Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Самоубилият се похитител на Мирослава бил първенец по английски

Ключови думи: Мирослава Перник, Стойчо Стоев Чочо, отвличане, похитител

Интересни спомени за самоубилия се похитител на Мирослава - Стойчо Стоев-Чочо - разказва в блога си неговиаят съученик от гимназията Петър Иванчев. Той представя психопата в съвсем друга светлина, която поражда много въпроси - това ли е истинският убиец на детето и дали той наистина се е самоубил?

С Чочо се запознахме в един влак през април 1990. Влакът пътуваше за Европа, и ние ътувахме натам, бяхме в подготвителен клас на английската гимназия в Перник и отивахме на първата си голяма екскурзия в чужбина. Стената тъкмо беше паднала. Чочо веднага ми допадна, голям симпатяга, малко едричък такъв, вечно засмян металяга, от тия хора дето ти е спокойно край тях.

Бързо задругарувахме, оказа се че и той се пробвал да свири на китара и веднага замислихме още щом се приберем да си направиме банда. Чочо щеше да е ритъм китарист. Изкарахме си страхотно на екскурзията, а и после се виждахме абсолютно всеки ден в училище, първата ни работа щом биеше звънецът беше да се съберем в коридора, той беше в А-клас, а аз - в Б. Оттам нататък само свежи лафове, боричкане и смях до където стига. Следобедите пак се виждахме често понеже се познавах с повечето метъли в града, ходехме в един и същи клуб, а лятото киснехме на едни и същи пейки. Бандата дето я мислехме не се случи, не станахме и някакви близки приятели, но и днес като се сетя за тоя тогавашен човек ми става приятно, изобщо, готин тип.

После всеки го завъртя шайбата на някъде, в даскалото по-малко се засичахме щото той не пиеше и не пушеше, а ние точно това правехме покрай училището в горния курс. Ама пак си бехме френдове. Един ден в единайсти клас се разнесе мълвата, че някакви изроди пребили Чочата. Срещнали го пред блока, където живее до пернишкия пазар и направо го размазали. Разправяха,че от смърт го спасил баща му, който излязъл и стрелял с пушка по нападателите. Не знам дали последното е истина, но Чочо отсъства от училище няколко месеца и едвам успя да завърши годината. Видях го в училищното кафене, нищо не разказа, стори ми се повече вглъбен и по-малко усмихнат.

Дойде и края на ученето, мислех, че никога няма да свърши... С Чочата бяхме в една стая на матурата по английски. Той завърши първи по успех на матурата, а аз - трети, което си беше голямм успех понеже имах ужасяващ махмурлук. След изпита седнахме да пиеме бира с Чочо и другите съученици. Имах едно дънково яке много бойно такова, решихме да напише всеки по едно изречение на гърба на якето да си имам спомен от последния ден в училище. Чочата нарисува голям хипарски знак с надпис: STOP THIS MADNESS.

Не ми стана съвсем ясно какво точно имаше предвид с надписа, ама се заговорихме за хипарски работи и го питах какво става с китарата.

- Нищо не става - каза той. - Стои си под кревата. Що не минеш да ти я дам?

- Ти не я ли искаш?

- Не, за какво? Май няма да свиря повече.

По онова време имах една хубава дванйсетструнна китара, ама викам си какво пък. Ще си пазя хубавата китара да си свиря в нас , а тая на Чочо ще е за пейките в парка дето се събирахме всяка вечер. Чочо я извади от под леглото в тях и ми я даде, оказа се нелоша черна кухарка.

После кандидатствахме заедно в софийския, изкарахме изпита, но не ни взеха щото бяхме донаборници. И така.....

Имам само един спомен за Чочо след това. Видях го през улицата веднъж. Махнах му и той ми махна, а някак си и двамата знаехме, че няма смисъл да пресичаме шосето. Сигурно затова съм го запомнил, защото не беше среща, а разминаване. До вчера аз пазих такъв спомена за този човек, докато не видях снимката му в новините.

Малко е да се каже, че бях потресен. Никога не бих допуснал, че този симпатяга, малко едричък такъв вечно засмян металяга е способен да извърши възможно най-ужасното престъпление, убийство на дете. Неуслужливото ми съзнание отказваше да приеме това за истина, а и всички новини ставаха все по-объркани. Чочата убил детето и после се застрелял. Но всичко това звучеше толкова нелогично, толкова абсурдно. Загубих много приятели през годините, много от тях бяха убити. Но за пръв път се оказа да познавам убиец, и да свиря на неговата китара. Не, не може да е истина...

После се напих. Мислех за оня влак, който пътуваше към Европа, но никога не стигна дотам, за китарата... Виждах Чочо как ми маха през улицата, слушах самодоволните объркани разкази от телевизора. И мислех за моята малка дъщеря...

Чудя се какво да правя с онова яке. С един голям хипарски знак и надпис:

STOP THIS MADNESS

STOP THIS MADNESS

STOP THIS MADNESS

STOP THIS MADNESS

STOP THIS MADNESS

2
Коментара по темата
2.
momchil
16.01.2012 09:10:15
Познавам Чочо от 82 година. Учихме заедно до 7 клас. Беше ми най-добрият приятел. След завършване на средното училище тръгнахме в различни посоки, но останачме приятели. Никога Не сме прекъсвали връзката помежду ни. Беше, как да кажа, хем чувствитрлрн, хем с прекомерно много енергия, задълбочен – с каквото и да Се захванеше отиваше далеч – английски език в езиковата Или тренировки – беше як Като добиче. Беше ДОБЪР Човек. Мисля че баща му го възпитаваше строго, но само толкова. Откривахме света заедно – ходихме на палатка за по седмица-две в родопите, гостувал ми е при баба и дядо на село, ловяхме риба с ръце, с въдица, палехме огнйове, изпращахме момичета до в къщи, влизахме в пещери, учехме Се да пием вино, говорехме за книги…. Имаше невероятно чуство за хумор и сасдаваше лесно приятелства. Беше лесно раним. Познавам и родителите му – Не са лоши хора, напротив.
След казармата стана охранител в банка, касаха го на психически тест за оръжие няколко пъти, после взе с връзки ли, плати ли си, не помня. Смени средата – почна да Се събира с най-различни хм… типове, но Не скъса напълно с нас, приятелите от училище.
Видях го за последно лятото на 2010. След повече от седем годни прекъсване – междувременно отидох да живея в Германия. Беше доста променен, но беше запазил зрънце от добротата на момчето, което познавах, Или поне така ми се искаше да е. очите му бяха ниеспокойни, погледът му шареше, избягваше да ме гледа в очите. Беше Видал много и лесни пари. Каза ми че бил минал „от другата страна”. Знаех с какао Се занимава, Малко Или много беше публична тайна, даже му казах, къде на майтап, къде наистина – е, Чочо, надядам Се, че поне никого Не Си убил още. Абе те много СА за убиване, май – отговори.
Много ми е мъчно и за момичето и за него, дори Си мися, че ако му бяхме истински приятели щяхме да му помогнем, не че не опитвахме да говорим с него.
1.
momchil
16.01.2012 09:10:14
Познавам Чочо от 82 година. Учихме заедно до 7 клас. Беше ми най-добрият приятел. След завършване на средното училище тръгнахме в различни посоки, но останачме приятели. Никога Не сме прекъсвали връзката помежду ни. Беше, как да кажа, хем чувствитрлрн, хем с прекомерно много енергия, задълбочен – с каквото и да Се захванеше отиваше далеч – английски език в езиковата Или тренировки – беше як Като добиче. Беше ДОБЪР Човек. Мисля че баща му го възпитаваше строго, но само толкова. Откривахме света заедно – ходихме на палатка за по седмица-две в родопите, гостувал ми е при баба и дядо на село, ловяхме риба с ръце, с въдица, палехме огнйове, изпращахме момичета до в къщи, влизахме в пещери, учехме Се да пием вино, говорехме за книги…. Имаше невероятно чуство за хумор и сасдаваше лесно приятелства. Беше лесно раним. Познавам и родителите му – Не са лоши хора, напротив.
След казармата стана охранител в банка, касаха го на психически тест за оръжие няколко пъти, после взе с връзки ли, плати ли си, не помня. Смени средата – почна да Се събира с най-различни хм… типове, но Не скъса напълно с нас, приятелите от училище.
Видях го за последно лятото на 2010. След повече от седем годни прекъсване – междувременно отидох да живея в Германия. Беше доста променен, но беше запазил зрънце от добротата на момчето, което познавах, Или поне така ми се искаше да е. очите му бяха ниеспокойни, погледът му шареше, избягваше да ме гледа в очите. Беше Видал много и лесни пари. Каза ми че бил минал „от другата страна”. Знаех с какао Се занимава, Малко Или много беше публична тайна, даже му казах, къде на майтап, къде наистина – е, Чочо, надядам Се, че поне никого Не Си убил още. Абе те много СА за убиване, май – отговори.
Много ми е мъчно и за момичето и за него, дори Си мися, че ако му бяхме истински приятели щяхме да му помогнем, не че не опитвахме да говорим с него.
  Добави Коментар
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света Министър Илин Димитров: Страната ни има нужда от звездните си лица, за да научат милиони хора за нейната история и красота Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България Въпреки тригодишно прекъсване, вицеевропейският шампион от ЛРС - Айтос демонстрира отличен мерник на състезанието „Компак Спортинг“ 2026 край Велико Търново
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина Правителството предвижда да увеличи ставката за акциза Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година Отличието се определя изцяло от потребителския вот и отличава марките, които са най-разпознаваеми и ценени от хората
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа Заразеният във Франция е медик, върнал се от ДР Конго, и е изолиран още при пристигането си „Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години Честотата на заболяването сред младите расте с 3% на година, а проф. Крум Кацаров от ВМА настоява за спешно въвеждане на национална скринингова програма
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера Една от най-големите актьорски школи в България кани бургазлии на празничен концерт с вход свободен във Военния клуб, последван от премиерния спектакъл „Въх, Мария“ Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия" Две деца от академията на „белите“ и баща на едно от тях загинаха при катастрофата на АМ „Тракия“
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия Ловиприит и Палвиндер дошли в България, за да издържат бедните си семейства България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност Сред проблемите остават корупцията, съдебната система, изтичането на кадри и слабите иновации
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите Rockstar обяви цена от 79,99 долара за стандартното издание и 99,99 долара за Ultimate Edition Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл Премиерата на „BG МАРИУС“ в морския град ще е в събота вечер