Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Мусака без заливка само с 5 съставки, всички гости онемяха

Ключови думи: мусака без заливка, флагман, рецепта

Бързите, лесни и вкусни рецепти за вечеря са любими за всяка една домакиня. Освен че не изискват цяла кошница с продукти, те щадят и малкото ни свободно време, което можем да прекараме в игри и забавление с децата и любимите си хора.

Днес ще ви представим точно една такава вечеря, наречена „мусака без заливка”. На вкус наподобява изключително много традиционната муска, но пък визията й е завидно по-красива и примамлива.

Освен това се приготвя изключително бързо и не се налага да притежаваме някакви специални умения в кулинарията, за да можем да я сътворим.

Муска без заливка

Продукти, които ще са ви нужни:

• 1200 г картофи

• 2 средни глави лук

• 400 г кълцано свинско  месо (или кайма)

• 2 с.л. доматено пюре

• 2 с.л. зехтин

Това са основните съставки, за които споменахме. Подправките, които да използвате, са следните няколко: сол, черен пипер, червен пипер и чубрица.

Ако някоя от тях не ви е любима, можете да я замените с друга или напълно да я изключите.

Сега е време да се заемем с направата на тази вкусна и апетитна муска без заливка.

Обелете и нарежете картофите на шайби. В тиган задушете лука и морковите, нарязани на ситно. Към тях прибавете каймата или месото и започнете да бъркате. След като месото започне да побелява, можете да добавите доматеното пюре. Оставете за 15 минути на котлона да покъкри. Добавете и подправките, които сте решили да използвате.

Вземете си средно голяма тавичка. Намажете я със зехтин и започнете да редите канапе от картофи. След това изсипете сместа от зеленчуци, кайма и доматено пюре.

Отгоре подредете останалите картофи и сложете да се пече на 180 градуса в предварително загрята фурна!

След като бъде готова, нарежете на порции и сервирайте в чиниите. Не забравяйте да гарнирате с щипка магданоз и щипка любов!

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Николай Младенов с добра новина за Газа: Хамас се разоръжава, Израел се изтегля Споразумението предвижда гражданско палестинско управление, нова полиция и международни сили за сигурност, но изпълнението остава решаващото изпитание Последен шанс за винетка на по-ниска цена: След 22:00 часа шофьорите ще плащат с 30% повече Годишната винетка поскъпва от 49,60 на 64,50 евро, а увеличението обхваща всички срокове на валидност
Почитаме млад светец и чудотворец: Кои българи празнуват днес Кой е праведникът, чийто гроб лекувал болни Балистична ракета срина американски завод за дронове в Киев Terminal Autonomy произвежда апаратите AQ-400 Scythe и AQ-100 Bayonet
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% Семействата се насочват към по-малки жилища, докато високите офертни цени задържат имотите по-дълго на пазара Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Инспекторите провериха 2252 бизнеса по островите и курортите, а при тежките нарушения затвориха обекти
Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши В южна Румъния кладенци пресъхнаха, а стопаните вече посягат към фуража, приготвен за зимата Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Световният шампион избра прочутия комплекс край Барселона заради близостта до клубната база, спортните съоръжения и строгата охрана
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август Сблъсъкът край кратера Айнщайн се очаква в 09:35 часа българско време и не носи опасност за Земята Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето
Бургас се превърна в център на бойните спортове Само ден преди официалното теглене за историческото събитие BRAVE 107, част от най-големите звезди на организацията направиха открита демонстративна тренировка, която събра стотици фенове Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Двата блока работят по график, а министър Ива Петрова потърси съдействие от Сърбия