Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Проф. Рачев огласи голям обрат във времето

Ключови думи: проф. рачев, флагман, времето, обрат

Водещата на сутрешния блок на bTV Мария Цънцарова поднесе баница на проф. Георги Рачев като благодарност за прогнозата му за слънце и топло време.

Жестът беше в изпълнение на нейно обещание от предната седмица.

„Ако е хубава - аз съм я правила, ако не е, ще кажа кой”, каза със широка усмивка Цънцарова. Климатологът благодари, като все пак даде идея на водещата, че баница с агнешко става най-добре.

Извън закачката, проф. Рачев прогнозира, че хубавото топло време с температури над 20 градуса, ще се продължи още седмица. Той обаче предупреди, че то има и не толкова хубава страна.

Той подчерта, че на места следващата седмица, когато температурите ще паднат от над 20 до 12 градуса, ще има някакви валежи, но те не са достатъчни.

"Вятърът на промяната" ще задуха на 15-ти срещу 16-ти март т.е. събота срещу неделя. В понеделник и вторник ни очакват малко по-ниски температури, заяви проф. Георги Рачев.

Вчера в София е поставен температурен рекорд - 22 градуса, подчерта климатологът. 

По думите му сахарски въздух ще носи прах от пустинята и необичайно топлото време ще продължи до края на седмицата. 

„Първи гръмотевични бури може да има около Пловдив, но няма да са много страшни. Може да гръмне, колкото да зарадва децата”, коментира професорът./Blitz.bg

2
Коментара по темата
2.
Жорко
12.03.2025 08:03:16
Към номер 1 ,професора е умен човек,а ти си простак
1.
Аман от тарикати.
11.03.2025 16:22:12
Кръчмаролога, /климатолог/ все се прави на тарикат и на интересен. Ама по-луди са тези, които го канят, публикуват или му обръщат внимание на сказките му
  Добави Коментар
Студент по "Право" е абсолютен шампион на България в сумото Виктор Костов ликува, макар че килограмите му не са впечатляващи Криминалист: Христо Ботев е убит в гръб от близко разстояние Експертът с над 20-годишен стаж, разследвал тежки престъпления, коментира измишльотините, че поетът-революционер е прострелян в челото, както и противоречивите показания на Никола Обретенов 
Гришо срещу 312-ия в света Очаква се лесен старт на френска земя Как да направим класическа българска чорба - рецепта за истински вкус Вкусно ястие за семейната трапеза
Макрон подкрепи ПСЖ преди "бурята" Тази вечер в спор излиза тежката артилерия на европейския футбол Футболна бомба за Моуриньо и Реал На Острова твърдят, че е фаворит за нов треньор на гранда
Как да приготвим традиционна българска баклава - рецепта от бабината кухня Вкусна и ароматна гозба Венци Стефанов каза за "рязането на глава" Неприличният жест е към човек, сипещ лични обиди към боса на "белите" 
Черноморски град се превърна в горящ котел (ВИДЕО) Властите в Русия обявиха евакуация Стоян и Гатев в центъра на събитията в "Ергенът", харесват една и съща жена Предстоят драматични събития
Домашен български хляб с квас Тайната на перфектния вкус и аромат Драма с Виктор Орбан и Фидес, лидерът с оставка в джоба Крайно решение ще бъде взето през юни