Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Великобритания налага нови сериозни санкции на Русия

Ключови думи: санкции, русия, великобритания

Великобритания ще наложи утре нови санкции на Русия, предадоха световните агенции, като се позоваха на британския външен министър Дейвид Лами. Той поясни, че става дума за значим пакет от наказателни мерки, съобщава БТА.

Утре ЕС се очаква също да приеме нов пакет със санкции срещу Русия, като сред тях е и забрана за внос на руски алуминий в ЕС.

Лондон вече санкционира над 1900 физически лица и компании в отговор на руската инвазия в Украйна, предава dnes.bg.

Пояснявайки, че новият пакет от санкции, който Лондон ще наложи утре на Москва, е най-големият досега от негова страна, Лами каза, че „Сега е критичен момент в историята на Украйна, на Великобритания и на цяла Европа". "Ето защо е време Европа да удвои подкрепата си за Украйна", посочи той.

Лами каза, че Великобритания остава ангажирана да предостави военна помощ на Киев в размер на 3 милиарда паунда годишно и е готова да изпрати британски военни в рамките на мисия за поддържане на мира, ако е необходимо след евентуалното влизане в сила на прекратяване на огъня в Украйна.

"Работим заедно със САЩ и нашите европейски партньори, за да постигнем един траен и справедлив мир, като същевременно ясно заявяваме, че нищо не може да бъде решено за Украйна без Украйна", подчерта Лами.

Британският премиер Киър Стармър отива в четвъртък във Вашингтон за среща с Тръмп относно Украйна. Тръмп обаче вече го разкритикува, като каза, че заедно с френския президент Еманюел Макрон двамата не са направили нищо, за да сложат край на войната. Макрон отива при Тръмп утре.

3
Коментара по темата
3.
do 1
23.02.2025 14:20:31
абе държавица...държавица....ма за UK работи целия свят и ги боли фара,че не са в ЕС....Гледай у нас каква кочина е щото сме до ушите в кереча и ако не беше е ЕС да ни приеме щеше да питаш къде серат гладните.....!!!
2.
Слава на Великобритания
23.02.2025 11:40:01
Да живее България!
1.
Ким Чен Ур
23.02.2025 10:51:56
Нещо не се вързва-неква държавица извън ЕС налага санкции върху друга държава извън ЕС/по каква правна основа дори сър Елтън Джон не знае/и в Тиквистан трябва да изпаднем в овчи екстаз ли
  Добави Коментар
Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти Колоната се движи бавно почти до края на стеснения участък Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара Феновете недоволстват от скъпотията на Мондиала 
Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит Смартфони, QR-кодове и луксозни имоти заличиха ефекта от западните санкции под диктовката на Ким Чен Ун Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа Десетилетие след съдбовния вот експертите са единодушни – Обединеното кралство е трайно по-бедно извън Европейския съюз
Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция Произшествието на „Пещерско шосе“ се размина без изтичане на опасен газ и пострадали благодарение на бърза реакция Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан „Нападението срещу Бейрут тази сутрин не трябваше да се случва, особено в специален ден, когато сме толкова близо до мирно споразумение с Иран. Израел има право да се защитава от заплахи, но атаката, на която отговаряше, беше много малка и безсмислена, никой не беше пострадал, ранен или убит и не трябваше да нарушава този важен процес“, написа Тръмп
Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони На преден план изплува фигурата на Олег Невзоров и неговата дейност, която според Рашков отдавна е надхвърлила границите на обикновено незаконно строителство Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“ Времето на тези групи като "Калашниците" приключи, действаме безкомпромисно, обявиха от МВР
МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция Държавата си влиза във функциите. Недосегаеми няма. Анклави - също, обяви вътрешният министър  38-годишен преби жестоко приятелката си, а после взе трион и... Арестуван е и му е повдигнато обвинение за закана за убийство
Не стигат ремонтите и катастрофите, ами и разсипан асфалт ограничава движението по магистралата Става въпрос за "Хемус" Пожар изпепели 6 коли на паркинг, умишлен палеж ли е (ВИДЕО) Пламнала е кола на Пътна помощ