Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Хапе ли леопардът? Ученичка от Варна вече знае

Ключови думи: леопард, ученичка, клетка, селфи, новини от варна, зоопарк

Тийнейджърка от Варна реши да прояви абсолютна безотговорност като рискува да се доближи опасно близо до мрежата на местообитанието на леопардите в зоопарка. Пред thesite24.net директорът на зоокъта в морската столица заявява, че инцидентът е станал малко след 18.00 часа вчера, т.е. в извънработно време, когато касите са били вече затворени.

“Обадиха ми се, за да ми съобщят за инцидента, който за щастие не е сериозен. Разбрах само, че момичето е леко ухапано”, обясни Иванка Стоянова. Тя добави, че девойката е рискувала изключително много, защото леопардът е пазил двете си малки.

“Животното се стресира, плаши се и си пази бебетата, но аз апелирам – моля Ви не бъркайте в клетките на животните!”, каза още директорката на варненския зоокът.

На снимки, които се разпространяват в социалните мрежи, се вижда как младо момиче е застанало до клетката на леопарда и се опитва да си направи селфи, докато докосва мрежата, до която е застанал и женския леопард.

Следващият кадър е как момичето е седнало на пейка, а до нея е охраната на зоокъта. “Въобще не е изключение хората да се опитват да пипат животните или да ги хранят. Понякога посетителите в зоопарка идват с нагласата, че тук животните едва ли не пеят и танцуват, но това не са циркови животни! Те не са опасни, но се стресират и страхуват, когато някой се опита да им навлезе в личното пространство! Моля Ви – не се опитвайте да ги пипате и не ги хранете! В целия зоокът сме разположили табели”, каза в заключение Стоянова.

Бебетата леопарди се родиха на 10 април. Единият от родителите е със стандартната леопардова шарка, другият е черен. Бебетата изглеждат по същия начин

3
Коментара по темата
3.
Другия път
19.09.2023 07:02:10
Да прави чекии на слона и да си направи селфи и стори за Тик Ток. Ще стани извьеснъ
2.
А ся де!
19.09.2023 06:52:50
А как е бръкнала в клетката на леопарда, при положение че клетката на такъв вид хищник трябва да е с двойна ограда и разстояние между двете прегради? Или у нас след като направиха гранична ограда с мрежа за домати и в зоопарка я карат така?
1.
Люпарда
18.09.2023 20:16:06
Не хапе ма само кълве
  Добави Коментар
Обявиха Идеалния футболен отбор Впечатлява Кой подаде българско знаме на Цеца в РСМ? Флаг по време на концерт разбуни духовете
Венци Стефанов с тежък коментар за мениджъра на Насар "Същото направи и с един мой футболист", заяви босът на Славия Пребиха български кмет Нападението стана в село
Нова дръзка кражба в Париж Обраха магазин за бижута Разтърсваща информация за верижната катастрофа в София Бивш шеф в "Автомагистрали" помел колите
Ето кога се очакват геомагнитна буря да достигне Земята На 6-7 ноември изригванията могат да окажат влияние върху чувствителни и по-възрастни хора Последната звезда от „Записки по българските въстания“ си отиде Илия Илиев оставя след себе си богато творческо наследство и десетки роли в театъра и киното
Зуека продава своите картини по 800 евро Това е сравнително ниска сума за авторски живописни произведения, особено когато зад тях стои човек с име и биография като неговата Заловиха двамата избягали затворници от общежитието "Полигона" край Ловеч  Издирването продължи близо  8 часа единият беглец бил открит час след сигнала, а вторият – в необитаема къща след подадена информация от граждани
Тежък екшън с патрулка, виновният е бил много пиян и дрогиран Униформените били в близост до разклона за село Пашови, когато забелязали криволичещ лек автомобил "Шкода“ Двама айтозлии грабнаха златото на родната мотописта Кметът Васил Едрев награди най-добрите в различните класове