Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Животновъди убиват фермери в Нигерия

Ключови думи: нигерия, фермери, убийство, животновъди

Най-малко 17 души бяха убити, когато заподозрени пастири на едър рогат добитък нападнаха общности в щата Бенуе в Централна Нигерия в четвъртък, съобщи полицията на фона на възобновяване на смъртоносни сблъсъци между фермери и пастири, предава "Ройтерс".

Години на сблъсъци прекъснаха доставките на храна от Северна Централна Нигерия, значителна селскостопанска област, предава news.bg.

Последните атаки бяха два дни след като 11 души бяха убити в района на Отукпо в Бенуе и едва седмица след като въоръжени мъже нападнаха села и убиха повече от 50 души в съседния щат Плато.

От 2019 г. насам сблъсъците са взели повече от 500 жертви в региона и са принудили 2,2 милиона да напуснат домовете си, според изследователската компания SBM Intelligence.

Отделна група заподозрени пастири застреля и уби петима фермери около Гбагир в района на местното управление Укум в Бенуе рано в петък, съобщи полицията. Нападателите откриха огън, докато полицията се приближаваше, за да се изправи срещу тях, каза в изявление говорителят на полицията Сеуесе Анене.

Докато полицаите се биеха с нападателите в Укум, други 12 души бяха убити при друга атака в района на общината Лого, на около 70 км, каза полицията.

2
Коментара по темата
2.
сомалийски лорд
19.04.2025 18:46:41
Онези са големи диваци.
1.
Гичо Вичев грозника
19.04.2025 17:19:25
Отивам се бия и аз....ама малко не мога ся,щото съм на безплатна почивка
  Добави Коментар
Бургас приветства премиерата на филма "Нас, които ни няма" Режисьор е бургазлийката Габриела Бозова  Гала се поболя заради рака на дъщеря си Най-вероятно звездата е под постоянно напрежение заради тежката диагноза на младата майка
Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане След месеци на подготовка за най-важната роля в живота ѝ – майчинството, чаровната синоптичка сподели, че отново ще се качи на сцената като Улла в мюзикъла „Продуцентите“ Президентът Йотова призова за край на политическото опиянение и фокус върху бъдещето на България В село Делчево вицепрезидентът подчерта значението на труда, традициите и обединението за просперитета на страната
Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите 1 февруари е обявен за Ден на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим от Министерския съвет на Република България с решение № 37 от 20 януари 2011 г. Пазете се от това изчадие Думите са на големия Георги Христов
АПИ съобщава за временно ограничено движение в няколко прохода 290 снегорина обработват републиканските пътища при зимни условия Джип се вряза в заведение, по чудо няма тежко пострадали Жена, която е обядвала е ударена, но съвсем леко 
Мартин Пенчев влезе в мейнстрийма с интересно предложение - оставяш телефона си на бара и получаваш 20 % намаление Мярката е въведена в неговия ресторант Какво се случи с руските моряци, задържани от военни на САЩ Максим Карпенко с разказ от първо лице
Опасно време по Черноморието: Очакват се вълни до 4 метра Не подценявайте времето Какво променя живота на днешния провокативен и звезден рожденик