Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Жестоко убийство на младо момиче в елитна гимназия потресе Австралия

Ключови думи: убийство, момиче, гимназия, австралия, новини от света, треньорка, водна топка

Австралия е обхваната от ужас, след като преди дни страната се събуди с новината, че полицията е открила тяло на младо момиче в банята на елитно частно училище в Сидни. Малко преди полунощ е подаден сигнал на спешния телефон от гимназията „Сейнт Андрюс“.

Пристигналите униформени намират мъртва 21-годишната треньорка по водна топка Лили Джеймс. По главата на жената имало големи наранявания. Разследващите смятат, че тя е била убита - най-вероятно с чук. Камерите за видеонаблюдение са заснели нейния колега, 24-годишния треньор по хокей Пол Тийсен, да влиза в банята след нея.

Именно той подава сигнал до полицията. Пол Тийсен, холандски гражданин, е бил бивш спортен капитан в училището, преди да стане член на треньор. Австралийски медии съобщиха, че двамата треньори са имали връзка до скоро, която е била прекратена по искане на Лили Джеймс.

Пол Тийсен изчезва след обаждането до полицията, след което започва мащабно издирване в предградията на Сидни. Там те се натъкват на предмети, свързани с убийството, сред които и предполагаемото оръжие на убийството. Не след дълго намират мъртъв и самия треньор Тийсен. Директорката на катедралното училище "Сейнт Андрей" каза, че е дълбоко загрижена за всички замесени.

„Ужасите на злото не определят и няма да определят нашата общност“, каза Джули Макгонигъл. Лили Джеймс е 41-вата австралийка тази година, починала в резултат на насилие, основано на пола, отбелязват медиите в Австралия.

2
Коментара по темата
2.
До 1
31.10.2023 11:09:37
Ти за Гугъл трнаслатор не си ли чувал.
:)))
Така се правят новините вече.
И понеже новината е много важна бързат да я публикуват.
Половинат оставят на въображението на читателя.)))
1.
23
30.10.2023 13:49:13
Доста неграмотно написано, на 21 или 41 е последно? И как се става член на треньор питам аз?
  Добави Коментар
До 1 година - България и Украйна стават първи съюзници? Зеленски иска бързо влизане в ЕС 270 седмици тормоз и едно мълчание, което уби: историята на Билгин Алишев“ Няма оправдание за тормоз над дете от страна на учител, което продължава повече от 5 години пред очите на всички
Зимната селекция на ЦСКА създаде няколко проблема, Христо Янев търси решение Взеха се две нови крила, но и Лео и Алехандро се чувстват по-комфортно вляво, има пренасищане и в центъра на терена На 28 януари празнуват хора с редки, но красиви имена Днес имен ден имат Ефрем и Ефремия
Намалена видимост и заледявания по пътищата, към Малко Търново е особено опасно Ниски температури, мокри настилки и затруднена видимост създават рискови условия за пътуване в няколко области на страната Защо няма бивш президент Титлата се носи до живот
Как се прави жулиен с гъби и пилешко месо – проста рецепта Жулиенът, рецептата за който ще споделим по-долу, е горещо ястие от френски произход, в което съставките (обикновено гъби, пилешко месо или морски дарове) се нарязват на ситно и се пекат в кремообразен сос под коричка от сирене Затопляне у нас от днес, но Средиземноморски циклон носи дъжд и сняг Какво време ни очаква
Всяка домакиня допуска тази фатална грешка с пералнята си Много хора смятат, че колкото повече дрехи натъпчат, толкова по-икономично ще бъде прането. Други пък пускат пералнята почти празна, за да „не се мачкат“ дрехите. И в двата случая резултатът не е добър Трагедията с 18-годишния Билгин ни връща към съдбата на Петя Дубарова
Тези 4 зодии ще получат важен сигнал, който ще промени живота им Астролозите обясняват, че именно този знак ще им помогне за определяне на по-нататъшни стъпки и действия Щастливи ли сме в леглото? Колко често трябва да правим любов Психолози се изказаха