Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Пренареждане на парламентарните групи в Партийния дом – ГЕРБ вече са до ДПС, а ПП-ДБ до БСП

"Възраждане" са отделени от ПП-ДБ, с които са в тежък конфликт, и вече са до ИТН в дясната част на залата
Ключови думи: парламент, партии, ПП-ДБ, ГЕРБ

С ново разположение на парламентарните групи започна есенната сесия на Народното събрание. Преместването на депутатите в бившия Партиен дом (на БКП), изглежда, е станало повод за вътрешно разместване и на групите.

„Възраждане“ вече са на мястото на ГЕРБ - по-надясно и до групата на ИТН. С това антизападната формация е отделена от групата на "Продължаваме промяната-Демократична България" (ПП-ДБ), с която са в тежък конфликт.

ДПС също са изместени надясно и са „залепени“ до ГЕРБ, с които са дългогодишни неформални партньори. ПП-ДБ пък са отишли наляво до групата на „БСП за България“. Нечленуващият в парламентарна група Радостин Василев седи на последния ред – зад соцформацията.

Заседанието днес започна традиционно с декларации на формациите.

В Народното събрание са и представители на Министерския съвет (МС). Днес е предвиден и парламентарен контрол. 

Гледайте заседанието тук:

 

5
Коментара по темата
5.
бух
01.09.2023 11:54:17
Събрали са се както му е редът:)
4.
Един
01.09.2023 11:23:09
То това ляво, дясно е най променливото нещо. Зависи от гледната точка на наблюдаващия. Важното е копейките и чалгарите да бъдат малко по встрани и да сложат на края на всяка редица по един як квестор.
3.
оффф...
01.09.2023 10:42:01
Има си принцип за подреждане на партиите в парламента, който е еднакъв в повечето държави по света. От там всъщност произлизат названията "леви" и "десни".

В България обаче предполагам, че е различно, защото в парламента ни има една партия крайнодесни фенове на Бай Тошо и всичко останало са леви партии.
2.
ИСТИНСКАТА СГЛОБКА
01.09.2023 10:06:41
Тиквун и Свинун, направо да сядат един до друг, ние да не пасем трева
1.
Кую
01.09.2023 09:53:45
И във училище е така. Сменяме местата, за да се опипваме или преписваме. Сега тези главочи му викат ротация по интимно.
  Добави Коментар
55-годишна с гадже по-младо от сина си Ем Джей е влюбена в Били Барселона с много интересен вариант "Б", ако не вземе Хулиан Алварес Оглежда се за Челси
Известен актьор припадна в ресторант Подозират топлинен удар Мощите на свети Георги ще бъдат посрещнати в Поморие по покана на Сливенския митрополит Арсений Светинята ще донесе архимандрит Игнатий - игумен от манастир "Св. Богородица - Всех скорбящих радост" в Палеохори
Как да направите пиле на сол: Идеално ястие с минимални усилия Стъпка по стъпка рецепта Най-щедрите зодиакални знаци Как показват своята доброта към околните?
Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 С "България в душата" ДесиСлава ви очаква в Поморие на Гергьовден Входът е свободен
Рецепта за сърчица в масло - класически български деликатес Как да приготвите перфектните сърчица в масло Опасната зона на алкохола - как да разпознаем рисковете за здравето Кога алкохолът започва да ни вреди
До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър Парите обаче трябвало да се дават на работещи родители с висок образователен ценз В навечерието на Джирото Поморие организира почетна колоездачна обиколка Тя ще има състезателен характер