Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Цигари и алкохол в Румъния вече само срещу лична карта

Ключови думи: цигари, алкохол, румъния, лична карта

Цигари и алкохол в Румъния вече ще се продават само срещу лична карта. Това предвижда законопроект, приет на 26 юни от Камарата на депутатите (долната камара на парламента) и одобрен по-рано и от Сената (горната камара на парламента), съобщават местните медии.

В документа се посочва, че продавачите в търговските обекти и персоналът на обществени места ще са длъжни да изискват документи за самоличност при продажба на алкохолни напитки и тютюневи изделия, за да проверят възрастта на купувачите и дали са навършили 18 години. Целта на законопроекта е да се намали консумацията им сред подрастващите.

Предвидената санкция за търговците нарушители е между 10 000 и 30 000 леи (от 4 000 до 12 000 лв.).

Камарата на депутатите е органът за вземане на решения в този случай и законът предстои да бъде обнародван.

Румъния е една от европейските страни с най-много пушачи. През февруари тази година Румъния забрани със закон продажбата на електронни цигари на непълнолетни.

(Кореспондент на БТА в Букурещ Мартина Ганчева)

 

4
Коментара по темата
4.
Учуден
27.06.2024 18:36:18
Очакваме същото и у нас!
Но като знам как учителите си пушат цигарите с непълнолетните ученици...
3.
До 1
27.06.2024 10:30:18
Прав си, но май най ни е виновен винаги Борисов, всички - и политици и хората с него се оправдават, но никой не вижда себе си!
2.
Кога ще ги стигнем
27.06.2024 10:28:56
не американците, както пееше великият Тодор Колев, а румънците?
Винаги сме след тях, а скоро и след Албания!
1.
MT
27.06.2024 08:55:02
Подигравахме румънците ("мамалигите") преди двайсетина години, малко преди да влезем в джендър "семейството" на ЕС. Те някак успяха да ни стигнат, да ни задминат, а вече не им се вижда и пушека. Разбира се за това е виновен Путлер, щото така ни отърва. Или той или съдията, или катаджията, че се е скрил, абе все някой друг е виновен.
  Добави Коментар
Къде е Мелания Тръмп? Липсата на първата дама на САЩ поражда спекулации Вече е 2025 г., а Доналд Тръмп се завърна драматично в Белия дом, и ето ни отново - говорим не за това, което Мелания прави, а за това, което не прави Незабавно хвърлете тези неща от дома си, те привличат нещастие Ако напоследък усещате, че всичко върви наопаки и не можете да се отървете от неуспехи, е време да се огледате внимателно в обстановката у дома
Изтече финалът на Хелс Китчън - ето кой грабва стоте бона Варненският готвач Мартин триумфира в кулинарната битка срещу Ивайло Мъжете от тези зодии са перфектни бащи Астролозите са открили кои хора стават перфектни родители според хороскопа
Биячите от Пловдив излизат на свобода срещу 2 000 лева гаранция Преди дни те смазаха с тръби четирима мъже заради невинна забележка Откога издирвах рецептата за тези божествени сусамени джобчета, пълни с кашкавал Тестото се приготвя много бързо и лесно се меси, след което се оставя да втаса за известно време и накрая се пече само за 25 минути
Ключови съюзници на Путин няма да почетат парада на 9 май И Естония затвори небето си за самолети, отправили се към Русия Пускат държавни имоти на търг Парите отиват за строеж на детски градини и училища
Вижте как тротинеткаджия блъсна полицай пред Общината Мъжът прехвърхал с бясна скорост през центъра, едва не помете малко дете Какво работи мъжът й Силиконката Джулиана Гани издържа гаджето си Теодор Гецов
Дъщерята на Глория си купи луксозно BMW за 120 бона Симона демонстрира стабилен успех както в музиката, така и в личния си живот Бъдещи медици от АЕГ „Гео Милев“ посетиха университетска болница „Дева Мария“ Тяхната визита бе част от поредица инициативи за кариерно ориентиране, чиято цел е да вдъхновят бъдещи кандидати за обучение по медицина