Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Горанов: Ще пишат Асен Василев в учебниците, защото показа как хората да са богати със заеми

Там, накъдето се движим, не ни чака нищо добро, призна бившият финансов министър Владислав Горанов
Ключови думи: Владислав Горанов, Асен Василев, бюджет, Теменужка Петкова

Асен Василев заслужи и ще го пишат в учебниците по стопанска история успоредно с тези герои на прехода, защото той се опита да смени в мирно време доктрината как се управлява една модерна европейска държава. Това каза в „Лице в лице“ по бТВ бившият финансов министър Владислав Горанов.

„В мирно време съпредседателят на „Продължаваме промяната“ направи революция – опита се да обясни на хората, че могат да бъдат богати за сметка на заеми“, допълни той.

„Темата с бюджета не е новина и това, че ще се наложи временно фискалният резерв да намалее, докато не се запълнят нови заеми, не е събитие. Начинът, по който Теменужка Петкова анонсира, че ще се наложи да бъдем на дефицит, едва ли изненадва някого“, заяви Горанов. 

"Оттеглянето на бюджета и данъчните закони е нещо естествено, защото сегашното правителство трябва да сложи нови рамки в тези числа и да отговаря на приоритетите му", добави той.

"Аз съм бил един от критиците на начина, по който бяха представени очакванията за приходите в бюджета за 2025 г. Уравнението няма да е лесно", предупреди бившият министър. 

По думите му Европейската комисия не вярва, че ще успеем да съставим бюджет с 3% дефицит.

"Това е най-голямото предизвикателство пред нас. Там, накъдето се движим, не ни чака нищо добро", каза още Горанов. 

12
Коментара по темата
12.
Хахаха
25.01.2025 23:13:06
Тоя лайнат още ли го дават
11.
Ъпсурт
24.01.2025 08:08:29
Но по онова време, когато в България е горещо, службогонците се намират в чужбина, на сянка в Канада, САЩ и Европа.
По законите на борбата малцина от идеалистите комунисти дочакаха живи 9-и септември 1944 година. Не е трудно да се разбере, че най-добрите, най-храбрите, най-честните и последователните са загинали. Така е било винаги в историята. Често пъти у нас се е подмятало, че мнозина от оцелелите партизани , бунтовници от промяната и жълтите павета съвсем не могат да се похвалят с достойно поведение, а при някои твърденията за активно участие в борбата били неоснователни. Особено силен е този намек в спомените на Славчо Трънски, където се говори за хитреците, които просто са престояли известно време по планините, избягвайки всички опасности.
10.
Дидо
24.01.2025 07:35:31
Владко, Асенчо и Кирчо бяха на власт 9+9 месеца - 18 месеца ОБЩО! ВИе колко месеци бяхте начело на държавата?Мммм?
9.
Ми да
24.01.2025 06:17:23
Коко наистина пише Хистория. Никъде по света съден за финансова измама не е бил след това финансов министър. Защитникът му Горанов да каже лев по лев къде отидоха милиардите заем взети по време на управлението на Продажни Политици.
8.
Влади бездомното
23.01.2025 23:30:31
А за теб какво ще пишат, наглец? Свищовското счетоводителче, където не разбрало, че закона позволява на Божков да прави стотици милиони от хазарт. КФН му е пряко подчинена, ма той не разбрал. Сега всички лакеи на Тиквата почват да квичат, че няма пари и Асен е виновен за всичко и след няколко месеца ще осъмнете с ново заемче за 10-15 млрд. Звучи ли ви познато? Да, обаче за целта трябва да помните повече от 3 дни, а пък и да мислите, а това вече с сложна работа.
7.
ХХЛ
23.01.2025 22:10:18
Разкрит си, хомо бандит такъв.
Най накрая ми падна. Почвай да подскачаш и виеш като карпатски чакал щото идвам.
Разбра ли, плондер ?
6.
Барба Ганьос
23.01.2025 22:01:05
Този НАГЛЕЦ и Делю ФАКТУРАТА са мои способни кадри.
Добре усвояват, способни ученици..
5.
Малииии
23.01.2025 21:28:55
Тоя го вкараха в Магнитски и го хванаха с крадена кола на път за Сърбия. Адски нагъл тип, като тиквата е.
4.
Ха
23.01.2025 20:56:37
Тоз ли живееше в комплекса на кума си и беше в конфликт на интереси?
3.
Автовлак
23.01.2025 20:54:58
Ооооо, Влади! Ко стааа мой? Вкарай още една тузарска лимузина, издирвана от Интерпол
2.
Хахаха
23.01.2025 20:35:32
Влади пИдала ти си в Магнитски бе корумпе просто. Какъв Асен, каква история бълнуваш?!?
1.
Точна диагноза за ПП-ДБ
23.01.2025 20:31:27
Асен Василев в мирно време се опита да смени доктрината, по която се управлява една модерна европейска държава.
Да направи революция.
Опита се да обясни на хората, че могат да бъдат богати за сметка на заеми…
Асен Василев рекламира бързи кредити, които някой друг ще плаща!
Има такова правило:
Вземаш чужди пари, връщаш свои....
Ама ПП се надяват да забягнат в офшорките си и да си живеят от комисионните!
Да се надяваме, че няма да избягат като Белградския крадец.
  Добави Коментар
Ecтoнcĸи бaнĸep зaгyбил "ĸлючa" cи oт ĸpиптoвaлyтa зa $1 милиapд oй e пpoявил интepec ĸъм ĸpиптoвaлyтитe oщe в нaчaлoтo нa 2010-тe Мъж загина в района на връх Мусала До 20:00 часа е продължила акцията на планинските спасители по сваляне на тялото му
Експерти съветват колко и как да разхождате кучето си Любимецът трябва да се извежда поне веднъж на ден Европа и Зеленски отиват при Тръмп Евролидерите искат да предотвратят евентуално ново унижение за украинския президент в Белия дом
В колата на джигита от жестоката катастрофа в центъра на София е открит райски газ, той иска помилване Служебната защита на 21-годишяни Виктор посочи продължаващо лечение като мотив за домашен арест Почина голям роден културен деец Този свят напусна Димитър Димитров
Тежко земетресение в чужбина, двама се борят за живота си Бедствие в Индонезия Зеленски отива с куп водещи европейски политици във Вашингтон Предстои ключова среща
Излезе ключова експертиза за зловещата катастрофа в София, при която кола разцепи автобус По всичко личи, че причината за фаталния сблъсък е единствено шофьорска грешка Приближена до Путин със сензационно твърдение за Украйна Светлана Журова е на мнение, че военните действия за започнати от украинците и те настройват света срещу Русия
Виртуозът Васко Василев е привикан на разпит в полицията От името на цигуларя измамници събирали пари Стряскащо много българи се дрогират с хероин, ето колко хиляди си играят с живота си Над 69 хиляди българи са употребили тежкия наркотик миналата година