Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Суданската армия започна разследване във връзка с видео, на което се виждат военнослужещи, държащи отрязани човешки глави

Ключови думи: Судан, армия, новини, Флагман

Суданската армия разпореди да се започне разследване във връзка с видео, за което се твърди, че показва военнослужещи, които носят отрязаните глави на членове на вражеска паравоенна фракция, предаде Асошиейтед прес.   

Суданските въоръжени сили разпространиха изявление, в което осъдиха "шокиращото съдържание" на видеото, което от известно време насам е широко разпространявано в социалните мрежи в Судан и предизвика много призиви да се потърси отговорност от извършителите. 

На кадрите се вижда как група мъже във военни униформи носят две отрязани глави, за които се предполага, че са на членове на паравоенните Сили за бърза подкрепа. Мъжете се радват и скандират "Бог е велик!" и "Сами си го докарахте".

Судан потъна в хаос, след като през април в столицата Хартум избухнаха сражения между суданската армия, командвана от генерал Абдел Фатах ал Бурхан, и Силите за бърза подкрепа, начело с генерал Мохамед Хамдан Дагало.

Насилието скоро обхвана и други части на източноафриканската страна. Над 12 000 души бяха убити, а около 1,5 милиона бяха принудени да избягат в съседни държави. 

 Видеоклипът с отрязаните глави предизвика възмущение сред продемократичните активисти и политици в Судан.

"Поставянето на главите на жертви на войната на показ, независимо от това дали става въпрос за военнослужещи или цивилни жертви, е отражение на един морален, политически и религиозен крах", написа в социалната мрежа "Екс" Ясир Арман, член на продемократичен алианс.

От близо 10 месеца регионални партньори се опитват да посредничат за прекратяване на конфликта, а Саудитска Арабия и САЩ помогнаха за провеждането на няколко кръга от преговори, които обаче завършиха без успех.  

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Мадрид увери Европейската комисия, че движението от Сеута към останалата част на ЕС е напълно блокирано Българин разби световен рекорд в бейзбола, чака печата на Гинес Стефан Бешков удари 30 топки за минута, за да привлече подкрепа за националните отбори и детския спорт
Започва Богородичният пост: Какво се прави и от какво се въздържат вярващите На 1 август в храмовете се извършва водосвет, а двуседмичният пост подготвя християните за Успение Богородично Събота е най-смъртоносният ден, а между 16 и 18 часа стават най-много тежки катастрофи През 2025 г. на пътя загинаха 456 души, а първите седем месеца на 2026 г. показват нов тревожен ръст
4 зодии са истинските богини на зодиака: Красота, сила и характер в едно Близнаци, Везни, Дева и Водолей впечатляват с женственост, амбиция и безрезервна отдаденост САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона Вашингтон и Тел Авив проучват натиск върху седемте съседи на Ислямската република, но пълното затваряне на границите изглежда почти неизпълнимо
Ето какъв мъж може да покори всяка жена според зодията ѝ Едни търсят увереност и приключения, други държат на стабилността, интелекта и романтичните жестове Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Американският президент превърна миграционната криза в Испания в предупреждение към избирателите преди следващата битка за Белия дом
Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Спестяванията растат с 18,6%, но зад рекорда стоят ипотечният бум, парите, върнати в банковата система около приемането на еврото, и силното неравенство в доходите Три числа в рождената дата издават скрита сила: Проверете дали ги носите Нумерологията ги нарича господарски числа и ги свързва с интуиция, големи цели и способност да променяш живота на другите
Това е човекът, който може да победи Ердоган? Йозгюр Йозел напусна партията на Ататюрк с 90 депутати и оглави най-голямата опозиционна сила в парламента Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море 254 жители и туристи са изведени с лодки от обградено крайбрежно селище, а древният археологически комплекс беше евакуиран превантивно