Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Българин, гръцки бизнесмен, ченге и банков служител замесени в схема за източване на милиони

Ключови думи: източване на пари, гърция, ддс, българин, новини от света, бизнесмен, полицай

Властите в Гърция разкриха мащабна схема за измами с ДДС за около 35 милиона евро, съобщават гръцките медии.  В нея участват бизнесмен от Солун, който е висш служител в банка и полицейски служител.

От изнесените данни става ясно, че са използвани кухи фирми, както в Гърция, така и в България и други европейски страни. Чрез тях са преминавали фиктивни траншове. По този начин са присвоявани средства от гръцки и европейски фондове.

Разследва се и връзката между бизнесмена и директор на банка, от която е получавал заеми без да отговаря на условията. В замяна на това се твърди, че бизнесменът е посредничил за легализиране на сума от два милиона евро в полза на банковия директор.

Агенцията за борба с прането на пари е информирана и службата на европейската прокуратура в Гърция, тъй като дейността на групата се разпростира в много европейски страни.

Към момента агенцията не е конфискувала активите на бизнесмена, оставяйки това решение на прокурора в Солун, като се има предвид, че срещу бизнесмена има други висящи наказателни дела.


 

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
ЦСКА с ново бразилско крило - Лео Перейра идва с амбиции и скорост След Алехандро Пиедраита, армейците усилват фланговата мощ с талант от Серия А на Бразилия Традицията "Коледуване" оживя на площада в Царево Кулминацията на събитието беше голямото общо хоро, в което се включиха и жители, и гости на града
Британските власти натискат Абрамович: Преведи парите или ще те съдим Стармър поиска незабавното прехвърляне на 2,5 млрд. паунда от продажбата на „Челси“ за жертвите на войната в Украйна Гъста мъгла, лед и ограничения за тирове по магистралите - внимателно на пътя! Частични ремонти, заледявания и временни забрани за движение на тежкотоварни камиони ще усложнят трафика преди празниците
18 декември: Имен ден празнуват Модест и Севастиян - време за духовна сила и равносметка Църквата почита свети Модест Йерусалимски - символ на вяра, мъдрост и лична отдаденост Община Поморие награди най-добрите си спортисти за 2025 година Ето кои таланти изпъкнаха
Мъгливо начало и слънчев край: стабилно време в четвъртък с до 13 градуса След слънчев край на традиционната работна седмица, уикендът ще донесе облаци, дъжд и спад на температурите Истината за връзката между Киара и Краси след финала на "Ергенът: Любов в рая" След романтичните сцени пред камерите, риалити двойката разкри какво се случи между тях в реалния живот
Грипът удари Европа по-рано от обичайното с нов щам СЗО предупреждава за по-ранна и агресивна грипна вълна в Европа с високи нива на зараза в 27 държави Дженифър Анистън разкри тайната си срещу остаряването Холивудската звезда впечатлява с дисциплина и постоянство, като залага на силови тренировки вместо на краткосрочни диети
Форбс отличи младия рефер и финансист Геро Писков в престижната класация "30 под 30" Елитният съдия от родната лига намира признание не само на терена, но и в света на високите финанси и технологиите Скандал в Барселона: Играч издал тайна информация на журналисти Разкритията идват в ключов момент за тима на Флик, който е начело в класирането, но се изправя пред вътрешно напрежение