Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Железничарската стачка продължава 17-ти ден

Ключови думи: железничарска, стачка, БДЖ, синдикалистите, Бяс на деня,

17-ти ден продължава железничарската стачка. За днес не са предвидени преговори между синдикатите и ръководството на Българските държавни железници.
Обявената стачка е напълно законна, тъй като представлява продължаване на стачната процедура от месец март тази година. Това се казва в становище на юридическите екипи на КНСБ и КТ „Подкрепа”, оповестено вчера по повод твърденията, че ефективната стачка на работниците и служителите от БДЖ и НКЖИ е незаконна след 10 декември.
„Арбитражните решения определят единствено часовия диапазон за провеждане на ефективни стачни действия. Както знаете, стачкуващите работници и служители упражняват правото си на стачка в часовия пояс от 8.00 до 16.00 ч. По никакъв начин не се вменява задължение за стачкуване съобразно графици за движение на влакове, още повече че тези графици са определени едностранно от работодателите.
„Поставените арбитражни решения са в сила за цялото времетраене на стачката до нейното прекратяване. Законността на стачката се определя към момента на нейното започване и към момента на постановяване на арбитражните решения”, се казва още в становището на юридическите екипи на двата големи синдиката. „Стачката е напълно законна, не се поддавайте на слухове и провокации”, призовават те.
От КТ „Подкрепа” искат президента да свика Съвета за национална сигурност, защото БДЖ е национална сигурност, според синдикалистите.
От БДЖ обявиха, че вече 925 служители са напуснали доброволно системата. Трудовите възнаграждения в размер на шест брутни заплати ще бъдат изплатени веднага след освобождаването на служителите от длъжност. Ефектът от прилагането на тази мярка ще бъде в размер на около 23-24 млн. лева годишно.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Бръмчи с джип за 200 бона След като се нанесе в новия си апартамент и обяви, че започва луксозен ремонт, красавицата от Благоевград реши да подмени и возилото си Слагам чушки и домати, добавям и малко сиренце - пикантна манджичка симфония С добавка на ароматни подправки и пресни билки, това угощение носи топлина и уют на всяка трапеза
Започна се! Градушка колкото орех удари наш град Бурята е унищожила посевите в района Moдaтa нa тиxия лyĸc: Kaĸ и зaщo бoгaтитe зaпoчнaxa дa ĸpият възмoжнocтитe cи Демонстрация чрез логото вече е демоде
Голям наш град забрани тротинетките и велосипедите Полиция ще следи за изпълнението на нареждането на кмета Разбиха престъпна група в Украйна, помагала на мъже да избегнат мобилизацията Групата е помогнала на около 30 души да напуснат Украйна, която след руската инвазия през февруари 2022 г. забрани това на повечето мъже на възраст между 18 и 60 години
3 зодии ще получат нож в гърба от най-близките си Ако сте зодия Близнаци, Лъв или Козирог – внимавайте през следващите дни Кървав екшън пред заведение! Пребиха до смърт 35-годишен мъж Двама са задържани
Ето къде харчи пенсията си От дълги години пролет или лете актрисата Марта Вачкова гостува на своята добра приятелка Дарина Павлова, която има луксозен дом на Ботуша Турция залови пратка с пейджъри на летището в Истанбул два дни преди атаката на Израел срещу "Хизбула" От турското разузнаване посочват, че задържаните пейджъри са напълно идентични с тези, с които е била извършена атаката на 17 септември
Когато нямам време, правя за закуска тези мързливи кашкавалки Приготвят се лесно, а резултатът е удивителен По какво си приличат Путин и българският президент Румен Радев (СНИМКИ) Руският президент показа най-голямата си гордост