Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Филм с българско участие за етническо прочистване номиниран за "Оскар"

Историята е по реални събития, поясни продуцентът Катя Тричкова
Ключови думи: Оскар, българи филм, българи Оскар, етническо прочистване

Радост и еуфория сред българския екип, част от филма, номиниран за най-престижните кинонагради – "Оскар", съобщава бТВ.

"Човекът, който не можеше повече да мълчи" е копродукция между Хърватия, Франция, България и Словения.

Историята е по реални събития от 1993-а година в Босна и Херцеговина. Пътници във влак стават свидетели на операция по етническо прочистване, обяснява продуцентът от българска страна Катя Тричкова.

"И от целия влак има един човек, който се изправя и казва: "Това не може да продължава, това не е редно". И мисля, че това е универсалното послание, което докосва всички", коментира тя.

Родно участие има екипът зад камера – в костюмите, озвучаването, грима и прическите.

Филмът печели Златна палма в Кан, а след това "Най-добър късометражен филм" в  Швейцария. А от часове официално е и с номинация за "Оскар".

"Това е едно неочаквано, хубаво и дълго пътешествие на този филм, който много обичам“, споделя Катя Тричкова.

"Това показва, че бъдещето на европейското кино е в международните ко-продукции и че също така Балканите могат да разказват много силни истории“, посочва Петър Тодоров, Изпълнителен директор на Националния филмов център.

Екипът зад филма вече работи по следващия проект - този път пълнометражен. А ние - стискаме палци за „Оскар“.


 

14
Коментара по темата
14.
Ти да видиш
25.01.2025 13:58:27
Ами те ,когато са нашмъркани винаги са в еуфория.
13.
Балканджи Йово
25.01.2025 13:34:10
А кога ще направи филм за тракйските бежанци
12.
Към Ъхъм
25.01.2025 13:07:07
Тези "които участваха в атентата в Буново " , бяха агенти на Държавна сигурност. Бяха осъдени и присъдата изпълнена-разтреляни.
Кога България ще разследва, осъди и разстрелян убийците на 16 месечно дете и много невинни, невъоръжени, мирни граждани на Народна република България? Това е главния въпрос в нашето общество.
И какъв х* й търсят французите и хърватите в този филм? Та те са преки участници в етническото прочистване в Босна и Херцеговина.
11.
до 1
25.01.2025 10:28:46
България има нужда от един Джон Уйк една Никита ,един Рамбо,един Стийван Сегал ,един Жан Клод ван Дам ,един Чък Норис да повилнеят на воля в НС-Народното Събрание
10.
Аlex
25.01.2025 09:36:06
Катенце скъпо; Защо българите в Турция са с турски имена и кога е извършено това? За Одринско иде реч? След 85- та на шите шофьори си идваха от Ирак и Иран, плащайки на комшийте по 4000 марки за несъществуващи нарушения! Кога ще оповестят истината за река Върбица и защо Прасето не попита официално когото трябва?
9.
Пенчо
25.01.2025 08:44:13
Определени хора си играят с огъня.
8.
Ъхъм
25.01.2025 08:23:45
Помнете атентата на гара Буново...
7.
Моите 5 стотинки
25.01.2025 08:17:27
Оскарите никога не са били по-евтини. Виждаме какви филми се номинират, какви се продуцират и какви артисти се бутат напред. Добре че има скандинавско, азиатско, испанско, бразилско кино
6.
XX
25.01.2025 06:34:33
Дано спрат грантовете и некадърниците измрат!
5.
Ален Мак
25.01.2025 05:56:19
Киноизкуството, като пропаганда на Соросоидната философия.
И с филма за наркобарона сменил пола си, се очертават поредните, партийни Оскари на неолиберялизЪмЪт.

Само, че Тръмп дойде, мама ви извращенска !
4.
Отец Амвросий
25.01.2025 04:38:12
Накрая всичко опира до пари и йебание....
3.
Само да попитам
25.01.2025 01:19:31
Тази мома да не е издънка от родата на другарите Кръстьо Тричков или Иван Тричков.
2.
Ха ха
25.01.2025 01:11:16
Това филм за Палестина ли е......
1.
1235
24.01.2025 23:59:56
България сега има нужда от етническо и политическо прочистване
  Добави Коментар
Как да приготвим перфектни пържени картофи със сирене Тайната на перфектно хрупкави картофи с топящо се сирене, които ще бъдат любимото ястие на всички вкъщи Съдът постанови 20 години затвор за Виктор Илиев, който се вряза с кола в автобус При катастрофата загина един човек
Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Инициативата се проведе за втора поредна година и постави фокус върху Private 5G решенията за индустрията
Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Различия в работното време на магазините на А1 по време на празничните дни през май 2025, включително специални часове за търговски обекти и супермаркети „Кауфланд“ Вижте програмата за празника на Поморие Общината е организирала разнообразни активности
Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм
На 5 май в Поморие ви очаква весела музикална вечер със състави от Гърция и с песните на Джини, Агатангелос и бенда му Музикалната програма ще се състои на външната сцена на НЧ „Светлина 1939“ Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Свободните българите не се изчерпват с избирателите на ПП-ДБ, написа бившият премиер и съпредседател на ПП
Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Този проект е очакван повече от десетилетия и е важна стъпка за подобряване на жизнените условия в нашето село, каза кметът Иван Гайков