Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Чаровникът Калил е най-новото попълнение на бургаския зоопарк (СНИМКИ/ВИДЕО)

Ключови думи: калил, черна пантера, зоопарк бургас

Черна пантера с поразително красив цвят пристигна в зоопарк Бургас. Нейното име е Калил. Младият мъжкар е на 7 месеца и е придобит от приятелски зоопарк.

Калил вече е настанен в новия си дом, в който се чувства спокойно и уютно. Той е красив, дружелюбен и се превръща в най-новия любимец на посетителите. Името му означава "приятел".

Това животно е меланистична форма на азиатски леопард. Наречено е пантера заради черния цвят на козината си и е един от най-красивите хищници на планетата.

От зоопарка в Бургас съобщиха, че Калил никак не страда от липса на апетит и се храни обилно. Затова се търсят осиновители (спомоществователи) на красивото животно.

Търси се и женска за Калил, за да бъде образувана двойка, която да създаде поколение.


 

3
Коментара по темата
3.
ТТ
01.11.2023 11:03:01
Т.нар. бургаски зоопарк не отговаря на никакви съвременни стандарти за зоопарк. Когато го посетих ми стана жал за животните в него.
2.
До 1
31.10.2023 22:00:42
В София зоопарка е 4 лв., но вътре кафе, пуканки почва от 5 лева.
1.
Калоян
31.10.2023 19:45:04
Зоопаркът нито е в Бургас, нито е общински - а цените за посетители са безумно напомпани.
  Добави Коментар
Мадан скърби след трагедията край Ботевград с петте момчета Трагичният инцидент отне живота им. Петимата пътували към София за работа. Семействата и близките им изпълнени с болка Фалира голяма авиокомпания Флотът на Spirit Airlines се състоеше изцяло от самолети на Airbus
Румяна от флотилия Сумуд в неизвестност, 31 активисти ранени при прехващането от израелските сили Плавателните съдове бяха атакувани от израелските военни. 31 души са настанени в болница Мотористи излизат на "Априлско въстание" заради лудите цени на Гражданска отговорност Днес бе открит Мотосезон 2026 в София
В Пловдив откачиха: Между 1000 и 3600 евро за две нощувки по време на музикален фест В дните на подобни концерти в Атина цените са до 100 евро GenZ инфлуенсър си размаза колата, излезе да попее, докато другият шофьор бере душа (ВИДЕО) Видеото събра 80 хиляди лайка от негови подобни привърженици, които пишеха "евала, брат, над нещата си!"
Има ли наистина завещание от Ивайло Калушев за младежите от "Петрохан" Майката на Ивайло наследява хижата "Петрохан" Румен Радев и ПБ се захващат с галопиращите цени приоритетно Парите от ПВУ и съдебната реформа също са на първи план
Сърбия в политиката на княз Борис-Михаил На 2 май отбелязваме паметта на светия покръстител, но какво всъщност знаем за него Шофьор с 3,40 промила помете заграждения пред МВР-Русе Мъжът е задържан от полицията, държал се е арогантно
Тони Димитрова и Ники Кънчев на шоу с надиграване и „Стани Богат“ в Сигмен Традиционният курбан за празника ще е утре Кога технологичният напредък води до затъпяване Не трябва да се бърка лесния достъп до информация с притежаването на знания