Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Този морски хотел бе купен от офшорка

Ключови думи: Гранд хотел Варна, новини, Флагман, Black Sea Property PLC

Офшорната компания Black Sea Property PLC обяви, че е подписала споразумение за придобиване на 98.27% от „Гранд Хотел Варна“ АД – дружеството собственик на едноименния хотел в морската столица. Цената на сделката е 28 милиона евро (близо 55 млн. лв). Регистрираната в британския остров Ман офшорна фирма е собственик и на къмпинг „Градина“, съобщава economic.bg.

Сделката, която се очаква да бъде завършена до 30 октомври, има за цел да засили инвестициите на Black Sea Property PLC в хотелиерството, се казва в декларация на компанията до Лондонската фондова борса.

„Гранд Хотел Варна“ е едноличен собственик на местната компания „ГХВ-Долфинс“ ЕАД, която управлява три хотела. Сделката включва и портфейл на взаимен фонд.

Имуществените активи на целевата компания се оценяват на 19 милиона евро, а портфейлът на взаимния фонд се оценява на 12 милиона евро. При подписването на договора Black Sea Property е платил депозит от 1.6 милиона евро.

Офшорната компания планира да използва приходите от портфейла на взаимния фонд за обновяване на хотелите, превръщайки ги в целогодишни съоръжения, които са в съответствие със стратегическите цели и съществуващите активи, се казва в съобщението.

“Ние вярваме, че хотелите на „ГХВ-Долфинс“ могат да бъдат ефективно обновени и трансформирани във висококачествени луксозни проекти, които ще повишат стойността за акционерите“, каза председателят на Black Sea Property Саймън Хъд.

4
Коментара по темата
4.
Пламен Владимиров
29.07.2023 22:44:29
И мислите,че Саймън е собственик на офшорната сметка?????
3.
Симeон
26.07.2023 07:52:06
Градина от няколко години е единственият истински готин къмпинг в България. Имам предвид луксозен, по световни стандарти къмпинг. В Източна Европа, като наследство от соца, неизбежно с къмпинг свързваме и мизерията с общите тоалетни, прахоляк и комари, но конкретно Градина изобщо не е такъв вече, буквално е луксозен, за съжаление и скъпичък... Но пък си струва. Дано и с шведския така стане, че е истинска легенда!
2.
я па тоя
25.07.2023 18:17:32
къмпинг градина нали е на концесия на Тимаджии или бъркам ???
1.
Хаха
25.07.2023 15:47:37
Тоеа е другия краден Банев бе.Егати държавата
  Добави Коментар
Шерцингер гледа българско предаване Направи й впечатление пантомима Гери от Игри на волята потъна в скръб (СНИМКА) Инфлуенсърката загуби майка си
Какво се случва с Крисия и Никола Цолов? Гаджета ли са? В Национален парк „Пирин“ откриха мъж, обявен за починал преди години Служители на парковата охрана открили мъжа, който проявил агресия, когато му били поискани  лични документи за да му бъде написан акт за нарушението
Не купувам безобразно скъпата Нутела, а си я приготвям сама у дома от обикновени банани: Здравословна и вкусна! За разлика от класическата Нутела, тя не съдържа палмово масло или рафинирана захар Тази течност може да предотврати редица здравословни неприятности Какаото е много полезно, сочат експерти
Тайна съставка прави перфектни тези палачинки Рецепта без дупки за солен и сладък пълнеж! Масова стрелба до България Има жертви в Гърция
Подарък за учителите в Деня на будителите: Увеличават заплатите им Kонкретните параметри все още се обсъждат със синдикатите и директорите, посочи министърът Сърбин с гръмко изказване за Мони Николов Подчерта, че Симеон е бижу в спорта
Вкусна, топла и ароматна гъбена супа с пиле Идеална за студените есенни дни Наводнение във Варна Получиха се водопади