Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Най-малко шестима пострадали при бягане пред бикове в Испания

Ключови думи: пострадали, бик, испания, бягане

Най-малко шестима души пострадаха тази сутрин по време на второто бягане пред бикове на тазгодишния фестивал на Сан Фермин в Памплона в Северна Испания, предаде ДПА. При първото бягане пред бикове, което се проведе вчера, пострадаха още шестима души, но никой от дванадесетте не е пострадал тежко. Ранените днес имат предимно натъртвания, съобщи испанската държавна телевизия.

Сред хората, на които е оказана медицинска помощ в болница, са и трима граждани на САЩ, съобщи новинарската агенция "Европа прес". Фестивалът в чест на светеца-покровител на града Сан Фермин започна в четвъртък и приключва следващия петък.

Всеки ден рано сутринта пред шест бойни бика, някои от които тежат над 600 килограма, започват да тичат търсачи на силни усещания през стария град до арената за вечерните бикоборства.

Всяка година десетки млади бегачи биват ранявани по време на 825-метровото изпълнено с тръпка и тестостерон състезание из тесните улички на Памплона. От 1924 г. насам са регистрирани 16 смъртни случая, като последният е през 2009 година. Провеждат се общо осем бягания.

Тази година групите за защита на правата на животните подновиха протеста си срещу традиционното събитие, което се провежда от 1591 г., но вече е оспорвано и в Испания.

Активистите се облякоха в кървавочервени дрехи с качулки с рога и издигнаха плакати с надпис "Памплона: насилие и смърт за биковете" на няколко езика. Въпреки критиките фестивалът привлича голям брой туристи от цял свят.

2
Коментара по темата
2.
дай лична карта
08.07.2023 17:11:20
и ...почвам да бегам бате....!!!!
1.
Ами
08.07.2023 13:42:24
Да бягат зад биковете!
  Добави Коментар
"Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула Жена на косъм от смъртта  Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга Сашо спечели най-престижния турнир в Европа и първенството на Гърция, след това "избухна" под звуците на песента победител в Евровизия за България
Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция Нейната поява и заставане начело придобиха голяма популярност, намират се обаче и критици Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент Сблъсъкът става на мокър асфалт
Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач Мариус ще лежи в затвора в Норвегия Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото Пускането на климатика веднага след сядането зад волана подлага системата на максимално натоварване
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане Редовната им консумация може да подобри чревния комфорт Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана Като част от новата офанзива за сигурност на пътя, СДВР разкрива специален служебен имейл адрес за подаване на сигнали
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло Идеален за закуска, обяд или лека вечеря Сребърни медали и две индивидуални отличия за несебърски деца на международен футболен турнир В престижната надпревара, „Купа Черно море“, провел се на градския стадион в Несебър,  участваха отбори от девет държави
Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Неизвестен извършител е подпалил служебните коли, които са били паркирани в централната част на македонската столица