Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

НАП погна този актьор заради смешните 1,89 лв. данък

Ключови думи: нап, задължения, актьор, мариан бачев, данък, фестивал

Актьорът Мариан Бачев бе сурвакан неприятно от Националната агенция за приходите, докато се готви за откриването на фестивала на Тодор Колев в Шумен идната седмица, ожали се самият той. Оказа се, че НАП са го подгонили за неплатен данък в размер на един цял лев и 89 стотинки. 

С типичното си чувство за хумор комикът разказа цялата история.

„Не е шега! Уведомление от НАП: Уведомяваме Ви, че имате неплатено задължение в размер под 20 лв. Независимо че дължимата сума не е голяма, наличието на неплатено задължение може да Ви създаде значителни неудобства при ползването на административни услуги като получаване на удостоверение за наличие или липса на задължения или да повлияе негативно на репутацията Ви при кандидатстване за кредитиране, участие в програми за подпомагане и др. Сумата се оказа 1.89 лв. Внесох 5 лв. Изряден съм. Ни мож ма пипна - репутацията ми е спасена“, разказа Бачев.

„Това са глупости, системите им не работят! Пращат имейли първо, че е под 20 лв., после, че е под 10 лв. Затова го разказах, иначе всичко съм си платил“, коментира пред „Телеграф“ любимецът на публиката.

На 25 юни той ще открие първия Комедиен театрален фестивал „Тодор Колев“ в Шумен.

„Ще участваме със спектакъла „Да, господин премиер“. Кандидатствахме и ни одобриха. 10 постановки сме“, сподели Мариан Бачев.

На въпроса на „Телеграф“ дали са се познавали с незабравимия комик той отвърна: „Засичали сме се по коридорите в НАТФИЗ, поздравявали сме се, но толкова, не сме били близки“.

След това участие актьорът намалява темпото за лятната ваканция и ще играе само 1-2 представления през юли и август.

„Голям педал е от януари – репетиции, представления, работя и в Американския колеж, в телевизията... дето се вика, не знаеш живееш ли, работиш ли“, смее се Бачев.

През август той ще заведе семейството си на планина у нас, а после и на море в Гърция.

3
Коментара по темата
3.
Живко
18.06.2024 13:18:14
За кокошка няма прошка, за милиони няма закони.
2.
Абдал Ал Сабах Иб Се Рахат
18.06.2024 07:39:25
Гражданинът на България дължи данък от 1.89 лв. , и трябва да го плати.Дали въпросният гражданин е артист , спортист или турчин комунист няма значение. За тях имаше привилегии (по време на Тато )но вече няма.Всеки трябва да си плаща данъците без да се обеднява.ТОЧКА.
1.
Нищо ново
17.06.2024 18:50:24
Е ,това е нищо ,преди години не ми дадоха удостоверение ,че нямам задължения ,защото излезнаха едни 11 стотинки.След това трябваше да отида да ги преведа по банков път срещу 5 лева и да чакам още една седмица.
  Добави Коментар
Седмицата след изборите започва с люто време, в ход е предупреждение за градушка Има опасност от градушки днес При близо 70 процента обработени бюлетини: "Прогресивна България" запазва преднината си, драма с партията на Костадинов Формацията на Румен Радев е със солидните 44,49%, напълно възможен е 4-партиен парламент
При 60 процента обработени протоколи: ПБ води убедително, ГЕРБ трети, Възраждане и ДПС малко над чертата "Продължаваме Промяната - Да, България" втори 80 % в Бургаско: Румен Радев продължава да е убедителен лидер, резултатът на ПП-ДБ започва да пада Идват гласовете на ДПС, ще спечели ли формацията още един мандат
Половината гласове в Бургаско са преброени: "Прогресивна България" с 48 %, праща 8 депутати от региона в НС ГЕРБ имат 14,43 %, а ПП-ДБ – 11,12 % Дневен хороскоп за 20 април 2026 г.: Телецът сбъдва мечтите си, но да внимава с емоциите Денят носи вдъхновение за действие, но изисква баланс между емоции, разум и грижа за себе си
Междинни резултати от Бургас: Румен Радев гони 50 %, ще има ли изненада в листата на ГЕРБ ГЕРБ вкарват трима, а осмият в листата Атанас Пъчков засега пренарежда листата  Прогресивна България стигна до 134 депутатски места, ПП-ДБ измества ГЕРБ от второто място Резултатът може да се вдигне още повече, ако "Възраждане" изпадне от парламента 
Първи изборни резултати от град Бургас: ПБ - 47,4 %, ГЕРБ - 22,8 % Следват БСП – 6,49 %, БСП  - 5,19 %, МЕЧ – 3,9 %, ПП-ДБ – 3,9 %, „Възраждане“ – 3,25 % Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Властите подозират опит за изнудване, изтеглят партиди и в Чехия, и в Словакия
"Прогресивна България" печели убедително в Малко Търново Формацията на Румен Радев е с 48,55 % в странджанската община Изненадващи данни от паралелно преброяване: Радев - 44,4 %, "Възраждане" е на ръба Според данни от "Мяра" БСП няма да е част от следващото НС