Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Любовницата на лихваря Иван Донков- Луцифер съди Банка ДСК

Делото за пране на пари срещу Милкана Вълчева и Иван Донков вече се наблюдава от Софийски градска прокуратура. След като беше освободен от ареста поради здравословни причини, Луцифер отново се качи на мотора
Ключови думи: иван донков, луцифер, бухал, милкана вълкова, банка дск, бургаски окръжен съд, бургаски районен съд, пране на пари, дело, софийска градска прокуратура

Любовницата на скандалния бургаски  лихвар Иван Донков- Луцифер – Милкана Вълкова се изправи в съда срещу бившия си работодател Банка ДСК за това, че я уволнили неправомерно. Обвинената в пране на пари ексбанкерка беше арестувана в началото на 2010 година.

Това предизвика огромен скандал, уронващ престижа на финансовата институция.  Според прокуратурата, 36-годишната финансистка търгувала със спечеленото от лихварството на Луцифер на фондовата борса. Като служителка в ДСК с длъжност  „Мениджър продажби малки и средни предприятия”, Милкана имала лесен достъп до електронната търговия. Освен това познавала и правилата на фондовото инвестиране. За 3-4 години през азиатски борси били превъртени над 5 милиона лева. Срещу Милкана беше повдигнато обвинение по чл. 253, ал. 1 от НК. Делото за пране на пари срещу нея и Иван Донков, наричан още Бухала вече се наблюдава от Софийски градска прокуратура.

Официално обаче Милкана бе уволнена на 28 април 2010 г. със заповед № 0080-21 не заради обвиненията срещу нея, а поради съкращение на щата в Банка ДСК в цялата област. Година по-късно безработната вече годеница на Донков решила да заведе дело срещу бившия си работодател и поискала огромно обезщетение.

Делото Милкана VS Банка ДСК е гледано на две инстанции – в Бургаския районен съд и Бургаския окръжен съд, които са излезли с две крайно различни решения.

В момента то е преместено във ВКС. Бургаският районен съд признал за незаконно уволнението на Милкана Вълкова и не само го отменил, но даже я възстановил на заеманата длъжност „Мениджър продажби малки и средни предприятия”. В решението си от 24.10 м.г. съдия Силвия Петрова осъжда Банка ДСК да изплати на Милкана  5164,32 лева , които са обезщетение за времето, през което банкерката е останала без работа - от 04.10.2010г. до 04.04.2011г.

Юристите на банката са пледирали, че Милкана е уволнена поради  съкращаване на щата и по делото са представени 14 броя длъжностни щатни разписания за Регион Бургас, влезли в сила от 01.04.2010г. Те трябвало да убедят съда, че Милкана не била единствената, която загубила работата си поради кризата. Подсъдимата ексбанкерка обаче настоявала, че при самото уволнение банката е действала тенденциозно, тъй като не бил извършван подбор между длъжностите във всички финансови центрове.

След обжалването от страна на банката, Бургаския окръжен съд взе коренно различно решение. То е от 28 февруари тази година, като делото е разгледано от тричленен състав - Росен Парашкевов, Калина Пенева и Кремена Лазарова.

Според магистратите извършената промяна в длъжностното щатно разписание на дружеството е съвсем законна. Адвокатите на Банка ДСК изложили куп доказателства, че Милкана не попада под закрилата на чл. 333 от Кодекса на труда, защото във „Финансов център Бургас”, където тя е работила, няма втора бройка на същата длъжност и затова работодателя не е длъжен да извършва подбор по чл. 329, ал. 1 от КТ.

След уволнението банката е изплатила на Милкана Вълкова обезщетение от 1617, 84 лева.

Така Бургаският окръжен съд отменил решението на Районния и осъдил Милкана да изплати всички съдебни разноски.

Сега делото е във ВКС.

Жилището, в което живее ексбанкерката на бургаската улица „Сливница” 21 е запорирано от Комисията за установяване на имущество придобито от престъпна дейност, видя Бесове.бг. в Агенцията по вписванията.

4
Коментара по темата
4.
Знайко
13.05.2012 05:20:50
Алооо..... Бесове... Защо пишете простотии като не сте запознати с нищо. Какви борси , какви 5 лева????? Милкито нямаше акъл да пресече улицата камо ли да играе на борсата. Тази простотия я пусна БЛИЦ преди време и вие сега за да пишете нещо сензационно повтаряте лъжата. Харесвам ви но бъдете обективни
3.
ПОЛИЦАЙ
10.05.2012 17:51:31
ТОЗИ "БУХАЛА" ЯКО ГО ЗАГАЗИ ХА ХА ХА
НЯМА ГО ВЕЧЕ С МОТОПЕДА ДА ОБИКАЛЯ ИЗ ЦЕНТЪРА С НЕГОВАТА МЪСТИЯ. ХА ХА ХА......
2.
горкото патенце
09.05.2012 21:01:47
Знаети ли как Милкана стана мениджър в ДСК преди още да беше завършила БСУ - чрез приятелеля и, тогашния шеф на ДСК- полицая Г.Желев я назначи, познайте защо. Далавера. А Милкана е просто един изпълнител по веригата и не си мислете, че е голям финансов експерт, че чак по световните борси да се вихри. Просто са я ползвали -като служител на банка е освободена от някои такси за преводи. Иначе тя е едно съвсем невзрачно момиче и едва ли ще и обърнете внимание по улицата.
1.
Kiro Slepoto
09.05.2012 19:20:34
Само Бухала да не го ядоса някоя баба на 78-80г.,щото ще и вземе на бързо къщата,парцела,апартамента.....Тая Млкана си въртеше далавери още като беше в ДСК,/зад новия свободен,/,.....коойто не го удобряваха за кредит,.....тя му садействаше.......,моя приятел /изгоря с апартамент в Славейков 27,вх3,ет.........
  Добави Коментар
Фаворита Тимъти Шаламе, не грабна Оскар въпреки силния си сезон Звездата от „Sinners“ получи първата си статуетка на Академията Киър Стармър: Великобритания няма да се включи във войната между САЩ и Иран Британският премиер отказа искане за военни кораби в Ормузкия проток и обяви финансов пакет за домакинствата заради растящите енергийни разходи
Телевизии в САЩ заплашени с отнемане на лицензи заради репортажи за Иран Изявлението му бе дадено след публикация на Тръмп, в която президентът критикува „умишлено подвеждащо заглавие“ на медии относно инцидент с пет самолета-цистерни, поразени при ирански атаки в Саудитска Арабия Инфлацията у нас е 3,3 процента през февруари НСИ отчита 0,4 процента месечно поскъпване, а 89 процента от левовете вече са изтеглени от обращение
Това е футболът, който трябва да играем, каза босът на Черноморец д-р Спасимир Иванов Поздравявам и тях, и треньора Иван Колев с целия щаб, както и всички в клуба, които работят неуморно за да върнат марката Черноморец, там където и е мястото, каза босът на акулите Сериозен интерес към двама футболисти на "Черноморец 1919" Интересът не е случаен. Централните бранители са сред най-постоянните играчи на тима и имат сериозен принос за стабилното представяне на отбора през сезона
Сгащиха 21-годишен шофьор да лети с 200 км в час при ограничение 90км/ч. Полицията го засече два пъти за по-малко от час, книжката е отнета и колата е спряна от движение КФН прогнозира почти двойна втора пенсия с новите мултифондове Реформата във втория пенсионен стълб може да увеличи допълващата пенсия от 12 на около 21 процента от последната заплата
Млади таланти влизат в майсторските класове на фестивала „Солисими“ Обученията събират млади инструменталисти и утвърдени музиканти от международната сцена и се провеждат в Националното училище за музикално и сценично изкуство „Проф. Панчо Владигеров“ Хотелите в Банско наполовина празни след масови откази на израелски туристи Хотелиерите отчитат сериозни загуби след отмяна на резервации заради напрежението в Близкия изток
Нов скок на цените: Потребителската кошница достигна 58 евро Най-сериозно поскъпване се наблюдава при част от пресните зеленчуци Водолеите под силно напрежение между 15 и 27 март Антарес и Алдебаран активират кармични уроци и поставят на изпитание приятелствата и любовта