Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

БСП искат от Радев нови консултации преди третия мандат

Ще предложат експертно правителство "на националното спасение" без политически фигури, ако папката стигне до тях
Ключови думи: бсп, трети мандат, кристиан вигенин, цветелина пенкова, брифинг

БСП призова президента за още един кръг консултации преди връчването на третия мандат. Социалистите заявиха, че няма да се откажат и ще направят опит за експертен кабинет, ако мандатът бъде връчен на тях. 

"Очакваме президентът Радев да направи още един кръг консултации преди връчването на третия мандат", каза заместник-председателят на БСП и евродепутат Кристиан Вигенин на брифинг в централата на партията. "Един допълнителен опит за диалог би бил важен и оттам нататък ще очакваме на кого ще връчи третия мандат", посочи той. 

Днес държавният глава Румен Радев връчи втория мандат за съставяне на правителство на ПП-ДБ. Папката получи кандидатът за премиер Николай Денков, но я върна веднага празна.

"Ако бъде връчен на нас, имаме готовност да проведем разговори, да предложим отново нашата идея за начина, по който може да бъде сформирано правителство в този парламент, заяви заместник-председателят на БСП. Нашият подход е единственият работещ, който до този момент не беше опитан", посочи Вигенин. Нямаме намерение предварително да се предаваме, заяви той. 

Вигенин уточни, че предлагат експертно правителство, което са нарекли "на националното спасение", други - "на националното съгласие", в което не участват политически лица и политически лидери, с договорена по възможност сред всички политически сили програма, с ясни пет-шест приоритета и определен срок на действие.

Според Конституцията за третия мандат има различни правила. Държавният глава има седем дни да го връчи, след като вторият вече е върнат. Третата папка се дава в ръцете на председател на парламентарна група, а не на кандидат за премиер.

7
Коментара по темата
7.
Шутове на еврохранилка .
22.07.2024 18:54:55
Тези двамата са евродепутати и като какви се напъват за 3-тия мандат за правителство в България !? А и са от хората на Корнелия, ерго по техният устав решение може да се вземе от Атанас Зафиров и екипа ръководещ сега БСП.
6.
XX
22.07.2024 17:29:17
Не четете какво пише номер 4, той краде чужди никове. Аз винаги съм уважавам БСП. Тази партия трябва да се реформира и да стане партия на трудовите хора.
5.
Партията на милионерите
22.07.2024 16:54:48
Не ги ли е срам? Искат да им го даде и да го поддържат малко. За пореден 6-ти път...работата отива на еротичен масаж с освобождаване, защото и този път резултата е ясен. НИЩО
4.
XX
22.07.2024 16:31:56
Значи плановете какво и как да крадат безотговорно и експертно, вече са готови. Вече сме го видели от тях.
3.
СМЯХ
22.07.2024 15:34:55
ЗАКРИВАЙ!!!
2.
Един файтон ора
22.07.2024 15:30:07
Избирателите на ПРOКЛЕТницата попитали ВАГИНин:
"Какво ще правите ако фатмака от Дондуков 2, Ви даде третия мандат?"
Е как какво? Ще го миришем".
Отговорил ВАГИНин.
1.
Вътю шумкарина
22.07.2024 15:21:28
Кристиан Вагинин е голям пич, въпреки че е кръстен на майка си на ...
  Добави Коментар
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си Една жена никога не трябва да се снишава толкова ниско, че да моли за уважение и лоялност Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост Разследващите органи изясняват какви са били отношенията между загиналия и тримата арестувани Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски Кремъл обвини Киев в агресивна заплаха срещу Беларус
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки Много хора вярват, че токсичната им връзка е резултат от собствените им недостатъци Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия Халфът на Арсенал разкри, че се бори с проблем в подколянното сухожилие от началото на годината
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми Ректорът проф. д-р Сотир Сотиров обсъди разработването на съвместни програми и двойни дипломи с президента на ASOMI College of Sciences Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ Басистът е сред създателите на групата, която оставя следа в българския блус през 90-те години
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата Евростат отчита ръст от 33,9% у нас през май 2026 г. спрямо май 2025 г. Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми Звездата от Top Gear вече шофира по-бавно, ходи повече пеша и яде вегетарианска храна
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете Жертвата е 33-годишният Кайл Беван, който е посегнал на 2-годишно Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна Софийският градски съд е вписал прекратяването с решение от 26 май