Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Токът за домакинства поскъпва над 3,6 на сто

Ключови думи: ток, домакинства, поскъпване, кевр

Токът за домакинствата ще поскъпне с повече от 3,63%. Това заяви пред журналисти в парламента председателят на КЕВР Иван Иванов. Причината е, че преди 2-3 дни вече бившият министър на енергетиката Росен Христов е подписал заповед в микса от електроенергии за битовете потребители да влязат и количества от държавната ТЕЦ "Марица-изток 2".

Това са към 2,2 млн. мегаватчаса, докато общо домакинствата потребяват към 12 млн мвтч, или това е 1/6 от общото количество, поясни председателят на енергийния регулатор. Без включването в микса на електроенергия на държавната централа, тя ще изпитва затруднения да продава на свободния пазар заради ниските цени, а така ще й се помогне.

Подобни заповеди издаваха и предишните министри, с изключение на миналата година, тъй като цените на свободния пазар бяха пикови. Иванов заяви, че ще трябва да извадят производител с по-ниска цена и да включат "Марица-изток 2".

Той обаче не можа да каже с колко ще се увеличи цената до контакта в дома, експертите смятали. Иванов се усъмни дали новият енергиен министър Румен Радев би могъл да отмени тази заповед на предшественика си.

40-процентното поскъпване на водата в Перник председателят на КЕВР обясни с остарялата водопроводна мрежа и съоръжения, които са на по 70 години и носят много загуби. Но и модернизацията не е безплатна. Към това се прибавя и скъпия ток, но ВиК дружествата не са стигнали до идеята да го пазаруват заедно и на едро, за да е по-евтин.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Спа с 53-години по-голям мъж и сподели, че... "Когато бяхме само аз и той, нещата бяха много по-нормални, отколкото хората предполагат", казва Холи Мадисън за връзката й с Хю Хефнър Осъществяват спешен ход Милов и Новиков свикват извънреден брифинг
Забърка се в скандал Напи се жестоко, може би заради изпадането 86-годишен милионер е обвинен в изнасилване на 4 жени Проблеми за Смоуки Робинсън
Бивш държавен секретар на САЩ в бургаска компания на "Стамфорд Бридж" Кирил Евтимов и Кери с интересен диалог Брат й реализира за крайното 7:6 между Интер и Барса, а тя е... Киара е звезда в Инстаграм
Каза големи думи след драмата в Шампионска лига Ямал вижда бъдещето си в Барса, сигурен е, че ще ликува с тима в ШЛ един ден Градушка изпочупи стъкла на коли в... Село в Асеновградска област побеля
Тръмп с коментар за ескалацията на напрежение между Индия и Пакистан От САЩ искат конфликтът да спре Сблъсък между тийнейджърски банди в София Те най-вероятно са част от така наречените "локали"
Ключов момент в "Ергенът" Един от мъжете ще говори с майките на дамите, които го вълнуват МВнР отговори на Путин "Присъединяването на Република България към Организацията на Северноатлантическия договор (НАТО) е суверенно решение"