Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Трагедия! Микробус падна в Дунав

Превозното средство е напълно потънало във водите
Ключови думи: потънал автобус, автобус Дунав, трагедия Дунав, автобус Румъния

Микробус падна в река Дунав, след като се удари с друг автомобил на виадукт в южния румънски окръг Мехединц, съобщава новинарският сайт "Хотнюз", като допълва, че е активиран т.нар. Червен план за намеса.

На място са пристигнали линейки, полицаи и пожарникари, както и екип водолази от град Решица, които да помогнат за издирването на евентуални жертви, информира БТА, цитирана от Нова телевизия. 

В издирването се включи и подводен дрон.

Телевизия "Диджи 24" съобщава, че водолазите са намерили потъналия микробус и са открили една жертва, която се предполага, че е шофьорът. Не е известно дали в превозното средство е имало пътници или шофьорът е бил сам.

Предполага се, че микробусът е излетял от платното след опит да избегне сблъсък с другия автомобил и е паднал в реката. Шофьорът на лекия автомобил, участвал в катастрофата, е откаран в болница.

Префектът на окръг Мехединци посочи, че микробусът е напълно потънал на дълбочина 10 метра и не се вижда във водите на Дунав.

Ръководителят на Департамента за извънредни ситуации Раед Арафат заяви, че е възможно жертвите да са до две - или само шофьорът, или той и още едно лице. Но подчерта, че на този етап инцидентът ще се разглежда така, сякаш в превозното средство е имало повече хора.

"За съжаление, след толкова дълъг престой под водата не мисля, че има шанс за оцеляване", посочи още Арафат.

Междувременно БЛИЦ съобщи, че паспорт на 53-годишен българин с инициали Ю. Х. Б. е намерен на мястото на инцидента с товарния микробус, който падна в река Дунав в румънския окръг Мехединц.

Изданието цитира БТА и ръководителя на румънския Департамент за извънредни ситуации и създател на системата за спешна помощ д-р Раед Арафат.

По-рано тази вечер Аджепрес и Диджи24 съобщиха, че българин е управлявал микробуса и е бил сам в превозното средство. 
 

4
Коментара по темата
4.
Беееееееееее
15.04.2025 00:39:53
българин с инициали Ю. Х. Б.
...българин другият път...по скоро мангал или рязан калашник....Юлиян или Юмер.....джунгали....
3.
...
14.04.2025 23:40:38
Скоч и от мостa...
Момче, гaрсон - 12- годишно ...
2.
1
14.04.2025 21:46:55
На безсмислени пасквили най-вече и целуване на гъзове. Там дори имат авторски права.
1.
kvk
14.04.2025 21:26:17
Не разбрах на какво са автори ФЛАГМАН на снимки: Фейсбук/Departamentul pentru Situaţii de Urgenţă или на новинарският сайт "Хотнюз". :)
  Добави Коментар
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% Семействата се насочват към по-малки жилища, докато високите офертни цени задържат имотите по-дълго на пазара Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Инспекторите провериха 2252 бизнеса по островите и курортите, а при тежките нарушения затвориха обекти
Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши В южна Румъния кладенци пресъхнаха, а стопаните вече посягат към фуража, приготвен за зимата Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Световният шампион избра прочутия комплекс край Барселона заради близостта до клубната база, спортните съоръжения и строгата охрана
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август Сблъсъкът край кратера Айнщайн се очаква в 09:35 часа българско време и не носи опасност за Земята Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето
Бургас се превърна в център на бойните спортове Само ден преди официалното теглене за историческото събитие BRAVE 107, част от най-големите звезди на организацията направиха открита демонстративна тренировка, която събра стотици фенове Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Двата блока работят по график, а министър Ива Петрова потърси съдействие от Сърбия
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Новата рискова карта показва къде КАТ трябва да насочи патрулите и камерите преди следващата тежка катастрофа Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна За празничната сцена край Пантеона бяха одобрени 75 000 евро вместо поисканите 153 420 евро
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България Експертът Анселмо Капороси разкрива защо страната ни трябва да преминава от просто популяризиране на забележителности към изграждане на модерни териториални туристически системи 30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои Обсъждат нов режим на най-натовареното кръгово, а местните настояват за околовръстен път