Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Oтвлечения кораб „Руен“ използван за пиратски нападения?

Българският кораб „Руен“ е забелязан да отплава от бреговете на Сомалия
Ключови думи: кораб Руен, пирати, нападения, откуп Руен

Плаващият под малтийски флаг кораб за насипни товари "Руен", който е българска собственост и беше отвлечен от сомалийски пирати през декември, е бил забелязан да отплава от бреговете на Сомалия. Предполага се, че може да бъде използван за извършване на нападения срещу търговски кораби. Това съобщи днес британската компания за морска сигурност "Амбри", цитиран от Нова телевизия.

Корабът, който има черен корпус, червена палуба и жълт комин с червена хоризонтална линия, е бил видян да плава в източна посока на 160 морски мили (296 километра) югоизточно от град Ейл край бреговете на Сомалия в Арабско море. "Амбри" съветва други кораби в района да повишат бдителността си.

Откупът за отвлечения екипаж на "Руен" не е платен, допълва "Амбри". Според медийни публикации екипажът му се състои от 18 души.

Това съобщение идва, след като във вторник край бреговете на Сомалия 20 нападатели се качиха на борда и поеха контрола над товарен кораб, плаващ под флага на Бангладеш.

През последните месеци сомалийските пирати възобновиха нападенията си.
 

5
Коментара по темата
5.
Учен
15.03.2024 13:10:00
Защо нашите не изпратят боен кораб и командоси да си го върнат бе нали затова са гарант да пазят всичко Българско! Тези нашите бойни кораби за красота ли са само, ами командосите за какво са нали ги тренират за специални операций ето случай да се докажат и да покажат! Какви преговори с терористи смачкват ги и толкова!
4.
Журналя
15.03.2024 09:29:22
Не се поднася така информация. Преговорите за откупа не са спирали, а може и да не става въпрос за откуп а повече да е политика. Засега не се знае много, въвлечени са много страни в случая а и всяка такава информация е чувствителна за близките на екипажа и корабособственика. Не е толкова просто, малко зависи от правителството.
3.
*********
15.03.2024 07:34:54
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
2.
Дуньо Простия
15.03.2024 07:17:04
"Комин" имат къщите в Тополовград.
И не е нашарен с тия цветове за радост на децата.
Морски град сме, не се излагайте.
1.
Дреме им
15.03.2024 07:05:58
Мария Неделчева-Габриел, каза спокойно водим преговори.
И така месеци и месеци, изоставиха поредните българи да се спасяват сами.
Единственото дете на Мария Габриел е родено в Белгия и НЕ ЗНАЕ БЪЛГАРСКИ.
НО амбициозната му майка копнее да е български Министър председател !
Върлина без корени.
Интернационални либерали !
  Добави Коментар
Изрита младото си гадже, ето я причината Глория се е разделила с Добромир Кюрдската работническа партия обяви, че се е разпуснала По-рано Йоджалан, основателят на обявената за терористична групировка ПКК, призова да се сложи край на въоръжената борба, а Анкара заговори, че той може да бъде освободен от затвора
НАП без милост: Запорира пенсии и заплати на хиляди българи Над 47 хиляди длъжници не са имали достъп до доходите си през изминалата година Първи подробности за акцията на ДАНС. Има задържани Операцията е срещу разпространението на антидемократична и фашистка идеология
Тръмп ще сваля цената на лекарствата в САЩ с до 80% Американският президент обяви, че те трябва да поскъпнат по целия свят Иван Костов за референдума за еврото: Това е политически ход на Радев "Става въпрос за експлоатация на популистка теза", твърди бившият премиер
Екшън в София Трима мъже с качулки обраха магазин за употребявани телефони   ДАНС и прокуратурата с акция във Враца Извършват се претърсвания на адреси
Катастрофа край Руен: Трима са в болница За щастие няма непосредствена опасност за живота на пострадалите Инцидент в несебърско село 59-годишен мъж е с контузия от ПТП
Къща горя край морето Криминално проявен запали огън в мазе и направи беля 70-годишен мъж от Бургаска област помете пловдивчанка Шофьорът блъсна жената в Слънчев бряг