Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Арестуваната жена-“муле“ след измама на баба от Бургас криела пачки под пейки и кошчета за боклук

Любомир Евтимов от Криминална полиция към Пето РУ на МВР-Бургас разкри как 80-годишна жена от ж. к. „Изгрев“ е била убедена да хвърлила 4 200 лева през терасата
Ключови думи: Любомир Евтимов, МВР Бургас, измама, измамена баба, измамена Изгрев

Жена-“муле“, която е арестувана след измама на баба от Бургас, е криела взетите от жертвите пари под пейки и кошчета за боклук в паркове във Варна. Това каза пред Нова телевизия Любомир Евтимов от Криминална полиция към Пето РУ на МВР – Бургас. Той уточни, че тя е криминално проявена.

„Преди да скрие пачките на определените за това места, тя си е взимала сумата от 150 лева, както и пари за транспорта, който е ползвала. Вземала си ги от торбичките на възрастните хора“, уточни Евтимов. 

Баба от ж. к. „Изгрев“ хвърли 4200 лв. през терасата, арестувана е варненска алоизмамница

Той разказа как в края на януари баба от бургаския ж.к. „Изгрев“ изхвърлила през терасата плик, съдържащ сумата от 4200 лева, за да помогне на мними служители от МВР и призова възрастните хора да не повтарят същата грешка. 

Оказва се, че арестуваната участвала и в други телефонни измами, извършени на територията на Варна.

„На 27 януари на домашния телефон на възрастна бургазлийка се обажда непознат мъж, който се представя за служител на Пътна полиция, и я уведомява, че съпругът ѝ е претърпял катастрофа. В резултат е необходимо да бъде транспортиран до София за операция. Непознатият иска от възрастната жена голяма сума пари. Мъжът установява, че възрастната жена има мобилен телефон“, разказва Евтимов.  

„След като разговорът на домашния телефон прекъсва, на мобилния номер се обажда друг мъж, който се представя за служител на МВР и я убеждава, че в момента полицията извършва специализирана операция по задържането на „ало” измамниците, които са ѝ се обадили по-рано. За целта моли възрастната жена да съдейства на органите на МВР и под неговите указания същата завива парите в найлонова торбичка и ги хвърля през балкона”, добавя той.

Любомир Евтимов изтъкна с колегите си продължават работа по установяването на измамниците, но тъй като досъдебното производство все още не е приключило, не може да даде повече данни за разследването. 

„Когато ви се обадят на домашните телефони непознати хора и ви се представят за полецейски служители и ви искат пари, не им вярвайте! Не давайте информация за личните си данни, както и тези на свои роднини“, каза още той.
 

5
Коментара по темата
5.
ЕДНО
14.04.2025 15:05:16
Професионално и морално джудже.
4.
Любомир Евтимов
26.05.2024 12:59:25
Да си припомним за полицай Любомир Евтимов и сагата с къщата му в Царево!!!
3.
Хахахаха
28.02.2024 18:26:16
Любо жената и жеко смисъла топ куки
2.
*********
28.02.2024 18:02:22
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
1.
Не им дойде акъла
28.02.2024 13:41:36
30 години не спряха да хвърлят пари от терасите!
  Добави Коментар
Убиецът на Чарли Кърк живял с трансджендър съквартирант Сега младежът помага на ФБР Расте броят на жертвите след клането в Непал Най-новите данни на здравното министерство на страната сочат, че загиналите вече са 72
Бързото хранене поскъпва Посещенията падат Новите евробанкноти: Бетовен на 10 евро, Мария Кюри на 20, а Да Винчи на 100 Те ще имат по-интензивен цвят и се очаква да бъдат пуснати в обращение през следващите месеци на 2026 г.
Двама загинаха при тази тежка катастрофа Случаят отново поставя фокус върху слабия контрол върху водачи с чуждестранна регистрация, Най-честите и показателни признаци, че тялото ви не получава достатъчно вода Жаждата е ясен знак, но организмът обикновено подава по-дискретни сигнали, които лесно могат да останат незабелязани
Безпрецедентен случай с въздушната линейка в Ямбол Мъжът е постъпил в спешното отделение на ямболската болница с ампутирана ръка, вследствие на инцидент в домашни условия при рязане на дърва Представят „Лунно цвете“ в Бургас Премиерата на романа на Катрин Ди, с който спечели наградата "Кризалис" на европейския фантастичен фестивал Еврокон 2025 в Оланд, ще е в библиотека "Пейо Яворов"
Земетресение в район край... Епицентърът е локализиран на 55 километра източно от град Брашов Посрещнаха тържествено Свещения Пояс на Дева Мария в Бургас Започва литийно шествие по ул. „Александровска“ и ул. „Успенска“ до храм „Св. Богородица“, където ще бъде отслужена Архиерейска празнична вечерня
Страшна напаст всява страх - ухапе ли ви, ще пищите Те са хищници, хващат своята плячка с помощта на първата двойка израстъци, в тях се намират и отровни жлези, от които се впръсква в жертвата Тежка катастрофа затвори Прохода на Републиката, има загинали По първоначални данни са се ударили три коли и товарен автомобил