Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Абсурд! Дори и да летят опасни дронове над летищата ни, свалянето им било незаконно

Шест пъти е имало навлизане през миналата година на дронове над летищата на България, каза Гроздан Караджов
Ключови думи: Гроздан Караджов, дронове, Лена Бориславова, Делян Пеевски

Необходими са законодателни промени, чрез които да стане напълно законно свалянето на дрон. Това каза някак ненадейно в „Панорама“ по БНТ вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов, а след това обясни, че Законът за гражданското въздухоплаване не позволява дори да се заглушава честотата на безпилотните летящи апарати. 

Ще внесем съвсем скоро промени в парламента, които се надявам да се приемат с подкрепата на всички партии, добави той.

По време на война технологията на дроновете се разви експоненциално, изтъкна транспортният министър. Законите обаче бавно се променят и затова свалянето дори на опасни дронове над София се оказва, че е незаконно. 

"Шест пъти е имало такова навлизане през миналата година на дронове над летищата на България. Шест пъти е била преустановявана работата на летището за по-дълъг или за по-кратък период от време. Но този път дронът беше доста по-голям и представляваше много по-сериозна заплаха. Това налага да се вземат тези спешни мерки", подчерта Караджов.

Той влезе в спор с Лена Бориславова, според която решенията на ГЕРБ се вземат от лидера на ДПС-НН Делян Пеевски.

„Влизал съм вашите лидери да влизат в стаята му често“, контрира я пък вицепремиерът. 
„Никой не го отрича. Трябваше конституционна реформа тогава“, каза пък тя. 
 

8
Коментара по темата
8.
ТРЪМПУТИН
15.02.2025 15:43:27
ТАВАР ИШЧИ НЕ ПИПАЙТЕ РУСКИТЕ ДРОНОВЕ ЧЕ ЩЕ ВИ УДАРИМ С УЙРЕШНИЦИ ЯДРЕНИ АТОМНИ И ФЕКАЛНИ НАЙ ВЕЧЕ...КОЙТО ЗНАЕ ПО ГНУСЕН И НАГЪЛ ОТ ПРЕЦЕДЕНТА НА РУСКИЯ НУЖНИК БЕЗУМЕН КРАДЕВ НЕКА ДА ГО НАПИШЕ В РУСКАТА КО МЕДИЯ МЕРСИ.
7.
ТРЪМПУТИН
15.02.2025 15:38:35
ТАВАР ИШЧИ НЕ ПИПАЙТЕ РУСКИТЕ ДРОНОВЕ ЧЕ ЩЕ ВИ УДАРИМ С УЙРЕШНИЦИ ЯДРЕНИ АТОМНИ И ФЕКАЛНИ НАЙ ВЕЧЕ...
6.
Ас
15.02.2025 10:27:52
Ако искате да няма дронове и произвол, чемодан, вокзал, Турция! В България обичаме да ядем гумна и който не му харесва да се маха!
5.
Митю
15.02.2025 09:38:10
Така е най- лесно, вместо да купите системи за регистриране на дронове и свалянето им. Булгаристанска работа
4.
Tgbxd
15.02.2025 09:30:18
Pak si zatvarqte ochite
3.
123
15.02.2025 08:39:16
Тая неначесаната защо не е в ареста? В парламента ли си гледа бебето? Седят там да говорят глупости. Като е имало толкова нахлувания над летището какво чакат тия дето ги храним, да падне самолет ли? После ще изказват съболезнования. За всичко им е виновен ГЕРБ и Делянчо. Да си вземат хапчетата и да вършат работа.
2.
Брейка
14.02.2025 22:59:00
Скрий се плешо, само трепане, нищо не ви интересува, освен парите
1.
Дернев
14.02.2025 22:18:33
"Дори и да летят опасни дронове над летищата ни, свалянето им било незаконно"
Този човек трябва веднага да го махнат от правителството и да се извинят, че е бил поставен там. Ако имат усещане за това, което в БГ по-скоро никога не се е случвало.
  Добави Коментар
За децата правя тази бисквитена торта само с крем, за нас слагам малко и коняк, божествена е Този десерт си заслужава всяка секунда време, която сте отделили за приготвянето му Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Президентът, обръщайки се към парада, заяви, че "армията на САЩ пази нашата свобода, вие ни правите силни и тази вечер накарахте всички американци да се гордеят с вас"
Това са най-щедрите мъже сред зодиите Всяка жена ще се чувства като принцеса с някой от тях Истината зад десертите с подсладители Какво се крие зад тази опаковка и могат ли да бъдат опасни за нашето здраве?
Показа новия си нос Ремонтира го в Истанбул Жените от тези зодии са истински пожар Те оставят след себе си развалини и руини
Яжте тези салати вместо вечеря и килограмите ще изчезнат Спазайте това просто правило - вечеряйте 3 часа преди лягане, намалете въглехидратите, не яжте пред телевизора и изберете леки салати за вечеря Некоректни търговци обезщетяват граждани Променят закона за защита на потребителите
Никога не ядосвайте тези зодии Те са непредвидими и изключително опасни в конфликтна ситуация Преди малко изпекох бързи кашкавалки за закуска, всички съседи се наредиха на вратата заради аромата Стават за нула време, веднага ги пробвайте
Побързайте! До 16.06 трябва да изхвърлите тези неща от дома си, за да промените съдбата си Специалистите по езотерика вярват, че просперитетът и благополучието могат да бъдат привлечени, като се отървете от излишния боклук в апартамента Висши сили закрилят 5 зодии Според експертите тези хора винаги успяват да излязат сухи от морето