Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Човешки резевни части и правителствен фейсбук са приоритетите на управляващите

Бойко Борисов сочи към кой гражданите да се обръщат за помощ при следващите мерки на правителството
Ключови думи: Бойко Борисов, правителство, резервни части за човека, мерки, Бургас Александруполис
България трябва да се развива в областта на "иновациите, свързани с резервните части на човека". Това беше посочено от премиера Бойко Борисов като един от приоритетите в работата на правителството в следващите две години.

Изказването на министър-председателя беше направено по време на парламентарния контрол в отговор на въпрос на лидера на РЗС Яне Янев, който пожела да научи какви ще са основните насоки, в които правителството ще работи до края на мандата си

Ние трябва да се опитаме да направим нещо в иновациите. Виждам България да направи своя пробив, тъй като има изключително добри специалисти, в резервните части на човека. Това е бъдещето. Ако ние тук се съсредоточим като държава, защото имаме страхотни специалисти, можем да заявим приоритет, който е иновативен за света, обясни Борисов и даде пример с това как вече от стволови клетки учените създават яйцеклетки.

В средата на мандата българите разбраха това, което се опитваме да направим. В това отношение много ни помагат и новините, които гледат вечерно време. Независимо дали в Европа се сменят премиери, първото нещо, което казват на пресконференции е:"Да, ще боли. Ще се режат пенсии, заплати, отвсякъде," заяви още Борисов.

Министър-председателят набеляза още два приоритета в работата на кабинета си - строителството на пречиствателни станции за отпадни въди и въвеждането на е-правителство.

Туризмът е един от залозите за развитието на държавата, но имаме ли достатъчно пречиствателни станции. В момента се прави всичко и се съгласува с Европейската комисия, за да се ползват европари, за да започне новият сезон с чисто море. Същото касае и планинските курорти и големите градове по реки, поясни премиерът.

Проектът „Бургас – Александруполис” не стои на дневен ред за реализиране от българското правителство. Това каза на парламентарния контрол премиерът Бойко Борисов на въпрос за положителната оценка на МОСВ за ОВОС за петролопровода, съобщи “Фокус”. Позицията на министър-председателя остава без промяна. Проектът за изграждане на петролопровода „Бургас–Александруполис” трябва да има безспорни доказателства за ползите му за страната, за да се пристъпи към изграждането му той трябва да е безопасен. Доказателства за такава безопасност към момента няма предоставени.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Мъж почина при мистериозни обстоятелства във Велико Търново Почернената му съпруга с разтърсващ разказ 55-годишна призна, че е преспала с 800 мъже Андреа не е срамежлива
Бургазлията от "Ергенът" посочи на какво разчита най-много при първа среща с жена Валентин се счита за чаровник Невиждана жестокост - млад баща уби 11-месечното си дете Бруталната агресия е излъчена на живо в социална мрежа, кадрите вече са изтрити, но едно семейство се разпадна за миг
Двама гладни мъже срещнаха питон, съдбата на влечугото бе трагична Змията е убита и изядена Започват яки ремонти на АМ Тракия, вижте къде ще са В следващите дни ще се ремонтира аварийно аутобана
Зловеща находка на брега край Солниците в Бургас Труп на делфин шокира бургазлии Мощна кола фуча с 4 пъти над позволената скорост, няма да повярвате какво уловиха на шофьорското място камерите Създаде се впечатление, че малко кученце шофира с близо 200 километра в час в руската столица
Татяна Султанова: Сливен се е превърнал в национална автоморга! По време на заседание на парламентарната комисия по околна среда и водите миналата седмица Султанова за пореден път повдигна въпроса за инцидента край сливенското село Чинтулово, където в края на юли горя обект, използван за складиране на автомобилни гуми Невиждан разгром! Ще се шашнете колко гола вкара "Несебър" в мач за първенство 9:0
Огромна акула осигури кърваво зрелище близо до брега Хищникът се храни пред публика Айтос посрещна Първия учебен ден (СНИМКИ) Преди да седнат на отрупаните с подаръци и балони чинове, първокласниците получиха Ключа на знанието от кмета Васил Едрев