Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Палеж в "Братя Миладинови", три коли изгоряха наведнъж

Наш читател е чул силен трясък и видял как пламъците бързо обхванали "Форд Фюжън", паркиран пред читалище "Пробуда"
Ключови думи: палеж, коли, Братя миладинови, форд Фюжън, пежо 406, моллотов
Два сигнала за горящи автомобили са получени тази нощ във Второ Районно управление "Полиция" - Бургас. Колите са горяли едновременно пред читалище "Пробуда" и пред бл.40 в к-с "Братя Миладинови".

Автомобилът горял пред бл. 40 е «Пежо 406», с бургаска регистрация, собственост на 44-годишен бургазлия, съобщават от пресцентъра на ОД на МВР-Бургас. От огъня са засегнати двигателния отсег, като са стопени акумулаторната батерия, изолацията на кабели и алуминиевия капак на главата. Огънят е потушен от един противопожарен автомобил с петима огнеборци. Около автомобила не са намерени останки от съдове за запалителна течност или други следи за умишлен палеж. Според информация от полицията огънят е предизвикан от късо съединение.
 
Най-сериозно е пострадал "Форд Фюжън", собственост на 26-годишен бургазлия
Наш читател, живеещ в района и пожелал анонимност, се обади в редакцията на Бесове.бг и ни разказа за запаления автомобил пред читалище "Пробуда". Според него около 00:45 ч чул "силен трясък като блъскане на багажник" и погледнал през прозореца на апартамента си, който е точно срещу читалището. От там видял силни пламъци, които много бързо обхванали бял автомобил, паркиран на ул. "Дрин". След като противопожарния екип изгасил огъня, нашият читател отишъл на мястото на инцидента. Изгорялата кола е "Форд Фюжън", собственост на 26-годишен бургазлия Димитър Пенев, който в същото време разговарял с полицаите. От колата е останало само купето и двигателят. Всичко останало е стопено от пламъците, които са засегнали и паркирания наблизо лек автомобил «Опел Вектра». Според собственика, огънят е стартирал двигателя и форда се е забил в Опела, заради което са нанесени допълнителни щети.
 

Разпръснати стъкла около изгорелите автомобили зад читалище "Победа"
Относно втория случай на запалване от ОД на МВР-Бургас уточняват, че предстои извършването на повторен оглед през светлата част на денонощието с цел установяване причините за инцидента и стойността на нанесените щети. Нашият екип извърши свеой оглед на мястото на инцидента, но купищата разпръснати стъкла от прозорците попречиха да се установи дали е използвана разпространената практика на запалване с коктейл "Моллотов" (стъклена бутилка със запалителна течност, в гърлото на която се вкарва парцал за фитил). Очакваме разследващите да внесат яснота относно поредните палежи ден преди посрещането на 2012г.
3
Коментара по темата
3.
steffan
30.12.2011 19:35:23
ah kak iskam da go hvana toq podpalva4
2.
свидетел
30.12.2011 15:00:52
В BurgasNovinite.BG има много по изчерпателна информация от тази тук. Заснети са на видео и пожарът и собственика на запаления Форд. Дали сме сведения на журналистите и за вероятните причини за палежа. Страхуваме се да живеем съвместно с тези хора!
1.
Въпрос
30.12.2011 12:29:56
А докато дойде пожарния автомобил, какво е правил?
  Добави Коментар
Само 5 български университета влизат в класацията Times Higher Education 2026 Софийският университет е единственият български ВУЗ, класиран в седем предметни области на Times Higher Education Бившата на Джизъса с чанта за 20 бона: Бъбрека си да беше продал, пак нямаше да ми осигури този живот! Тя не пропусна да метне саркастичен коментар към бившия си съпруг
Лорд Минчев се изгаври с Азис: Тази година булка, догодина - люлка Време е да се помисли за име на бебето, което да обединява тази интернационална любов Почитаме двама свети чудотворци, ето какво повелява традицията и кой празнува днес Светите безсребреници и чудотворци Кир и Йоан са покровители на болни и страдащи хора с тежки заболявания
Ще има ли промени в таксите в банковия сектор след 1 февруари Изпълнителният директор в една от големите ни търговски банки обясни, че от утре банкоматите ще започнат да приемат единствено евро Режисьорът и част от актьорския състав на "Клошар" гости на предпремиерата в Културен дом НХК Зрителите ще се запознаят и проследят съдбата на Спас Кандиларов – бездомен мъж с амнезия, който живее по софийските улици
Само 1 консерва риба тон и 3 картофа: 10 минути и имате пълна купа вкусни кюфтета на масата Кюфтета от риба тон е най-новият хит вкъщи, всички ги обожаваме Стотинките стават на скрап, режат левовете на ленти Стотинките ще преминат първо през т.нар процес на демонетизация
Усложненията след грип по време на епидемията Специалистите призовават хората да не подценяват признаците на заболяването Това, което ви се случва през февруари, ще определи останалата част от годината! Тамара Глоба разкри какво очаква всяка зодия през месеца
„Върнаха ми всичко до стотинка“: Ученици спасиха пенсията на възрастен мъж Момчетата отивали на училище, когато чули 80-годишния Николай Георгиев да вика за помощ От 10 години не ям след 18 ч. и никога няма да се върна към стария си живот! Ето как се трансформира тялото ми Свалих 15 килограма за шест месеца, без да ги кача обратно