Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Принц Уилям спечели състезание с драконови лодки в Сингапур

Ключови думи: Принц Уилям, състезани, драконови лодки, Сингапур

Британският принц Уилям се качи на драконова лодка в Сингапур, преди началото на церемониите по връчването на годишните награди, целящи да насърчат намирането на решения за екологичните заплахи, предаде Асошиейтед прес.

Облечен със спасителна жилетка и черна шапка, принцът на Уелс седна в дълга тясна лодка, докато гребеше със спортисти от клуба "Британски дракони" по река Каланг. Работейки по двойки, Уилям и останалите 19 гребци гребаха енергично под равномерния ритъм на барабанист, стоящ на носа на лодката. Лодката на принца спечели кратка надпревара с друга лодка, чийто капитан беше британският върховен комисар Кара Оуен.

Това не беше първият опит на Уилям, запален спортист, който опита силите си в надпревара с драконови лодка със съпругата си Кейт, принцесата на Уелс, по време на обиколката си в Канада през 2011 г. Състезанията с драконови лодки, произхождащи от Китай, имат близо 2000-годишна история и се превръщат в международен спорт през 1976 г.

"Имах късмета да седя до него, а той просто е много приятен човек", казва Лора Грийнууд, британска емигрантка, която е член на "Британските дракони". "Той и преди е карал драконови лодки, така че се чувстваше доста уверен в това, което прави. Темпото беше доста бързо, така че той се справи много добре."

41-годишният Уилям пристигна в Сингапур снощи, преди церемонията по връчването на годишните награди "Ъртшот", която се провежда в Азия за пръв път, отбелязва АП.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Седмицата започва с отлично време, какво предстои до края й Температури до 30 градуса на морето Ислямисткият елит в Иран се разцепи: сделка не се очертава Едното крило свика в Техеран безпрецедентни протести срещу другото. Но може би и самият Тръмп не иска мир
Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа Тръмп направи коментарите в интервю за Трей Йингст от Fox News, който предупреди, че Иран многократно се е отказвал от преговорите в последния момент Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас Строители и адвокати кръстосаха шпаги за качеството на съвременните кутийки и реалните цени на квадратен метър
С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско Новото модерно съоръжение в двора на СУ „Никола Й. Вапцаров“ посрещна бъдещите спортни звезди от набор 2015 Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти Колоната се движи бавно почти до края на стеснения участък
Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара Феновете недоволстват от скъпотията на Мондиала  Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит Смартфони, QR-кодове и луксозни имоти заличиха ефекта от западните санкции под диктовката на Ким Чен Ун
Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа Десетилетие след съдбовния вот експертите са единодушни – Обединеното кралство е трайно по-бедно извън Европейския съюз Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция Произшествието на „Пещерско шосе“ се размина без изтичане на опасен газ и пострадали благодарение на бърза реакция
Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан „Нападението срещу Бейрут тази сутрин не трябваше да се случва, особено в специален ден, когато сме толкова близо до мирно споразумение с Иран. Израел има право да се защитава от заплахи, но атаката, на която отговаряше, беше много малка и безсмислена, никой не беше пострадал, ранен или убит и не трябваше да нарушава този важен процес“, написа Тръмп Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони На преден план изплува фигурата на Олег Невзоров и неговата дейност, която според Рашков отдавна е надхвърлила границите на обикновено незаконно строителство