Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

ЕК може да ни накаже заради кокошките

Ключови думи: ЕК, Джон Дали, Европейския съюз,

Европейската комисия предупреди, че в близките дни ще предприеме наказателна процедура срещу 14 страни от ЕС, сред тях и България, които все още позволяват на фермерите да отглеждат кокошки в тесни клетки.
Заплашени от наказателна процедура са още Франция, Испания, Белгия, Кипър, Гърция, Унгария, Италия, Латвия, Малта, Холандия, Полша, Португалия и Румъния.

През 1999 г. ЕС прие закон, който забранява използването на малки клетки и даде на правителствата 13 години – 1 до януари 2012 г., да се съобразят с правилата, според които фермерите трябва да осигурят по-голямо пространство на кокошките. По данни на ЕК, 51 милиона кокошки носачки все още се отглеждат в тесни клетки.

Европейската комисия днес прие нова четиригодишна стратегия до 2015 г., която цели допълнително подобряване на хуманното отношение към животните и птиците в Европейския съюз.

Законодателството за кокошките носачки, влязло в сила неотдавна, показа, че в някои държави от ЕС все още съществуват проблеми с хуманното отношение към животните, коментира еврокомисарят по въпросите на здравеопазването и потребителите Джон Дали.

1
Коментара по темата
1.
европеец
20.01.2012 22:27:51
Да, сега можем да си мечтаем да сме на мястото на кокошките. За тях има закон- да са на широко и просторно място за да са щастливи, а ние българите ще се бутаме в тесните панелки без изгледи за щастлив живот.
  Добави Коментар
Гответе като професионалист: Основни правила Професионални техники, които ще повишат вашето готварско майсторство Официално: На 12 март в хижа "Петрохан" е забелязан дим Властите с изявление по казуса 
Магнат даде 200 милиона долара за частна писта, само избрани имат достъп Предлага дискретност и лукс, дизайнът е на легенда от Формула 1 Висшата лига наложи рекордна глоба на Челси, клубът я прие Санкцията надвишава 10 милиона паунда
Министър Трайков: Геополитическата нестабилност изисква още по-координирани усилия на ЕС Служебният министър на енергетиката взе участие в заседание на Съвета на ЕС по енергетика След фиаското с ЦСКА, Александър Томаш изплува отново, ето къде е Треньорът се отдаде на фитнес
Роден на този ден - Йозеф Менгеле, най-зловещият лекар на Третия райх Мрачната биография на "Ангела на смъртта" Втора смяна на шефа на АПИ от страна на кабинета ''Гюров'' за месец Тодор Атанасов е назначен със заповед на служебния регионален министър Николай Найденов
Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Посланията на звездите, които белязаха церемонията през тази 2026 година  Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Тя се провежда в периода 15 март - 30 април 2026 г.
Нов рок проект от Бургас: DEO представя „Гледай ме в очите“ Зад песента стои изцяло бургаски екип, а продукцията е на Music Bakery Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март АПИ въвежда временна организация на трафика в тунелите Витиня, Ечемишка и Правешки ханове