Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

35 млн.лв. ще е бюджетът на Приморско за 2023 г., показва, че общината е финансово независима

Близо 15 млн. лева са собствените приходи, обяви кметът Димитър Германов пред свои съграждани днес
Ключови думи: димитър германов, бюджет 2023, приморско, финансова рамка, какво е предвидено

Местната администрация в Приморско представи основните параметри на проектобюджета си за настоящата година на проведено публично обсъждане. Общата му рамка е в размер на 35 146 442 лева. Заложените собствени приходи са близо 15 млн. лева, което е ясен показател за финансовата самостоятелност на общината и през текущата година, посочи при представянето кметът на Община Приморско д-р Димитър Германов. Над 13,5 млн. лева са предвидени от трансфери и други приходи, стана известно от думите му.

Предвидените капиталови разходи със собствени средства са в размер на почти 11 млн. лева. като e заложено и привличане на средства от европейските фондове, с които размерът ще достигне общо 14 771 450 лева.

"Това ще обезпечи реализирането на важни проекти за развитието на Община Приморско. Предстои реализацията на редица ремонти на пътна и ВиК инфраструктура, брегоукрепване на река "Дяволска", изграждане на спортна площадка в Приморско и други инфраструктурни обекти", посочи Германов.

За перото "Социалното осигуряване, подпомагане и грижа" са осигурени 1 738 468 лева, а за култура, спорт, почивни дейности и религиозно дело над 1,5 млн. лева. От пресцентъра на общинската администрация уточниха, че е предвидено и финансово обезпечаване на образователната сфера и грижата за подрастващите, включително безплатни детски градини, чуждоезиково обучение и осигуряване на храна за деца до 3-годишна възраст, предава БТА.

Българи са на тръни - може ли с 30 литра ракия да изкара годината цяло семейство? Според някои хора това няма как да се случи 19-годишна красавица бе убита, след като избра да прави интимни неща за пари Ана Велосо се срещна с крайно опасен мъж, обещал й 130 долара. Запознанството завърши по фатален начин
Въвеждат нова 24-часова електронна винетка от февруари 2026 година Шофьорите ще могат да купуват еднодневната винетка за 4,09 евро и да я активират веднага или до 30 дни след покупката Петков за Борисов и Пеевски: Дебелаци, които трябва да свикнат да се движат между хората Бившият лидер на Продължаваме промяната смята Бойко Борисов и Делян Пеевски за "супермутри"
"В 21-ви век две седмици вече нямаме вода" Споделят жители на Идилево С колко мъже са спали жените от "Ергенът: Любов в рая"? Въпросът възмути Дениз, Емили каза - с два, но някои не й повярваха
Трима полицаи са убити в престрелка, други двама са в критично състояние Кървавият екшън се случи в САЩ Сълзи в "Traitors: Игра на предатели" Мирела Илиева не сдържа емоциите си
Решаващо гласуване в парламента днес Опозицията иска да свали правителството Температурите ще варират в голям диапазон, вълнението на морето се усилва Ето прогнозата за времето
Защо българин, обединил Европа срещу османските поробители, тъне в забрава?  Писател обаче написа книга за него и ще я представи утре в ефира на БНТ Силно земетресение до Япония Не се съобщава за жертви