Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Кабинетът „Желязков“ е вече правителство на малцинството, но остава на власт

Влизането на България в еврозоната, спасяването на средствата по Плана за възстановяване и устойчивост остават сред приоритетите на управляващото „мнозинство“ в парламента
Ключови думи: правителство, ГЕРБ, кабинета Желязков, Ахмед Доган, еврозона

Парламентарните групи на ГЕРБ – СДС, БСП – ОЛ и ИТН остават на своите позиции, че България се нуждае от редовно правителство, което да реализира политики, подкрепящи върховенството на правото, конкурентоспособността на икономиката, сигурността, защитата и социалните права на гражданите, обявиха от управляващата коалиция. 

Според обявената позиция на трите партии, влизането на България в еврозоната, стабилизирането на публичните финанси и спасяването на средствата по Плана за възстановяване и устойчивост остават категоричните приоритети на правителството, излъчено с подкрепата на парламентарното „мнозинство“, съставено от ГЕРБ-СДС, БСП-ОЛ и ИТН.

Развод в управляващата коалиция! ДПС на Доган спира подкрепата за правителството

Въпреки решението на АПС, коалиционните партньори оставаме непоколебими в решимостта си да изпълним приоритетите и ангажиментите, които поехме пред българското общество. Категорични сме, че българските граждани няма да приемат нови предсрочни парламентарни избори и очакват от партиите в Народното събрание предвидимост, устойчивост и съвместна работа по решаване на проблеми, а не по създаване на нови кризи.

Призоваваме всички народни представители в 51-я парламент, които смятат, че България трябва да завърши пътя си на пълна интеграция в Европейския съюз, присъединявайки се към Еврозоната, както и че страната ни се нуждае от стабилност и работа по политики, осигуряващи сигурна среда на българските граждани, да докажат това с гласовете си и с работата си в Народното събрание, пише още в позицията на  ГЕРБ – СДС, БСП – ОЛ и ИТН.

След като официално хората на Ахмед Доган оттеглиха подкрепата си за кабинета „Желязков“ той се превърна в правителство на малцинството. Подкрепата за него вече е 102 гласа в Народното събрание, а това означава, че ако някоя от другите парламентарни групи не откликне на призива за подкрепа поне до влизането в еврозоната, страната ни може пак да бъде връхлетяна от политическа криза и да ни управляват служебно до следващите поредни предсрочни избори. 
 

6
Коментара по темата
6.
Борисов-Пеевски
16.04.2025 06:59:38
Борисов-Пеевски, дупе дават но власт не !

Ще надписват, мамят, фалшиви избирателни списъци, всякакви манипулации на властта и обратно в бедността няма да се върнат !
5.
Enough
16.04.2025 06:50:38
Незаконно избраните да си ходят, не да раздават концесии за 100 г напред. Искаме честни избори.
4.
AI Chat GPT
16.04.2025 00:18:31
До 3÷4год педалите ат ЕС ЩЕ приемат е-Евро (електроно дигитално €) ей тогава ЩЕ усетим всички дружно големите к@р "ползи"
QRкодове,IDкодове чипове
в тялото.Е-копцлагер и тотално следене с камери с ЛИЦЕво разпознаване коли с чипове и е-дрегери навсякъде (както искат с ТОЛсистемата за наблюдение на пътищата)
Начиня на деъствие вече е изпробван в Ковид кризата в КИТАЙ и Австралия и ризултати повеме от ужасни за хората
3.
така така
15.04.2025 22:44:57
К*р за еврото!!! Нито една медия в нашата погазена странен не е споменала ползите от приемането на еврото!!! Но точно обратното реалноте опасности биват запъи като пропаганда на копейки на русофили на таксиджии и всякакви други заучени глупости!! Реално масово хората си нямат представа какво се случва р европейският съюз и как ще бъдат погазени елементарните права на хората....
2.
Рекета продължава
15.04.2025 22:33:31
Змиярника е пълен.
1.
Варненска копейкиа
15.04.2025 22:09:28
Интересно как всички защитници на традиционното семейство, пазители на децата от еврогейщина скочиха да защитават най-големия педераст в държавата.

Къде сбъркахме?
  Добави Коментар
Слави в бедните му години, когато продаваше мартеници Това са най-бедните години на младежа от Плевен Резервациите практически спряха, твърди хотелиер от Банско Освен израелски туристи, в последните дни се наблюдават анулации и от посетители от Северна Македония
Поне 100 машини за вота имат нужда от подмяна на части аранцията на едно устройство няма нищо общо с неговата работа, посочи говорителката на ЦИК Борисов: "Лукойл" има запаси до април "Има правителство, което се държи не като служебно, а като избрано като с пълно мозинство и си позволява поголовно да уволнява", смята лидерът на ГЕРБ
Полицията разтури най-голямата автогонка - с над 100 коли Написани били 70 фиша за различни нарушения, докато тълпата се разотиде Горивото ще поскъпнат с над 30 % Петролът стигна до 100 долара, не знаем до края на другата седмица може да мине и още нагоре, каза експерт
Порноактриса влезе в голямата политика Амаранта Ханк обясни, че секс работниците генерират заетост и също имат принос във формирането на брутния вътрешен продукт на Колумбия Бургас събра десетки ученици на шестото издание на Панаира на науката и технологиите Млади изследователи експериментират с химия, физика, биология и 3D моделиране в интерактивно научно събитие
Разкриха елитни убийци на Путин, защото един агент използвал... Google Translate Руснак и сърбин не знаели как да комуникират помежду си  Безпрецедентно: Формула 1 отменя всички състезания в Близкия изток Сигурността на персонала и състезателите остава приоритет номер едно за FIA и "Либърти Медия" в този труден за региона момент
Саудитска Арабия пренасочва износа на петрол през Червено море През последните дни 11 много големи танкера са достигнали пристанището Янбу-ел-Бахр и сега чакат началото на товаренето. Мъж загина при пожар в къща в София Близо 100 огнища са потушени за денонощие