Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

40 ученици видяха на място как работят бургаските депутати

Ключови думи: СОУ Константин Преславски, ПГ по туризъм Проф. д-р Асен Златаров, Търговска гимназия, Дискусионен клуб към ОДК, Димитър Бойчев, Иван Вълков, д-р Галина Милева, Диана Йорданова

40 бургаски ученици от 11-ти и 12-ти клас посетиха Народното събрание за да се запознаят с работата на институцията. Инициативата е на депутатите от ГЕРБ-Бургас, които за втори път канят деца да видят на място как се провежда парламентарен контрол.

В групата бяха включени възпитаници на СОУ „Константин Преславски”, ПГ по туризъм „Проф. д-р Асен Златаров”, Търговската гимназия и представители от Дискусионен клуб към ОДК. Учениците бяха придружени от преподаватели, както и от началника на РИО-Бургас Виолета Илиева.

Истинска еуфория предизвика из кулоарите на парламента Рафи Бохосян, който тази година завършва Търговската гимназия и заедно със съучениците си се запозна с работата на народните представители.

Групата беше посрещната на централния вход на парламента от водача на бургаските депутати Димитър Бойчев. Той придружи учениците до залата, където министри отговаряха на питания.

След това учениците имаха възможност да зададат своите въпроси на народните представители от региона в зала „Запад” на НС.

Дали работата на парламентарните комисии се доближава до заседанията на комисиите в Общинския съвет, попита Рафи Бохосян. Други ученици пък се интересуваха от здравната реформа и в частност развитието на тази сфера в Бургаски регион. Към председателя на Комисията по транспорт, информационни технологии и съобщения Иван Вълков имаше конкретен въпрос по проекта за интегриран градски транспорт в Бургас. Учениците се интересуваха и от работата на земеделската комисия, чийто член е Стоян Гюзелев. Към дамите д-р Галина Милева, Диана Йорданова и Вяра Петрова имаше и въпроси свързани с работата на дамите в политиката.

„Това няма да бъде последната ни среща с тези ученици. Съвсем скоро на повечето от тях им предстои да завършат училище и се интересуват от различни теми. Имат желание да участват в обществения живот на региона. Много от питанията им бяха за това как се случва връзката между местна, законодателна и изпълнителна власт за да се промени по този начин Бургас. Предстоят ни нови дискусии с тези ученици, а поради големия интерес и от други училища ще организираме и нови посетителски групи”, коментира Димитър Бойчев.

1
Коментара по темата
1.
ученичка от 11 а клас
02.04.2012 17:39:16
беше много смешно
  Добави Коментар
Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Шегаджията им се подиграл сериозно, юноша пък опитал да се възползва от Бони на промоция Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Тя твърди, че е изоставена на остров
Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Велчева има талант в пеенето Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Ценният артикул предизвиква голям интерес, наддаването ще е голямо
Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда 21 секунди е прието за най-нормално Как да се отървем от паяците у дома Пускайте прахосмукачка редовно, особено в ъглите и зад мебелите
Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Трагедия в Италия За какво служи малкото копче на предпазния колан Основната функция на това интересно дизайнерско решение е доста полезна
Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Починалият бе ръководител Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Тя не е искала тялото й да бъде местено при фатален инцидент в планината
Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Галатасарай позлати централния нападател В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници Драма в Германия