Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Как се крият 18 кг марихуана в газови бутилки, пригодени за тайници в кола (ВИДЕО/СНИМКИ)

Ключови думи: ямбол, лесово, флагман, марихуана

Близо 19 кг марихуана в газови бутилки за метан откриха митнически и гранични служители на ГКПП Лесово при проверка на лек автомобил. Стойността на наркотичното вещество възлиза на около 300 000 лева по цени на съдопроизводството.

На 14.10.2024 г. на ГКПП Лесово пристига на изходящо трасе от страната към Турция лек автомобил с българска регистрация, управляван от български гражданин с инициали А.М. Водачът е пътувал сам. В зоната за митнически контрол той е обявил, че няма нищо за деклариране. Митнически служители от отдел „Борба с наркотрафика“ селектират превозното средство за щателна митническа проверка. В хода на контролните действия митническите инспектори забелязват интервенция на подовата настилка на автомобила под задните седалки. След демонтаж на седалките и премахване на подовата настилка са установени два метални капака на пода на автомобила. Под капаците са открити 3 фабрични бутилки за газ метан - допълнително пригодени за тайници със залепени капаци и без външен достъп до тях. След отварянето на бутилките - тайници инспекторите откриват, че са пълни с общо 39 вакуумирани пакети със суха тревиста маса, която при направения полеви наркотест реагира на марихуана.

Иззетата марихуана е с общо бруто тегло 18.626 кг и е на стойност около 300 000 лева по цени за нуждите на съдопроизводството. По случая е образувано досъдебно производство от разследващ митнически инспектор, което се провежда под надзора на Окръжна прокуратура – Ямбол. Действията по разследването продължават.

Задържането е извършено в рамките на съвместната операция по противодействие на контрабандата, с участието на екипи от Агенция „Митници“, ГД „Гранична полиция“, ГД „Борба с организираната престъпност" и Национална агенция за приходите.

От Окръжна прокуратура-Ямбол съобщиха, че шофорът е задържан за 72 часа. Престъплението е квалифицирано по чл.242, ал.2, предл.1, вр. чл.18, ал.1 от НК. Предстои внасяне в съда искане за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ по отношение на обвиняемия.  

3
Коментара по темата
3.
Абе,
15.10.2024 20:10:46
прост , още по прост , па дърт каманъз...
2.
Питайте тук хедън шолдърс г...!?
15.10.2024 17:44:43
Такива като него,са сперт по тез въпроси!
1.
Дърт Команъз Поцелуйковец
15.10.2024 16:52:53
Аз мога да ги взема отзаде си сите .
Какъв русофил си ако не събервш отзаде си поне милион алъйх роз
  Добави Коментар
Без фурна и без излишно суетене: Пухкав десерт с кафе, бисквити и цитрусов крем Какаови бисквити, кафе, лимон и портокал се събират в свеж десерт в чаша, който е най-вкусен добре охладен Режат заплатите на болничните шефове: Вече ще получават според резултатите Таванът за изпълнителен директор пада до 8930 евро, а очакваната икономия за лечебните заведения е над 2,2 млн. евро годишно
Кирил Петков: Голяма радост настана сред гербаджии заради Евровизия Бившият премиер видя политическа сметка зад победата на Бургас над София и постави под въпрос ролята на ръководството на БНТ, но не представи доказателства за намеса в избора Бонка от ПП-ДБ е бясна, поиска отчет защо Бургас е избран за Евровизия Зам.-председателят на СОС поздрави морския град, но след това поиска точки, критерии, пари и доказателства, а покрай тях подхвърли и политическо съмнение към Иво Христов
Нефтохимик и Созопол в морски сблъсък за Купата на България Бургаският тим приема съперника си на 19 август в Българово, а победителят ще продължи напред в турнира Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Оплакванията се засилиха след версия 5.22.0.2, а потребители съобщават за липсващи предупреждения и във версия 5.22.0.3
Качамак като от бабината печка: Малко продукти, много масло и вкус от едно време Тайната на простичкото селско ястие е в бавното бъркане, хубавото сирене и ароматната запръжка с червен пипер Лесотехническият университет отваря врати в Бургас Филиалът на Лесотехническия университет ще посрещне първите си студенти в Бургас от 23 септември.
Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Въпреки че откровено се подиграфа на избирателите, ексцентричен комик, нарекъл себе си граф Бинфейс събира огромна подкрепа „Събуждат“ ли Тръмп с таен бутон? Мрежата полудя, а мистериозната жена разкри истината Видео от Овалния кабинет роди теория за тайна „будилничка“ на президента, но обяснението се оказа далеч по-прозаично
Emporio Armani отвори нов монобранд магазин в Бургас, очаквайте скоро и първото Armani/Caffè в България Нова модна и лайфстайл дестинация в комплекс Central Park Burgas събира на едно място мода, дизайн и италианско гостоприемство Президентът Йотова към Бургас за Евровизия 2027: Покажете любовта към морето и родния бряг Държавният глава поздрави бургазлии за историческото домакинство и открои шанса градът да представи пред Европа културата, музиката и родното Черноморие