Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Пенсионерите мизерстват, обяви тв легенда

Ключови думи: Минчо Празников, синоптик, новини, Флагман

„За съжаление, животът на пенсионерите у нас не е лек. Голяма част от възрастните са принудени да мизерстват, но няма и какво да се направи, като държавата няма пари“, сподели пред „Ретро“ легендарният синоптик Мично Празников.

За да има някаква промяна, Минчо е убеден, че хората трябва да гласуват на избори и да се интересуват от управлението. Самият той, въпреки че е на преклонна възраст, не е пропускал възможност да даде гласа си. „Надявам се този път да успеят да направят правителство и да заживеем щастливо и спокойно“, оптимистичен е Празников.

86-годишният синоптик, с чиито прогнози от малкия екран израснаха поколения българи, е роден на 9 февруари 1938 г. в Дряново. Кръстен е на дядо си – опълченец, два пъти раняван при боевете за Шипка. Любопитното фамилно име идва от прозвище, лепнато на прадядо му, който оправдавал отсъствията си от училище с църковни празници. Метеорологията го влече още от ранна възраст.

Завършва Физическия факултет на СУ „Св. Климент Охридски“, специалност „Физика и метеорология“. Работи 22 години като синоптик във Военновъздушните сили. В периода 1986-2000 г. работи в Националния институт по метеорология и хидрология, а от декември 2000 г. е в частна фирма за метеорологични прогнози. Това, от което най-много се страхува Празников, е глобалното затопляне.

„Сезоните се размиха и глобалното затопляне е налице. Ледовете в Арктика се топят и глобалното затопляне си казва думата. Причините за него се коренят в много източници, но основната е изхвърлянето на парникови газове – от коли, от заводи, особено от атомни опити – от тях се освобождава особено голямо количество топлина, която отива в горните атмосферни слоеве. Затова през лятото и преходните сезони има тенденция към затопляне, както и за скъсяване на пролетта и есента“, каза Празников и предупреди: „И по-горещи ще бъдат летата, и по-продължителни“. На въпрос как е със здравето, 86-годишната легенда на метеорологията сподели: „В страхотна форма съм, е, понякога вдигам кръвно, но се чувствам много добре за годините си“.

9
Коментара по темата
9.
Скапана
05.07.2024 21:18:51
долна, крадлива държава.
8.
Истина
30.06.2024 19:47:20
Преди седмица се завърнах от южното черноморие. 80%от хората на плажа бяха пенсионери Големия недостатък на пенсионната система е, че работилите и осигорявали се пенсионери се ощетяват за сметка на мързеливите и тези от сивия сектор със социални пенсии за старост. Всички партии които толерират тези лентяи и хитреци трябва да бъдат наказвани от ощетените.
7.
Росен Господинов
30.06.2024 19:10:07
Поздрави...Наистина сте легенда..Израснал съм с вашите прогнози
.Бъдете здрав
6.
Ради
30.06.2024 16:36:42
Пенсионерите кътат спестени много пари.След приемането на еврото много куфари с левове ще се обменят от пенсионерите в евра.Добре помним вдигането на т.н. ниски пенсии от 250 на 300, от 300 на 350 и т.н. до сегашните 526 лв. и от 1.7.24г. 586 лв.То за т.н. бедни пенсионери то помощи за отопление и още какво не се налива.
5.
Габи
30.06.2024 12:22:20
Трябва да се спре толелиратето ,увеличаване на социалните пенсии за старост на мързелувалите и укривалите доходите и да се дадат достойни пенсии на работилите и осигорявалите се. Тогава няма да има бедни и мизерстващи пенсионери.
4.
В
30.06.2024 11:52:33
Още повече ще се краде,бъдете сигурни,българинът е факир
3.
Били у Маруси два прекрасних гуси..
29.06.2024 21:13:28
Г-н Празников, много е просто, гласуването трябва да стане задължително като в Гърция.
2.
2
29.06.2024 17:31:58
Глупости на търкалета. Най-ниските пенсии вече наближават 1000 лв. Заведенията и магазините са пълни с пенсионери. А работещите се чудят как да си изгледат децата с по 1000 лева заплата. Толкова плащат в Бургас, най-добрият град за живеене. По-скоро за умиране.
1.
Гюро
29.06.2024 16:45:25
Държавата нямала пари?
3 милиона кутии цигари се харчат всеки божи ден,алкохол
горива и много ДДС,държавата нямала пари,а!
  Добави Коментар
Обикновен кръвен тест може да покаже колко дълго може да живеете Изследователи са разработили метод за оценка на вътрешния капацитет и свързаното с възрастта му намаляване от една капка кръв или слюнка Всяка неделя баба ни правеше за закуска тази бърза питка с течно тесто, спазвам традицията за моите деца Характерното в тази рецепта е, че питката се приготвя от течно тесто
Най-големите грешници сред зодиите са... Астролозите са категорични, че те директно ще отидат в ада Земетресение у нас, усетихте ли го? (КАРТА) Трусът с магнитуд 2.9 е регистриран в района на град Долна баня
Никола Саркози беше лишен от ордена на Почетния легион след присъдата за корупция Десният бивш президент (2007-2012 г.) стана вторият френски държавен глава, лишен от това отличие след маршал Петен Това са най-коравосърдечните зодии Те няма да пролеят и сълза, ако се разделят с половинката си
Как да повишите либидото след 40? Започнете, като се вслушате в това, от което тялото ви се нуждае 10 трудни неща, които силните двойки правят, а другите не За тях това не е трудно
Турски тир удари каруца, уби коня и рани човек в Бяла Слатина Единият от пътниците в каруцата е в болница Челен удар взе жертва и прати трима в болница 84-годишен водач при изпреварване се е ударил в насреща движещия се автомобил и този зад него
Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Нелепият, но и шокиращ инцидент, е бил заснет от охранителните камери и набра огромна популярност, след като беше публикуван в интернет Чудото от 11А - разказва излезлият жив сред трупове от самолетната катастрофа Вишвашкумар Рамеш успял да изскочи от аварийния изход