здраве са в еднаква степен отговорни за спазването на етичните норми и защитата на професионалния престиж и достойнство на работещите в сектора.

Заемаме тази позиция, защото сме провокирани от дълбоко неетични внушения относно нашия професионализъм, знания и умения и призоваваме държавните институции да стартират дългоочаквания процес на реформи, насочени към постигането на баланс на интереси в сектора.

Надяваме се в най-близко бъдеще да бъде поставено началото на законодателни промени, съобразени с добрите европейски практики и медицински стандарти.

Категорични сме, че този процес трябва да започне веднага, защото негативите от дисбалансите в системата са очевидни и се увеличават с всеки изминал ден.

Очакваме реални действия за задълбочена дискусия с участието на представители на съсловните ни организации за вземане на далновидни и работещи решения!

С уважение:
Диана Георгиева - Председател на БАПЗГ
Лиляна Петрова - Председател на БАПФ
Александър Александров - Председател на БСЛАФ", гласи писмо до президента на България, председателя на Народното събрание, председателя на парламентарната комисия по здравеопазването, министър-председателя, министъра на здравеопазването, министъра на образованието и науката, както и ректорите на висшите медицински училища, КНСБ, КТ Подкрепа и НС Защита. 

1
Коментара по темата
1.
*********
02.05.2025 12:02:00
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
  Добави Коментар
Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга Сашо спечели най-престижния турнир в Европа и първенството на Гърция, след това "избухна" под звуците на песента победител в Евровизия за България Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция Нейната поява и заставане начело придобиха голяма популярност, намират се обаче и критици
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент Сблъсъкът става на мокър асфалт Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач Мариус ще лежи в затвора в Норвегия
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото Пускането на климатика веднага след сядането зад волана подлага системата на максимално натоварване Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане Редовната им консумация може да подобри чревния комфорт
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана Като част от новата офанзива за сигурност на пътя, СДВР разкрива специален служебен имейл адрес за подаване на сигнали Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло Идеален за закуска, обяд или лека вечеря
Сребърни медали и две индивидуални отличия за несебърски деца на международен футболен турнир В престижната надпревара, „Купа Черно море“, провел се на градския стадион в Несебър,  участваха отбори от девет държави Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026
Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Неизвестен извършител е подпалил служебните коли, които са били паркирани в централната част на македонската столица 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина