Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Пожарът край Созопол тръгнал от искра от мотор, но прокуратурата разследва умишлено престъпление

Според директора на ОД на МВР – Бургас ст. комисар Владимир Маринов огънят е тръгнал от искра от мотора на работника, който бе задържан за 24 часа
Ключови думи: МВР Бургас, Владимир Маринов, прокуратура Бургас, Христо Колев, пожар Созопол

32-годишният мъж, който бе арестуван заради пожара край Созопол, вече е освободен. Той е сезонен работник, поясни кореспондентът на Нова телевизия Цеца Алексова, а директорът на ОД на МВР – Бургас ст. комисар Владимир Маринов каза в интервю за предаването „Здравей, България“, че заподозряният е бил с мотор, брал е смокини. 

„Може от моторът да е тръгнала искрата. Разследват се и други версии, които се появиха в последствие“, добави той.

Говорителят на Окръжна прокуратура – Бургас прокурор Христо Колев пък каза, че се разследва умишлено престъпление заради нанесените значителни материални щети по сгради и заради факта, че пожарът е представлявал опасност и са евакуирани хора.

Ако пожара е умишлен, 32-годишният мъж от Габрово може да отиде зад решетките за 10 години, каза говорителят на Окръжна прокуратура – Бургас прокурор Христо Колев

„Образувано е досъдебно производство под надзора на Окръжна прокуратура в Бургас. Събират се доказателства за повдигане на обвинение, а към момента е установено мястото на пожара и е ясно, че той е възникнал от открит огън. Разпитани са и свидетели. Назначени с и експертизи”, добави той.

Все още няма повдигнато обвинение към конкретно лице, заяви Колев. Той обясни, че ако пожара е умишлен, законът предвижда от 3 до 10 години лишаване от свобода. Ако огънят е предизвикан заради небрежност – 32-годишният работник може да получи присъда до 3 години затвор.
 

8
Коментара по темата
8.
Непрофесионално!
17.09.2024 13:06:35
Колко лесно и бързо се справихме успешно!
Необходимият грешник е разкрит?!
Хвала на нащо мевере!!!
7.
Лост
17.09.2024 11:28:52
Е колко смокини щеше да набере?За едни смокини и хоп, разчистено теренче.
6.
Калоян
17.09.2024 11:08:15
Пълен абсурд - това престъпление е умишлено, излиза че обвиняемият умишлено е предизвикал пожара и е използвал искрите от ауспуха за тази цел. Молим?:)
5.
!!! !!! !!!
17.09.2024 10:17:58
Едните хвърляли пиратки , на Пламенчо му течало масло от самоделката .... Нека, върви на м@йната си, онзи, който го е измислил този иди0тска глупост.
4.
до 3
17.09.2024 09:10:59
И да вирее, и да не вирее, все тая... На тях им се плаща да прикриват и защитават престъпници от всякакъв калибър.
3.
Народна Поговорка
17.09.2024 09:02:41
Под фуражка акъл не вирее
2.
местен
17.09.2024 08:55:02
Защо се потулиха първоначалните сигнали за хвърляне на пиратки за сплашване на човека навлязал в частния имот .Искрата е по малко вероятна отколкото пламъка от неогасналата ператка .
1.
Д-р Уотсън
17.09.2024 08:34:26
Шерлок, как точно установихте искрата от която е тръгнал огъня ?
До мястото на пожара, този нещастник, е бутал мотора или по пътя от искрите всичко е палил след себе си?
От колко време е карал моторчето и колко пожара е предизвикал ?

Защото е нелогично, незаконните бунгала, където е тръгнал огъня да са си правили барбекю в събота на обед !
Те не обядват.
От моторчето ще да е.

Твой Шерлок !
  Добави Коментар
Бивш ас на ЦСКА се класира за Световното Назон е на седмото небе от щастие Шок в Тернопол, десетки загинаха Сред жертвите има 3 деца
Рибар улови глиган в язовир Извадил прасето с лодка от водоема и животното било пуснато обратно на свобода Как правилно да съхраняваме летните гуми на колата през зимата Ценни препоръки
Отварят досиетата "Епстийн", тайните на финансиста-педофил ще бъдат огласени Остава Доналд Тръмп да сложи подписа си, за да станат детайлите по скандала обществено достояние Заведение в Дубай предлага най-скъпото кафе в света, цената е шокираща 850 евро за няколко глътки свежест
Корпуционният скандал в Украйна се разраства, министърът на енергетиката напуснала страната Приеха й оставката  Министерството на туризма представя България на водещи чуждестранни пазари Страната ни демонстрира богат туристически потенциал на изложенията в Румъния и Германия
Зеленски и Ердоган дават нов импулс на мирните преговори за Украйна Тръмп подготвял таен план от 28 точки за мир в бившата съветска република Рецидивист блудства с 82-годишна Ужас в Две могили
Служители на държавната администрация на протест заради бюджета Ще излизат пред работните си места поетапно, първите демонстранти ще са от НСИ Словакия ще съди ЕС заради спирането на вноса на руски газ? Премиерът с остра заявка