Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Щат в САЩ сваля ЛГБТ знамената от сгради на институции

Ключови думи: флорида, лгбт, знамена, сваля

Юта стана първият американски щат, който забрани ЛГБТ флагове в училищата и всички правителствени сгради, съобщава АП.

Републиканският губернатор Спенсър Кокс обяви по-рано, че позволява забраната да стане закон без неговия подпис, предава news.bg.

Той уточни, че лично не подкрепя такива крайни мерки, но политически е избрал да не ги отхвърля, защото ветото му вероятно ще бъде преодоляно от контролирания от републиканците Законодателен орган.

От 7 май държавните или местните правителствени сгради ще бъдат глобявани с 500 долара на ден за развяване на знаме, различно от знамето на Съединените щати, щатското знаме на Юта, военни знамена или други, одобрени от властите. Не се допускат политически знамена, подкрепящи определен кандидат или партия, като знамената с подписа на президента Тръмп "Направете Америка отново велика".

Новият закон може да предизвика конфликт между щата и най-големия град, по-либералния Солт Лейк Сити.

Законът за знамето на Юта отива по-далеч от този, подписан миналата седмица в Айдахо, който се прилага само за училищата. Но републиканците от Айдахо също предлагат отделен законопроект за забрана на правителствените сгради да показват определени знамена.

Законодателите от Флорида също така внесоха предложение за забрана на знамена.

 

2
Коментара по темата
2.
!
29.03.2025 12:46:06
Това с cis male го измислиха тези дето изнамериха различните джендъри.А че са сбъркани е ясно на всички.
1.
обичам 'уя
29.03.2025 11:10:21
поставили са си специално наименование за най-обикновен ХЕТЕРОСЕКСУАЛЕН, 100% НАТУРАЛЕН мъж който се нарича cis male вместо просто male. представете си за какво става въпрос с тая сбъркана нация!
  Добави Коментар
Известен волейболист почина на 26 години Бе сред най-силните на игрището Защо тунелът на император Комод в Колизеума е магнит за туристи, а амфитеатърът в София пустее Няма друг град в света, притежаващ такава полузаровена забележителност точно в градския център, от която не изкарва и един лев
Стюард на самолет взе наркотици и се озова в трагикомична ситуация Колеги го намериха гол и безпомощен Тези 3 зодии не постигат целите си веднага, успехът им идва по-късно Моментът им на слава идва в зряла възраст, считат астролози
“Златен век” за директорката на Държавен куклен театър - Бургас Заслужено отличие, коментира кметът Димитър Николов Граждани блокираха тунел "Люлин" в София Напрежение заради боклука
Военни надгробни плочи са осквернени с руски пропагандни символи в Берлин Органите на реда смятат, че това е било извършено през последното денонощие Издирват 15-годишно момиче В неизвестност е от 27 октомври
Полицейска операция взе над 120 жертви Безпрецедентна акция в Бразилия Германец с нелепа кражба във Варненско Открадна саксия с цвете
Кристиано Роналдо-джуниър прави дебют за Португалия Това ще стане на турнира Купа на федерациите Управляващите си стиснаха ръцете: Минималната работна заплата ще бъде 620 евро Майчинството за втората година ще бъде 460 евро (900 лева), което е почти 15% увеличение спрямо сегашното