Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Очаква се в Гърция да се заселят около 1200 милионери през 2023 година

Ключови думи: гърция, флагман, милионери

Хиляда чуждестранни милионери са се установили за постоянно в Гърция през 2022 г., а през 2023 г. се очаква те да са още повече, пише в електронното издание на в. „Катимерини“.

Активността на придвижването на богатите семейства към различни точки от света се завръща на нивата отпреди пандемията COVID-19, а гръцката програма „Златна виза“ увеличава своята популярност, коментира журналистката на „Катимерини“ Корина Самарку. 

Във връзка с придобиването на „Златна виза“ Гърция обяви удвояване на минималното изискване за инвестиции в недвижими имоти (до 500 000 долара) в райони като Атина, Солун, Миконос и Санторини. Въпреки тези промени през последните години се наблюдава постоянно нарастване на запитванията за информация за средиземноморските държави Португалия, Испания и Гърция, като интересът от страна на Великобритания се увеличава, посочва британската компания Henley & Partners – водещо дружество в глобален мащаб за инвестиции при избор на местоживеене в друга държава и придобиване на гражданство. Голям и постоянно нарастващ е интересът и от страна на Турция, тъй като заможните граждани там търсят алтернативно място за пребиваване или възможност за двойно гражданство, отбелязват от компанията.

По данни на Henley & Partners броят на чуждестранните милионери, които ще изберат Гърция като постоянно място за живеене тази година, е 1200 души, като към момента в страната има 58 800 милионери, 95 души с активи над 100 млн. долара и четирима милиардери.
Гърция засега е на седмо място в листата на предпочитанията на милионерите за 2023 г. Преди нея се предполага, че ще са Австрия, Обединените арабски емирства, Сингапур, САЩ, Швейцария, Канада. 

Държавите с най-много напускащи богати хора са Китай, Индия, Великобритания, Русия и Бразилия. 

Сред основните мотиви за подобни чуждестранни инвестиции при милионерите е притежанието на наследство, а изборът на дестинация традиционно се основава на равнището на национална и инвестиционна сигурност.
 

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Медиците от КОЦ-Русе: Спасяваме животи, но заплатите ни намаляват Казват ни, че пари няма, споделят те и настояват за финансова ревизия  Четири знака, че тялото ви има недостиг на витамин С Нисък прием на витамин С засяга ставите, кожата и дори настроението - научете какви сигнали подава тялото и какво да промените в диетата си
Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск Новият дрон "Sub Sea Baby" на украинските сили е нанесъл сериозни щети на руска подводница, способна да изстрелва крилати ракети "Калибър", сочи информация от СБУ Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен Момиченцето починало след погрешно назначено лечение и липса на навременна консултация със специалист, а присъдата подлежи на обжалване
16-годишна наръга ученичка с нож в Атина Пострадалото момиче е настанено в детска болница, а гръцките власти провеждат разпити за изясняване на обстоятелствата Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния 32-годишният Ник Райнер е задържан с гаранция от 4 млн. долара
Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка Напрежение по време на традиционната игра с жартиера предизвика масова разправия с хоспитализирани и полицейско разследване Националния исторически музей връчи наградата „Лъв - Пазител на наследството“ на кмета на Царево Марин Киров е отличен в знак на признание за усилията и ангажираността му към съхраняването на историческото богатство на региона
Русия съди Euroclear за над 229 млрд. долара заради замразените активи Искът на Москва е реакция срещу блокирането на руски активи и предложенията на ЕС да използва средствата за финансиране на Украйна Трик с алуминиево фолио зад радиатора пести топлина и смъква сметките Прост и достъпен метод с доказан ефект подобрява уюта вкъщи в студените месеци, особено при слаба изолация
Елегантно мезе с яйца, хайвер и шпроти за празничната трапеза Тази рецепта съчетава класически вкус с елегантна визия - идеална за Коледа, Нова година или всяко специално събиране с гости Германия въведе радар за 230 000 евро срещу джигити – глобите вече летят Устройството засича автоматично всяко нарушение, работи с батерии цяла седмица и изпраща данните директно до полицията, без нужда от човешка намеса