Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Важна новина за цената на "Гражданска отговорност"

Ключови думи: гражданска отговорност, цена, автомобил, вноска

Комисията за финансов надзор запазва вноските по застраховката "Гражданска отговорност". Комисията, по предложение на съвета на Гаранционния фонд, взе решение за определяне на размера на вноската на застрахователите, предлагащи в България задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите към Фонда за незастраховани МПС в Гаранционния фонд на 12,50 лв. за всяко застраховано МПС.

Със същото решение КФН определи и размера и на вноската за задължителна застраховка "Злополука" на пътниците в средствата за обществен превоз, на 0,15 лв. за всяко място, без мястото на водача. Гаранционният фонд управлява два фонда – Фонд за незастраховани МПС и Обезпечителен фонд.

Фондът за незастраховани МПС изплаща обезщетения при щети от неидентифицирано МПС или, ако водачът е без застраховка "Гражданска отговорност на автомобилистите", а Обезпечителният фонд изплаща щети на лицата при застраховател в несъстоятелност.

Досега вноската към Фонда за незастраховани МПС беше 12.50 лв. за всяко застраховано МПС по "Гражданска отговорност на автомобилистите“ и 0.15 лв. за всяко място в превозно средство за обществен превоз за застраховка "Злополука“ на пътниците в обществения транспорт. Вноската към Обезпечителния фонд беше 3,50 лв. за всяко застраховано МПС по "Гражданска отговорност на автомобилистите", пише pariteni.bg.

Вноската към Обезпечителния фонд също остава в размер на 3,50 лв. за всяко застраховано МПС по "Гражданска отговорност на автомобилистите". Взетото решение подлежи на изпълнение от момента на съобщаването му, посочват от КФН.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Бум от задържани за алкохол и наркотици зад волана в Бургаско Най-пиян бе 20-годишен бургазлия Почина Фернандо Естесо Смъртта му символично затваря цяла епоха в испанския шоубизнес – поколението артисти, които се издигат на сцената след края на режима на Франко и оформят облика на популярната култура през 70-те и 80-те години
Качеството, с което дамите "омагьосват" мъжете Красотата впечатлява, но има нещо по-дълбоко, което пленява сърцето Актуална обстановка към 22 часа: АМ "Тракия" е блокирана, Подбалканският път - също Шофьорите все още не са виждали снегорин на терен, а от АПИ твърдят, че са изпратили над 500
Почина известен бизнесмен Той бе ротарианец, запален фотограф и планинар, спечелил много награди и запечатал в уникални кадри красотите на България и родния си край 3 неща, които са като магнит за жените Истинското привличане не е само във физиката
Кога България ще се класира на Световно по футбол? Реалистична прогноза При правилни ходове от страна на БФС може да сложим край на очертаваща се 40-годишна суша Най-вкусната рецепта за свинско със зеле - класика в българската кухня Ароматна гозба, която събира семейството около масата - стъпка по стъпка към прекрасно ястие
Как да се справите със замръзналите накладки Решаването на този проблем се основава на два различи подхода Карлос Алкарас разкри защо е като звяр на корта Испанецът пише история
Как да изсушите мокрите дрехи бързо: Скрит трик с пералнята Може да е доста полезен 4 зодии ще усетят огромно щастие през първата седмица на февруари Звездите подготвят емоционален подем и вътрешен баланс за...