Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Избит зъб е средна телесна повреда, а 400 шева - лека

Ключови думи: Стефан Левашки, новини, Флагман, Стара Загора

Известният пловдивски адвокат Стефан Левашки коментира бруталния случай с малтретирането на 18-годишно момиче от Стара Загора, нарязано, остригано и със счупен нос след гавра от бившия си приятел Георги Николаев Георгиев. Във фейсбук профила си той написа:

За 30 години работа по наказателни дела никога не разбрах логиката на законодателя за телесните повреди, избит зъб или извадена ключица, която е имобилизирана за повече от 30 дни се води средна телесна повреда, а 400 шева, които няма как да не са довели до обезобразяване - не.

Преди години бившото ми шуре двама идиоти го бяха държали докато трети го беше ритал жестоко в слабините, в резултат топките му бяха станали като топки за боулинг, лежа доста време в болница, но казаха, че е лека телесна повреда, защото нямало детеродна неспособност.

Слава на Бога, след време се оказа, че наистина няма, родиха му се двама сина, да са му живи и здрави, но каква болка и унижения е изтърпял само той си знае. Няма как при подобно престъпление като това в Стара Загора да не е имало принуда или закани против личността или живота на пострадалата, кои биха довели до много по-тежки квалификации.

За жалост прокуратурата е господар на досъдебното производство и тя решава какво обвинение да повдига. В такива моменти се сещам за идеята на моя състудент Кристиян Таков, Светла му памет, за приватизация на обвинението.

4
Коментара по темата
4.
Зоя Сливница 45
30.07.2023 17:16:49
Адвокатът да не се прави на малоумен - правото се прилага избирателно. Ако адвокати и прокурори не взимаха подкупи или техни близки и познати бяха жертвите щяха да работят по друг начин.
3.
Pencho
30.07.2023 15:38:22
Taka
Tq e bila kifla iskala e da e s losjiq batko ohrana v diskotekata da mutree tam da se chustva .. akala e za 2 leva po 1 .. tova e masovkata da vi e chestita nova Bulgariq , psevdo batkite i psevdo kovrite .... i oshte po zle shte stava ..
2.
стефчо, стефчо,
30.07.2023 15:37:28
левак си беше и левак ще си останеш... Та каквито прокурорите и съдиите, такива ни и адвокатите. 30-години адвокат по наказателни дела, а даже НК не прочел както трябва...
Чл. 129. (1) (Изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Който причини другиму средна телесна повреда, се наказва с лишаване от свобода до шест години.
(2) Телесната повреда е средна, ако е причинено: трайно отслабване на зрението или слуха; трайно затрудняване на речта, на движението на крайниците, снагата или врата, на функциите на половите органи без причиняване на детеродна неспособност; счупване на челюст или избиване на зъби, без които се затруднява дъвченето или говоренето; обезобразяване на лицето или на други части от тялото; постоянно разстройство на здравето, неопасно за живота, или разстройство на здравето, временно опасно за живота; наранявания, които проникват в черепната, гръдната и коремната кухина.
Та, Левако Стефчов, изрично е предвидено, че е налице средна телесна повреда, ако е причинено трайно затрудняване на функциите на половите органи без причиняване на детеродна неспособност - за бившето ти шуре, и обезобразяване на лицето или на други части от тялото, каквото са 400 шева за момичето, а също и разстройство на здравето, временно опасно за живота, както следва да се квалифицира изпадането в безсъзнание, съобщено днес от прокуратурата. И проблемът не е в закона, а в това, че законодателят не е уредил действащ механизъм за прочистването на магистратурите от лица, които системно отказват да го прилагат правилно...
1.
Неа
30.07.2023 15:27:59
Защо позволите публикуване снимки на момичето ??? Това е ретравма!!! За една прочетена в повече новина , правите пълни глупости!
  Добави Коментар
Рязка промяна на времето: след дъжд и вятър идва затопляне До вторник страната остава под влияние на облаци, валежи и силен североизточен вятър, а от сряда и особено в четвъртък температурите тръгват нагоре  Мъж прекара 19 години в затвора за престъпление, което не е извършил Историята на Кенет Уиндли от Ню Йорк отново постави въпроса как една грешна идентификация и пропуснато разследване могат да изпратят невинен човек зад решетките за близо две десетилетия
Почина Робърт Мълър, човекът, който постави Русия и Тръмп под прожекторите Бившият директор на ФБР, разследвал руската намеса в изборите в САЩ през 2016 година, си отиде на 81 години Шампиони влизат в класната стая, за да покажат на децата как се печели и в живота Световни и олимпийски медалисти ще се срещнат с ученици в 131 СУ, за да говорят за труд, дисциплина, загуби, воля и пътя към истинския успех
Вучич: Близо сме до Трета световна война Основната причина е борбата за ресурси, смята сръбският президент Над 37 000 са подадените заявление за гласуване зад граница Почти 3000 българи в САЩ ще се включат във вота на 19 април
Чък Норис спал 5 месеца до болната си съпруга и я върнал към живот Прочел ѝ 17 книги Глобиха Бербатов заради оставено без надзор огнестрелно оръжие Максималните температури ще са между 7° и 12°
В Самоков бе открита уникална писта, Никола Цолов коментира значението й Много се радвам, че най-накрая има писта, която е много близо до София, каза българската звезда Облачно с валежи от дъжд на много места ще е утре Максималните температури ще са между 7° и 12°
Експерт: Дори малка панелка по 5000 евро на квадрат има купувач Търсенето на имоти намалява, но пък все още няма и достатъчно предлагане Сърбия изнесла оръжие за Израел със 140% повече от 2024 г. Полетите от Белград до израелската военновъздушна база Неватим са скочили рязко през последните две години