Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Дядо му беше най-важният човек в държавата, а той...

Ключови думи: Георги Димитров, новини, Флагман, внукът на Георги Димитров

Георги Димитров-младши, внук на БКП вожда Георги Димитров, се е развел с дългогодишната си съпруга и майка на дъщеря му. Наследникът на червеното величие отново е ерген и се е отдал на мъжки хобита – риболов и срещи с приятели. 61-годишният Георги от няколко години е репортер в партийната телевизия на БСП и личен приятел на настоящата лидерка на социалистите Корнелия Нинова, пише вестник Ретро.

Завършил е средното си образование в Куба, тъй като по онова време баща му Бойко Димитров – осиновено дете на Георги Димитров, бил дипломат на островната държава. После Георги-младши се дипломира като историк в Софийския университет. Въпреки че е от сой, е работил какво ли не през годините, за да си вади хляба – журналист, застраховател, управител на улични машинки за храна и напитки, че дори и охранител.

Той не е единствен наследник на баща си Бойко, който също се развежда с първата си жена Татяна – известна журналистка в миналото. „От двата брака на баща ми имам двама братя и една сестра“, споделя Георги-младши. Повечето му роднини обаче са пръснати по целия свят, а в София, където старините си кара баща му, е останал само той, за да се грижи за него.

От няколко години насам осиновеният син на Георги Димитров страда от сериозни болежки.

Наскоро Бойко навърши 82, а ежедневието му било трудно и минавало основно на легло. Той отдавна се е отдръпнал от медийните и политическите среди у нас, въпреки че по-паметливите вероятно не са забравили, че навремето заемаше важни постове. Бойко е работил в българското представителство в ООН – Ню Йорк, и в Института за външна политика. Минава през администрацията на Министерския съвет, тази на ЦК на БКП, за известно време е главен редактор на сп. „Международни отношения“, после става посланик на България в Хавана, член на ЦК на БКП, член на Висшия съвет на БСП, а пикът в кариерата му е постът на министър на външните работи в правителствата на Георги Атанасов и Андрей Луканов.

Благодарение на политиката успява да си осигури висок стандарт на живот и да даде добро бъдеще на всичките си близки. Четирите му деца са го дарили с много внуци и правнуци.
Освен Георги в публичните среди е известен и Димитър Димитров, също внук на БКП вожда. Той е сред най-добрите технолози в производството на вино в България и е работил за прочути изби, макар да е юрист по образование. В детството си беше известен като Добролюб от култовия сериен игрален филм „Войната на таралежите“, но кариерата му в киното приключва след тази роля.

1
Коментара по темата
1.
Muncho
15.06.2023 08:58:32
Да не ви се налага някой да се грижи за вас!
И помнете - случайността е в основата на линията на човешкия живот.
  Добави Коментар
Над 30° във влака София - Бургас: Половината вагони на БДЖ са без климатици Сърдечноболен пътник се страхува, че може да припадне, докато железницата обещава старите композиции постепенно да бъдат спрени В Derma Aesthetic Center вярват, че истинската красота започва със здравето По време на събитието специалистът обърна внимание на показатели, които често остават извън фокуса на ежедневната профилактика
Митничари откриха над 16 000 евро и златни изделия, скрити в бельото на жена Румънската гражданка опитала да напусне България с недекларирани 16 310 евро и 228 грама златни монети и слитъци Почивката е лукс: Гърция се нареди сред най-скъпите дестинации в Средиземноморието Близо половината гърци няма да пътуват това лято, а високите цени на нощувките, фериботите, горивото и храната ги принуждават да съкращават ваканциите си
Вицето на Йотова се пази в тайна, Иво Христов очаква победа на вота Вицепремиерът защити Бюджет 2026, обвърза американските самолети в Безмер със санкциите срещу Лукойл и обяви Евровизия за шанс пред туризма 28 жертви след труса в Япония, още търсят оцелели Жертвите след земетресението с магнитуд 7,1 в Кумамото достигнаха 28. Спасители търсят хора под рухнал търговски център и фабричен комин
Гасене на пожар завърши с трагедия: Седем загинаха при падането на хеликоптер в Аржентина Сред жертвите са висши ръководители на полицията, пожарната и гражданската защита, пилотът и двама федерални спасители Юли си отива без облаци и дъжд, август започва с 37 градуса НИМХ прогнозира сухо време до събота, а Черноморието остава по-прохладно с температури до 30 градуса
Родители търсят 48 депутати, за да оспорят Бюджет 2026 пред Конституционния съд Те настояват за проверка дали спорните бюджетни текстове нарушават конституционната закрила на семейството, майчинството и децата Дрон подпали американски газов танкер в Средиземно море, огънят обхвана втори кораб Няма жертви, никой не е поел отговорност, а египетските власти още не потвърждават официално причината за експлозията
Дневен хороскоп за 30 юли: Любовта ви вдъхновява, но страстите могат да донесат изпитания Романтични срещи, силни емоции и важни избори очакват зодиите. Денят носи шанс за нови чувства, но предупреждава да се пазите от прибързани решения и излишни конфликти. Асен Блатечки лично покани бургазлии на театър под звездите на Морска гара Хитовата комедия „Мръсното копеле“ с Николай Урумов, Светлана Бонин и Христо Бонин ще се играе на 19 август от 20:30 часа