Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Килър с две доживотни присъди иска на свобода

Стефан Петков има зад гърба си две жестоки убийства и десетки грабежи
Ключови думи: Стефан Петков, новини, Флагман, килър, Стара Загора, Пловдив

Осъденият на две доживотни присъди Стефан Димитров Петков поиска да излезе на свобода след повече от 20 години зад решетките. 43-годишният Стефан е с няколко присъди зад гърба си – за грабежи и убийства по особено жесток начин. За първи път влиза в затвора когато е на 21 години, днес вече е на 43, пише Трафикнюз.бг.

Роден е в Казанлък на 31.03.1980 г., но живее в Бузовград. Както е с всеки жесток килър, още първите години, семейното огнище и приятелската среда на Стефан, може би определят и съдбата му – да прекара живота си зад решетките.

Майка му го изоставя още като бебе в болницата. Отглеждат го само баща му и неговата майка. Още от малък е проблемно дете, страда от липса на нормално детство. Започва с дребни кражби, и то от собственото си семейство. Когато е само на 11 краде пенсията на баба си и я проиграва на машинките със жетони. Гледал по-големите как играят и мечтаел да бъде като тях. Нищо не печелел, винаги губел.

Не се е справял със селските училища и е посещавал училище за бавноразвиващи. Водили го неадекватен - не можел да се концентрира и лесно се разсейвал. Не ходел на даскало, а предпочитал да обикаля дискотеките от онова време. Когато е 14-15-годишен предприема и втората си кражба – на собствения си дядо. Организирал се със свои приятели бандити да ограбят къщата му, където живеел самият той. Не открили парите и гепили каквото намерят. Продали всичко и похарчили "заработеното" за ядене, пиене и проститутки.

Като разбрал дядото буквално полудял. Доведеният му внук избягал, но полиция и детска педагогическа стая бързо го открили и задържали. После се преместил в Казанлък, за да не бъде бит и тормозен.

През 1998 г. Стефан започнал да прави въоръжени грабежи. Жертвите му били предимно жени. Избирал ги на случаен принцип. Пречаквал ги пред завода в който работят, тъй като знаел кога взимат заплати. Отивал пиян с ножа, заплашвал ги и ги ограбвал. След 5-6 подобни грабежа го хванали. Осъдили го на 3 години условно с 5 години изпитателен срок. Мотивите били, че това е първо криминално проявление и жертвите му се разминали само с уплаха.

След условната присъда Стефан се кротва, но за кратко. След около година се мести в Бургас. Отново се забърква с местни бандите и пак избира лесното в живота – кражби, грабежи и просия.

Така се стига до лятото на 2001 г. Датата е 2 юни. Негов приятел му се оплакал, че има проблем с пазач на някакъв строеж и искал да го придружи, за да го сплашат. Сдърпали се, стигнало се и до бой. В един момент Стефан взел парче кабел и го увил около врата на пазача. Удушил го. В последствие го обрали. Взели му каквото намерили - дрехите, часовника маратонките. Тръгнали да бягат към Несебър в търсене на следващите жертви – заможни туристи. Още на входа на курорта обаче ги арестували.

Година по-късно е осъден на най-тежкото наказание – доживотен затвор. В последствие получава и още една доживотна присъда – за убийство на малолетно момче отново в съучастие с друг, като момчето се намирало в безпомощно състояние. Това престъпление е извършено само три месеца по-рано – на 10.03.2001 г.

След двете убийства и общо пет присъди за грабеж, Стефан получава едно най-общо тежко наказание - доживотен затвор при първоначален „специален” режим. Изтърпява наказанието в Бургас, а през 2014 година, по негово желание, го местят в затвора в Стара Загора. „Специалният” режим е заменен със „строг”. На 19.08.2015г. килърът е изведен от зоната с повишена сигурност и е настанен в общи помещения. От месец февруари 2016г. работи в мебелния цех в корпуса на затвора.

На няколко пъти е подавал молба за смекчаване на присъдата, но исковете му са били отхвърляни поради това, че не е изтърпял минимум 20 години от наказанието си. След като минават повече от 20 години и 6 месеца от влизането му зад решетките, през ноември тази година Стефан отново подава молба до Окръжен съд – Стара Загора като иска замяна на доживотния затвор с присъда от 30 години. Магистратите отхвърлят искането му с мотивите, че не е налице трайна положителна промяна в съзнанието и поведението на Стефан, че той не се е поправил, превъзпитал и не е демонстрирал трайна тенденция за безпроблемно ресоциализиране в обществото.

Така делото идва в Пловдивския апелативен съд, където Стефан обжалва решението на Окръжен съд – Стара Загора. Виззивната инстанция обаче само потвърждава определението на първоинстанционния съд. То е окончателно, а за да направи нов опит за намаляване на присъдата си, Стефан трябва да изчака минимум две години.

6
Коментара по темата
6.
Живко кучето
17.12.2023 14:30:34
Оважавам го този батко. Искам и той да ме оважава. Затова скоро очаквайте поредната ми изцепка . И дано в пангото да сме заедно. Чичо Стефане чакай ме .
5.
Pfff
17.12.2023 14:19:14
Кво излизане иска тоз безъб мангалски урод, да гнуе там утрепаняка гнусен
4.
Пешо
17.12.2023 14:17:04
Заради еврогейски ценности смъртното наказание у нас беше отменено. Такива изверги друго не заслужават. Не заслужават хляба и топлата храна, която им осигуряват в затвора за сметка на все по-гладуващото ни население. Депутатите ни да свършат поне една работа като хората - да се върне смъртното наказание.
3.
SS
17.12.2023 14:06:51
В пандиза до живот. Без право на замяна.
2.
Такива
17.12.2023 13:59:13
Изроди Тодор Христов Живков ги слагаш на електрическия стол и край, няма да ги храним??
1.
Х
17.12.2023 13:51:50
Да изгнива там! Такива човекоподобни не ни трябват в обществото !
  Добави Коментар
Съпруга разбра за изневяра на мъжа си благодарение на кантар, любовницата е тежала 54 килограма На някои хора сякаш не им е писано да са заедно "Нефтохимик" договори клубен автобус Ето подробности
Рибар в лоша серия хвана 100-килограмово "чудовище" Сомът е близо 2 метра и половина дълъг Медведев и Тръмп си размениха остри думи, руснакът спомена "Мъртвата ръка" Тонът между Белия дом и Кремъл не е най-приятелски, що се отнася до президента на САЩ и шефа на Съвета за сигурност на Русия
3-годишно дете падна от 18-ия етаж и оцеля, първите му думи след жестокия инцидент са, че иска играчка Бъмбълби Историята е като от филм Брад Пит инкогнито в България, депутат му оказал помощ Актьорът не пожелал да се вдига шум
Важна рокада в националния по волейбол за Световното, опитен играч е аут Дамян Колев заменя Мартин Божилов Голяма звезда на Холивуд дойде в София и показа страхотен характер Люк Еванс снима тайна продукция
Ралица Паскалева подкрепи Димо Алексиев след присъдата Актьорът бе осъден на 18 месеца затвор Липсата на секс може да доведе до смърт, най-застрашени са... Жените с депресия
Съседката Петя ми даде чудна рецепта за свинско с кисело зеле, вкъщи го хапваме и през лятото Вкусно и лесно Три зодии ще плачат много през следващите дни, задава се кошмарно начало на август за тях . Прогнозата не е апокалиптична, но предупреждава онези родени под определени знаци да бъдат подготвени