Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Морето поглъща и Ахтопол, Северният плаж в Приморско потъна

В Ахтопол морето погълна 4 лодки и потроши 8, от общината пратиха багери срещу вълните
Ключови думи: северния плаж, Приморско, заведения, Южното Черноморие, потоп, вълни, морската община
Огромните вълни потопиха и пристанището в Ахтопол, четири лодки са изчезнали, а осем са разбити. Със заповед на кмета на Царево Георги Лапчев е изкарана техника, за да дърпа рибарските лодки от водата. Въпреки цунамито, потопило Царево и Ахтопол все още в морската община няма обявено бедствено положение. Решихме, че ще се справим със собствени сили с положението, каза зам. кметът Васил Каридков.
Потопът, който буквално заля Южното Черноморие, не подмина и съседната община Приморско,  където под вода е Северния плаж и намиращата се край него романтична крайбрежна алея. Местни жители съобщиха, че вълните са отнесли намиращите се на ивицата заведения, водата е влачила хладилни витрини, плотове и други материали.

Северният плаж на Приморско е изцяло залят от морето, крайбрежните заведения изчезнаха

До този момент в общината има най-малко щети от бунтуващото се море в сравнение с бедствието, сполетяло Поморие и Царево, където вълните са над 5 метра и помитат всичко по пътя си. В Приморско няма данни за изчезнали лодки, яхти, разбити подходи, съобщиха от общинска администрация. Всички населени места в общината имат ток и вода.


Ивицата в Приморско изчезна днес

19
Коментара по темата
19.
Морски вълк
13.02.2012 16:43:39
Морето изчисти боклука край брега!
18.
проста кюприика
12.02.2012 11:20:59
кои ще чисти плажу беее
17.
TOI
11.02.2012 22:30:42
ТОЯ ЗЛАТИН НЕ БЕШЕ ЛИ КУПУВАЧА -КОЛКО ЛИ СА ИЗРЪСИЛ ГОРКИЯ -И СЕГА МУ ПОТЪНА ПЛАЖА ГОРКИЯ ЧОВЕЧЕЦ-ДОКЪДЕ ЛИ СТИГНА РАЗСЛЕДВАНЕТО НА МЕСТНАТА МИЛИЦИЯ
16.
Свъртянин
11.02.2012 17:14:59
Бай Коч е Златин
15.
Пак Съм Аз
10.02.2012 18:38:54
Иска барджа и всичко е наред!?Само лев да има.
14.
КОИ
10.02.2012 17:29:17
КОИ Е БАИ КОЧ
13.
коч
10.02.2012 08:51:34
ами сега бай коч откаде ще прибира наемчета
12.
janka
09.02.2012 19:44:58
je mi to ľúto,chodili sme do careva aj Primorska
11.
ДА
09.02.2012 10:50:09
ЛОШО ЗА ВСИЧКИ -НЯМА ЛИ ПЛАЖ НЯМА ТУРИСТИ -
10.
Балъка
09.02.2012 10:26:07
А сега пак им плащайте по 30000лв наем на алчните селяци-КОНЦЕСИОНЕРИТЕ
9.
21a15
09.02.2012 08:43:16
Да бе да Калитков е наредил на Мона Лиза да отчетът дейност там щото делят от тракторчето масрафа.
8.
ГЕРБ
09.02.2012 08:42:27
Кметът Лапчев и Зам.Кмета Каридков са само визия и шалчета,всичко останало е КУХИ КАРТУНИ И МНОГО АВАНТА.Съжеляваме че ги издихнахме !!
7.
Morski
09.02.2012 00:27:29
Лапчев булдозери бил изкарал... да дърпат лодки.... нама какво да кажа...
6.
Ветрогон
08.02.2012 23:55:39
Става дума за природна стихия, политикани.... а обади ли се природата, всякакви цвъцки МЛЪКВАТ.
5.
a
08.02.2012 23:34:06
Gorkata g-ja Kamberova, otnovo shte stroi kapana!!! :(
4.
наблюдател
08.02.2012 19:47:56
Не е прав keptan. От три години насам за всичко е виновен Станишев. То не че няма за какво де, ама ето - стената на язовир "Иваново" се е пропукала точно по негово време. А по морето кой знае какви подводни камъни е заложил, та да се разяри то толкова силно точно при управлението на ГЕРБ.
3.
keptan
08.02.2012 19:25:56
За всичко това е виновен кметът на Созопол. Той е отговорен за природните бедствия в национален и световен мащаб. И за световната криза даже. Май има нещо общо и със Втората световна война, ама не съм сигурен, питайте Касабова, тя помни.
2.
keptan
08.02.2012 19:25:56
За всичко това е виновен кметът на Созопол. Той е отговорен за природните бедствия в национален и световен мащаб. И за световната криза даже. Май има нещо общо и със Втората световна война, ама не съм сигурен, питайте Касабова, тя помни.
1.
Цунами
08.02.2012 17:21:37
Ззасега...
  Добави Коментар
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Двата блока работят по график, а министър Ива Петрова потърси съдействие от Сърбия Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Новата рискова карта показва къде КАТ трябва да насочи патрулите и камерите преди следващата тежка катастрофа
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна За празничната сцена край Пантеона бяха одобрени 75 000 евро вместо поисканите 153 420 евро Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България Експертът Анселмо Капороси разкрива защо страната ни трябва да преминава от просто популяризиране на забележителности към изграждане на модерни териториални туристически системи
30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои Обсъждат нов режим на най-натовареното кръгово, а местните настояват за околовръстен път Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Икономистът предупреждава за трайна безработица, растящо неравенство, посегателства срещу творците и военни решения извън човешкия контрол
Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Измамниците крадат снимки на реални апартаменти, предлагат ниски цени и прекъсват връзката след банковия превод Жельо Вардунски посрещна 63-тия си рожден ден с изненада преди сесията в Камено Общински съветници, служители и жители поздравиха кмета с пожелания за здраве и нови успешни инициативи
Дунав счупи историческия минимум: Реката падна до 23 см в Будапеща Товарното корабоплаване почти замря, круизни кораби заседнаха, а АЕЦ „Пакш“ е изправена пред риск от пълно спиране Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Инспектори откриха храни с изтекъл срок и продукти без документи за произход при акция на пет институции
17 млн. евро за МиГ-29: МО търси кой да ремонтира до 10 двигателя Новата процедура идва след провален търг, за който не беше подадена нито една оферта Хедър Бенет и Нина Русева прекрачват рамките в изложбата „BEYOND RULES“ в Бургас Експозицията е визуален разказ за човека отвъд наложените обществени роли и може да бъде разгледана с безплатен вход от 31 юли до 30 август