Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Лихтенщайн легализира еднополовите бракове

Ключови думи: лихтенщайн, парламент, легализация, еднополови бракове

Парламентът на Лихтенщайн гласува за легализиране на еднополовите бракове. Така княжеството стана 22-рата страна в Европа, която либерализира законодателството си в тази насока, пише "Политико". Законодателите в немскоезичната микродържава гласуваха почти единодушно в подкрепа на мярката, като 24 от 25-те членове я подкрепиха, съобщи Liechtensteiner Vaterland.

Даниел Сегер, говорител на парламентарната група на консервативната Прогресивна гражданска партия в Лихтенщайн, описа приемането на поправката в брачния закон като "голямо облекчение" след второто четене, предава lupa.bg.

"Почувствахме натиска и очакването, че трябва да бъдем последната немскоговоряща страна, която въвежда брак за всички", каза той. Германия, Австрия и Швейцария легализираха еднополовите бракове съответно през 2017, 2019 и 2022 г.

Лихтенщайн за първи път легализира регистрираните партньорства за еднополови двойки през 2011 г., като им даде някои от същите права като женените хетеросексуални двойки. Малката алпийска страна с население от по-малко от 40 000 души беше домакин на първото първия си гей-парад през 2022 г.

Нейният монарх, принц Ханс-Адам II, изрази подкрепа за еднополовите бракове, но се противопостави на предоставянето на права за осиновяване на ЛГБТ-двойки, въпреки че правителството го направи през 2023 г. след решение на конституционния съд на страната.

Постоянната мисия на Лихтенщайн в ООН нарече изменението на брачния закон, което ще влезе в сила на 1 януари 2025 г., "важна стъпка за равни права на ЛГБТ- хората" в публикация на X.

Гласуването идва на фона на нарастване на насилието срещу ЛГБТ- хората в Европа, противопоставяйки се на тенденцията на нарастващо социално приемане, според доклад на групата за застъпничество ILGA-Europe, публикуван по-рано тази седмица.

 

3
Коментара по темата
3.
Цв
17.05.2024 21:32:56
Европа вече е гейски континент!
2.
е
17.05.2024 17:16:42
Скоро и у нас. Гърция не устиска, представям си нашите като ги натиснат. То не бяха снимки, то не беше чудо.
1.
Далечен наблюдател
17.05.2024 16:21:45
Дано доведе до спад в раждаемостта. В това прокълнато княжество са едни от най-кухите, материалистични, подли и безлични издънки на европейския генофонд, че е изключително трудно да не им желаеш злото. Който е общувал с кореняци или поне български имигранти в Лихтенщайн, ще ме разбере. Честито, изроди!
  Добави Коментар
Живеещ до бар мъж нахлу вътре и уби 4 човека, после офейка бързо в планината Страшен екшън в САЩ Обявиха причината за смъртта на легендата на кеча Хълк Хоган Американецът почина от остър инфаркт
Пътят за Гърция през Маказа ще е затворен за два часа поради протест Алтернативен маршрут няма Срутване в голяма медна мина в Южна Америка, миньори са в капан Земетресение вероятно е причинило инцидента
Екшън в страната - разбиха черепа на мъж с дървен кол Жестока свада в Белоградчик В родни планини ще превали, жегата на Балканите обаче е осезаема Около 30 градуса в София днес
Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Шегаджията им се подиграл сериозно, юноша пък опитал да се възползва от Бони на промоция Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Тя твърди, че е изоставена на остров
Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Велчева има талант в пеенето Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Ценният артикул предизвиква голям интерес, наддаването ще е голямо
Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда 21 секунди е прието за най-нормално Как да се отървем от паяците у дома Пускайте прахосмукачка редовно, особено в ъглите и зад мебелите