Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Румънците харесаха Обзор, не им се тръгваше въпреки ужаса от пожара

Христо ЯНЕВ, кмет на Обзор
Ключови думи: христо янев, обзор, несебър, автобус, туристи, пожар, пламна, румъния, село баня, летовници, румънци
- Господин Янев, разкажете за инцидента с румънските туристи. Вие бяхте сред първите, отзовали се на помощ в нощта на 1-ви срещу 2-ри май, когато пламна автобуса им? Какво е състоянието им в момента, успяха ли да заминат за планираната им екскурзия в южната ни съседка.

- Да, хората вече са спокойни. Изпратихме румънските туристи още вчера следобед към 16 часа. Летовниците заминаха за 4-5 дневна екскурзия в Солун. Останаха обаче двама, единият е шофьорът, на които им бяха изгорели документите. Те са извозени към Румъния. Румънците тръгнаха спокойни към екскурзията си. От Обзор им наехме автобус, гарантираме за спокойствието им.

-  Какво се случи в нощта на 2-ри май, когато автобусът с румънските туристи пламна в района на село Баня. Кой се отзова първи на мястото на инцидента?

- Към 24 часа ми се обадиха от Гражданска защита и РУП Несебър. Тръгнах веднага към мястото на пожара. По щастлива случайност нямаше жертви, хората бяха бързо изведени от горящия автобус, трепереха от уплаха около канавките на пътя. Автобусът още гореше. Огнеборците бързо овладяха пламъците, пожарът беше потушен, на 90% от багажа на туристите беше спасен. Всички бяха много уплашени. Повечето от туристите бяха пенсионери. Аз като кмет на Обзор веднага се заех с тяхното настаняване, с осигуряването им на спокойна вечер.

- Къде бяха настанени?

- Настанихме ги в хотелите в Обзор „Деница” и „Дуков”.

-  Какви бяха първите им реакции, първите им думи?

-  Те говориха само румънски. Комуникацията във въпросната нощ беше трудна. Разбирахме се с ръце, с жестове... Нямаше как посред нощ да извикаме преводач. Ситуацията обаче на сутринта беше различна. Хората вече бяха спокойни.

- Успяха ли да разгледат Обзор? Харесаха ли града?

-  Да, много харесаха Обзор. Не им се тръгваше. Надявам се по друг повод пак да ги посрещнем в Обзор.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Хазяин инсталира скрити камери в апартаменти, първа пропищя студентка Престъплението стана в Италия Фермери в Гърция протестират На Крит е напрегнато
Два самолета се сблъскаха на летище В САЩ Мистерия в Пирин! Арестуваха мъж, обявен за починал през 2013 г. Куриоз в страната
Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Нападението стана в село с 800 жители "Мелиса" отне живота на 46 души Жестоко бедствие
Пребиха жестоко медицинско лице Роднини на нападателите се събраха пред Спешното отделение на болницата във Враца Карлос Насар взима съдбоносно решение Саботират ли в България Херкулес?
Президентът Радев: Задлъжняването е факт Държавният глава с тежки думи за правителството Убийство в центъра на София, извършителят се издирва Не са ясни мотивите за фаталното деяние
8 красиви имена празнуват Има много народни вярвания Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Обезумелият мъж искал да вземе пари от застраховка