Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Автопаркът на МВР е много добър, смята състезателят Илия Царски

Ключови думи: Автопарк, Полиция, Илия Царски, коли

100 полицаи от Пловдив видяха как се шофира безопасно в екстремни условия и рискови ситуации. Показаха им го многократният шампион по автомобилизъм Илия Царски и неговият екип. "Съветите, които им дадохме, ще им бъдат полезни и в ежедневието. За мен и моя екип е голяма гордост да предадем знанията си на пазителите на реда. Полицаите притежават само една шофьорска книжка - крайно недостатъчно, когато им се наложи по-екстремно да се придвижат. Идеята на този семинар беше полицейските служители да надградят шофьорските си умения. Бързо се адаптираха. Имаше и жени, те доста интересно слушаха нашите лекции", разказа Илия Царски в предаването "Денят ON AIR".

Използвали са пистата в Калояново за практическите обучения. Оказва се, че автомобилите на полицаите са добре подготвени и са се държали добре на пътя. Автопаркът, с който полицаите разполагат, е доста добър, изтъкна Царски пред Bulgaria ON AIR.

Много от хората не знаят каква стойка да заемат на седалката и как да държат волана. Воланът трябва да се държи с две ръце постоянно, обърна внимание автомобилният състезател. "Дадохме много добро начало и ще имаме последователи. Имаме запитване от цяла България. В бъдеще и останалите автомобилни пилоти, които притежават умения и рутина, могат да бъдат полезни на всеки човек да подобри шофьорските си умения. Трябва да има съоръжения, на които да се провеждат подобни обучения", каза още Царски. Гостът сподели, че го боли сърцето от случващото се по пътищата с младите хора.

"Някои от тези тежки инциденти завършват трагично. Не може млад човек без необходимия опит и който не познава добре автомобила, той е оръжие и може да те нарани. Трябва да притежаваш контрол над автомобила във всеки един момент. В другите държави има школи с автомобилни пилоти", подчерта Царски.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
55-годишна с гадже по-младо от сина си Ем Джей е влюбена в Били Барселона с много интересен вариант "Б", ако не вземе Хулиан Алварес Оглежда се за Челси
Известен актьор припадна в ресторант Подозират топлинен удар Мощите на свети Георги ще бъдат посрещнати в Поморие по покана на Сливенския митрополит Арсений Светинята ще донесе архимандрит Игнатий - игумен от манастир "Св. Богородица - Всех скорбящих радост" в Палеохори
Как да направите пиле на сол: Идеално ястие с минимални усилия Стъпка по стъпка рецепта Най-щедрите зодиакални знаци Как показват своята доброта към околните?
Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 С "България в душата" ДесиСлава ви очаква в Поморие на Гергьовден Входът е свободен
Рецепта за сърчица в масло - класически български деликатес Как да приготвите перфектните сърчица в масло Опасната зона на алкохола - как да разпознаем рисковете за здравето Кога алкохолът започва да ни вреди
До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър Парите обаче трябвало да се дават на работещи родители с висок образователен ценз В навечерието на Джирото Поморие организира почетна колоездачна обиколка Тя ще има състезателен характер